19:59  CHP’LI TAHIROĞLU: KADıNLARıMıZıN YANıNDA OLMAYA DEVAM EDECEĞIM  19:47  MEZITLI BELEDIYESINE ‘CINSIYET EŞITLIKÇI DÖNÜŞÜM ÖDÜLܒ  13:42  TEMSİLDE EŞİTLİK ISTIYORUZ...!  17:45  ŞAM’LA NORMALLEŞMEYE DOĞRU  14:07  BAŞKAN SEÇER, TÜRKONFED 24. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİ’NE KATILDI  11:07  AKP’NİN “BORǔLANDIRMA VİZYONSUZLUĞU: 1 TRİLYON 455 MİLYAR TL  16:49  MERSİNLİLERİN BANDOSU YENİDEN ATATÜRK CADDESİ’NDE  16:14  FESTİVAL ETKİNLİKLERİNDE TÜKETİCİYİ ETKİLEYEN 6 EĞİLİM  14:23  YENIŞEHIR HALK KART’TAN BU AY BIN AILE YARARLANDı  14:15  TOROSLAR’DA ARALIK AYI MECLİSİNİN BİRİNCİ BİRLEŞİMİ YAPILDI  14:04  VALI PEHLIVAN, TOROSLAR’DA VATANDAŞLARLA BIR ARAYA GELDI  10:36  SEÇER: “YEREL YÖNETİMLER TARİHE NOT DÜŞECEK PROJE ÜRETMELİ”  15:10  ÇOCUKLAR ARASINDA ARTAN ŞİDDET İÇİN CHP’DEN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ  14:58  MERSİN’İN TURİZM POTANSİYELİ METAB’TA ELE ALINDI  14:44  BAŞKAN SARI’DAN KIŞ LASTİĞİ UYARISI  12:07  MEZITLI BELEDIYESI VE TOROS ÜNIVERSITESI ARASıNDA İŞ BIRLIĞI PROTOKOLÜ İMZALANDı  11:40  ÖZDEMİR: “AVUKATLAR GÜVENDE DEĞİL!”  11:19  TARSUS TSO MECLISI TOPLANDı  21:03  MERSIN ROTARY KULÜPTE “GAZETECI GÖZÜYLE MERSIN” KONUŞULDU  16:47  VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YILMAZ’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ 
ABD VE NATO SALDIRGANLIĞINI HÂLÂ GÖRMEYECEK MİYİZ? | DEMOKRAT MERSİN GAZETESİ
image
Av.İzzet ULUDAĞ

ABD VE NATO SALDIRGANLIĞINI HÂLÂ GÖRMEYECEK MİYİZ?

GÖZLERİMİZİ AÇARAK ÜLKEMİZE KARŞI BÖLGEDE ABD VE NATO SALDIRGANLIĞINI HÂLÂ GÖRMEYECEK MİYİZ?
15 Mayıs 1919 günü işgalin başladığı İzmir'de, büyük komutan ve devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, ayağında çarık dahi olmayan köylülerden oluşan Türk ordusu askerlerinin günlerce gece gündüz demeden savaşa savaşa yaptığı tarihsel yürüyüşünde ortaya koyduğu üstün fedakârlığı sonucunda Türk milleti için büyük bir zaferle İzmir'in de kurtuluşu ile sona ermiştir.
Bütün Türk milletinin zaferi olduğu çok açıktır.
Türk Milleti'ne de İzmirli hemşerilerimize de kutlu olsun!
Ancak işin en vahim tarafı, İzmir'in Kurtuluşu TARKAN konseri ile kutlandıktan henüz bir gün sonra, herkesin zafer sarhoşluğu hâlâ devam ederken, bu sarhoşluk içinde pek çok kimsenin işin vahametini kendine gelip kavramasına fırsat verilmeden, bir oldu bitti ile Yunan hücum botları tarafından bir Türk RO-RO gemisine saldırı yapılmış, Türk Sahil Güvenlik botlarının gelmesi üzerine saldırgan Yunan hücum botları bölgeyi terk etmiştir.
Son zamanlarda Yunanistan üzerinden kuşatılan ülkemize karşı işgal hazırlıklarının yapıldığı strateji uzmanları tarafından da ifade edilmektedir. Ancak bu vahim tablo ve durum iktidar ve muhalefet tarafından yeteri kadar ciddiye alınmamakta ve hatta muhalefet vekillerinin bazıları neredeyse Yunanistan'ı Mavi Vatan'da ve Ege sularında, adacıklar üzerinde haklı olduğunu, Türkiye'nin agresif bir tutum içinde olduğunu açıkça da beyan etmişlerdir.
İş Türk Milleti'ne düşmüştür. Durumun vahametini kavramak ve Türkiye'yi tehdit eden bu savaşa karşı, Türkiye'nin bölgede en geniş ittifak kurması için tutum almasını savunmak zorundayız!
20. Yüzyılın başında emperyalist güçler tarafından "hasta adam" ilan edilen ülkemizi işgal senaryoları ve 15 Mayıs'ta İzmir'in işgali ile hayata geçirilmiş, ancak Türk Milleti bu işgale izin vermemiş, bu girişime bağımsızlık savaşı ile İzmir'de son vermiştir.
Emperyalizm, o günden bu güne bu hülyanın peşinde koşmuş ve bu senaryo, bundan tam 20 yıl önce NEVADA çöllerinde yeniden gözden geçirilerek ABD'nin 24 TEMMUZ 2002 tarihinde başlatıp 22 gün süren ve adını da "Bin yılın hesaplaşması" koyarak yaptıkları tatbikat üzerine "bir geminin batırılmasıyla, bir adanın (KIBRIS'ın) mesele yaratmasından ötürü ülkemizin 96 saat içinde işgal edilmesi" üzerine bir savaş senaryosu hazırlanmıştır.
Bu proje hayata geçirilmek üzere emperyalist ABD, Yunanistan kıyılarında namluları Türkiye'ye çevrili silahların yerleştirildiği üsleri kurmaya devam etmektedir. .
Ancak Tarkan konserinin yüksek heyecanı ve sarhoşluğu üzerine dün açıkça yapılan saldırı, geçen haftalarda S 300 hava savunma sistemlerinin uçaklarımıza radar kilidi atması da çoğu kişi tarafından görülmemiş, duyulmamış, bunlardan amaçlananın ne olduğu doğru dürüst kavranılmamış ve bir tepki de verilmemiştir.
Bu saldırı ve ABD'nin DEDEAĞAÇ'tan başlayarak bütün ülkemizi askeri üslerle kuşattığı her gün ayrı bir taciz olayının yaşandığı, S 300 hava savunma sisteminin uçaklarımıza radar kilidi attığı ortamda sesimizi hala çıkartmayacak mıyız?
Bu yerel, basit bir siyasi tavır olarak mı algılanacaktır?
 
 

 Yazı Tarihi : 19.09.2022 09:48:09 | E-Mail : iuludag@ttmail.com
 


 
  YAZARIN ARŞİVİ
 


 
  YORUMLAR
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz          :

Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
Kod                        :

  
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA