VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’ | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
21:57  MERCAN’DA BİR İLK: ‘GECE GÖZLEM ETKİNLİĞİ’  21:35  ŞEHITOĞLU, DURAK’A TAM DESTEK VERDI  10:14  HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALıŞTAYıNA HAZıRLANıYOR   09:59  ÇAKıR: “DEMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ”  09:49  “AVUKAT İÇİN DE ADALET!”  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI’NE İLK ADıMıNı ATTı  09:33  TOROSLAR’ıN YENI BAŞKANı YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı  09:31  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı  09:07  A.VAHAP ŞEHITOĞLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI’NE SEÇILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDıRıSıNıN DÜŞÜNDÜRDÜKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YıLDıZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJı  20:34  VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’  20:34  YENIŞEHIR YENIDEN ABDULLAH ÖZYIĞIT DEDI  10:22  ÖZBOZKURT VE YEŞILKUŞ’TAN İL EMNIYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZIYARET  10:20  KUVAYı MILLIYE RUHU FOTOĞRAFLARLA YENIDEN CANLANDıRıLDı  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEÇER’LE PAYLAŞTı  10:00  BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU  09:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “BALıK PAZARı SAYıSıNı ARTTıRACAĞıZ”  09:39  CEZAEVI AVUKAT GÖRÜŞME ODASıNDA YENILEME BAŞLADı 
VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’

 

VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’

SEÇER: “MERSİN; ATATÜRK’ÜN KENTİ OLDUĞUNU TESCİL ETTİ”

Mersinlilerin haftalardır heyecanla beklediği Yerel Seçimler sonuçlandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 oy oranıyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında birleşen Mersinliler, “Memnuniyetle 5 yıl daha Vahap Seçer ile yola devam” dedi.

Mersinlilerin de heyecanla beklediği seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkan Seçer açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 rekor oy oranıyla yeniden Başkan seçildi. Sonuçların açıklanmasıyla Başkan Seçer’in bulunduğu Özgecan Aslan Barış Meydanı’na akın eden binlerce Mersinli, hep bir ağızdan Mersin’in Başkanı’nı yeniden ilan etti. Binlerce yurttaşın doldurduğu alanda Mersinlilere seslenen Seçer, kendisini yeniden Başkan seçen Mersin halkına teşekkürlerini iletti.

Mersinlilerin; ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde konuşmaya çıkan Seçer,  “Ben de Mersinle, Mersin’in güzel insanıyla gurur duyuyorum. Mersin; Atatürk’ün kenti olduğunu tescil etti” dedi. “Sadece bize oy veren değil, vermeyen yurttaşlarımızın canı sağ olsun. Onlar bizim yurttaşımız. Biz, herkesin belediye başkanıyız” ifadelerini kullanan Başkan Seçer, seçimde emeği geçen 11 bin çalışanına teşekkür ederek, “Seçimi Mersin modeli belediyecilik ve Mersinlilerin memnuniyeti kazandı” diye belirtti.

Türkiye’de artık yeni bir siyasi döneme girildiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Artık Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi, yeni bir yol açıldı. Vatandaş iktidara, hayat pahalılığına, kayırmacılığa, talana, israfa ‘yeter, dur’ dedi” ifadelerini kullandı.

Mersinlilerin haftalardır heyecanla beklediği Yerel Seçimler sonuçlandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 oy oranıyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında birleşen Mersinliler, “Memnuniyetle 5 yıl daha Vahap Seçer ile yola devam” dedi. Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 oy ile Mersin’de rekor bir oya imza attı.

Sabahın erken saatlerinde ailesiyle birlikte oyunu kullandıktan sonra kentteki okulları gezen ve oy kullanan yurttaşlarla bir araya gelen Seçer, sandıkların kapanmasının ardından da seçim sonucunu takip etti. Mersinlilerin heyecanlan beklediği seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkan Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 rekor oyla yeniden Başkan seçildi.

Sonuçların açıklanmasıyla Başkan Seçer’in bulunduğu Özgecan Aslan Barış Meydanı’na akın eden Mersinliler, hep bir ağızdan Mersin’in Başkanı’nı yeniden ilan etti. Binlerce yurttaşın, ellerinde Türk Bayrakları ile doldurduğu alanda Mersinlilere seslenen Seçer, kendisini yeniden Başkan seçen Mersin halkına teşekkürlerini iletip, herkesin belediye başkanı olduğunu vurguladı. Otobüs üzerinden Mersinlilere seslenen Başkan Seçer, yurttaşların “Vahap Seçer Mersin Geçer” sloganları ile çıktı.

Başkan Seçer’den Mersinlilere; “Zaferiniz kutlu olsun”

Mersinlilerin; ‘Mersin Seninle Gurur Duyuyor’ sloganları eşliğinde konuşmaya çıkan Başkan Seçer,  “Ben de Mersinle, Mersin’in güzel insanıyla gurur duyuyorum. Zaferiniz kutlu olsun. Sayılı gün çabuk geçer, Mersin için Vahap Seçer. Ne demiştik; ‘Vahap Seçer, Mersin geçer’ işte geçti. ‘Kendinizi yormayın, boşuna koşturmayın. Mersin Başkanı’nı 2019’da seçti. Mersinli memnun’ dedik, inandıramadık. Biraz yoruldular. Devir değişti. Mersin; Atatürk’ün kenti olduğunu tescil etti. ‘Türkiye’de rekor oy Mersin’den çıkacak’ dedik, inanmadılar bize. Mersin’den Türkiye’ye mesaj göndereceğiz; Mersin’in birlik, beraberlik, Mustafa Kemal’in kenti olduğu mesajını Mersin’den göndereceğiz demedik mi? Ne dediysek o” dedi.

“Mersin hep güzeldir, Mersinliler hep güzeldir”

Mustafa Kemal’in izinden gittiklerini yineleyen Başkan Seçer, “Biz bu ülkeyi kurtaranların, Cumhuriyet’i kuranların, cesur ve yürekli insanların izinden gidenleriz. Mersinlilere teşekkür ediyorum. Anamur, Aydıncık, Mezitli, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir kazanıldı. Ne dediysek o. Mersin kırmızıya boyandı. Mersinliler; Mersin hep güzeldir, Mersinliler hep güzeldir. Mersinliler her şeyin iyisini, doğrusunu yapar. Şimdi bu seçimlerde Türkiye’ye şu mesajı verdiler; büyükşehirde rekor oy çıkardılar” diye konuştu.

Herkesin belediye başkanıyız”

Mersin’den vatandaşların Meclis’te yaşanan engellemelere de artık ‘dur’ dediğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “‘5 yıldır bu Meclis Vahap Başkan’a çok zülüm çektirdi. Artık bir 5 yıl daha buna bizim gücümüz yok. Meclis çoğunluğunu Vahap Başkan‘a verelim. Rahat rahat Mersin’e hizmet etsin’ dediler. Öncelikle Tarsus’ta, Akdeniz’de, Toroslar’da, Mezitli’de, Yenişehir’de, Çamlıyayla’da, Erdemli’de, Silifke’de, Aydıncık’ta, Bozyazı’da, Anamur’da, Mut’ta, Gülnar’da bizlere destek olan Mersinlilere teşekkür ediyoruz. Sadece bize oy veren değil, vermeyen yurttaşlarımızın canı sağ olsun. Onlar bizim yurttaşımız. Biz; şerefli, onurlu Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarıyız ama herkesin belediye başkanıyız” ifadelerini kullandı.

“Seçimi Mersin modeli belediyecilik kazandı”

Başkan Seçer, seçim süreci boyunca emek veren herkese teşekkür ederek, “Bir teşekkürüm de; Mersin’de yaşayan 2.5 milyon vatandaşlarımıza, buradaki sığınmacılara, misafirlere 5 yıldır gecesini gündüzüne katarak hizmet eden 11 bin mesai arkadaşıma. Eğer Mersin Büyükşehir Belediyesi hizmetleriyle Türkiye’de Mersin’den söz ettirdiyse onların eseridir, onların emeğidir. Seçimi Mersin modeli belediyecilik kazandı. Seçimi Mersinlilerin memnuniyeti kazandı. Herkese teşekkür ediyorum, Mersin’e teşekkür ediyorum” diye belirtti.

“Vatandaş; iktidara, hayat pahalılığına, kayırmacılığa, talana, israfa ‘yeter’ dedi”

Türkiye’de artık yeni bir siyasi döneme girildiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Bu seçimde Türkiye kırmızıya boyandı. Artık Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi, Türkiye’de yeni bir yol açıldı. Vatandaş iktidara ‘dur, yeter sizden çektiğimiz’ dedi. Hayat pahalılığına ‘yeter’ dedi, kayırmacılığa ‘yeter’ dedi. Talana, israfa ‘yeter’ dedi. Artık sıra şimdi bir başka seçime geldi. Şimdi vatandaş şunu diyecek; ‘yeter artık. Yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidarı verdik, genelde de Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidarı vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Mersin ilklerin memleketi”

Yeni dönemde Mersin’in şahlanacağını sözlerine ekleyen Seçer, zor şartlarda Mersin için çok çalıştıklarını, bütün olumsuzluklarla uğraştıklarını ifade etti. Seçer, “Fakirin, garibin, gurebanın yanında olduk. Kadınları, çocukları çok sevdik, baş tacı yaptık. Yaşlılarımızın yanında olduk, onları kimseye muhtaç etmedik. Bedava çorba dağıttık, adımız; ‘Çorbacıya’ çıktı. 5 liraya ekmek verdik, 10 liraya 3 kap yemek verdik. Öğrencilerin Vahap amcası; toplu taşımada çocuklarımıza ‘1 lira’ dedi. Vahap Amcaları sahili ranta değil halka açtı, onlara dünyanın en güzel okuma salonunu yaptı. Çocuklarımıza dünyada ilk ve tek sebze halinde kreş açtık. Mersin; ilklerin memleketi” dedi.

“Mersin’i yüceltelim, Mersin’i dünyanın en saygın kenti yapalım”

İkinci görev sürelerinde de Mersin’in şahlanarak, huzurun, mutluluğun ve istikrarın devam edeceğini kaydeden Seçer, “Yine Mersinliler Vahap Başkanlarına güvenecek ve inanacaklar. Hiç merak etmeyin. Biz biriz, bir aradayız. Mersin küçük Türkiye’dir. Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Orta Anadolu’ya Mersin’de gelip yaşayan, kökleri hala orada olan her yurttaşım kendini Mersinli hissetsin. Şerefle ve onurla; ‘Mersinliyim’ desin. Mersin’i yüceltelim, Mersin’i dünyanın en saygın kenti yapalım” diye konuştu.

“Huzurla ve uyumla çalışacağız”

Gece-gündüz yoğun bir şekilde çalıştıklarını ancak yorulmadıklarını ifade eden Seçer, “Kuvvetimiz ve azmimiz yerinde. Daha fazla çalışacağız ve sizlere daha fazla hizmet edeceğiz. Yeni ve genç belediye başkanlarımızla bir olacağız, birlik olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Birleşe, birleşe kazanacağız. Huzurla ve uyumla çalışacağız. Memnuniyetle sizlere hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı. Mersin halkının çok mutlu olduğunu ifade eden Seçer, “Mersin hep böyle kalsın, hep mutlu olalım, birbirimizi daha çok sevelim, birbirimize daha çok sahiplenelim. Çalışınca ve azmedince oluyormuş. Sandıkları patlattınız” dedi.

“Hepinizi seviyoruz, hepinizi sayıyoruz, hepiniz için çalışacağız”

Anamur’dan Tarsus’a Çamlıyayla’dan Mut’a tüm Mersinli yurttaşlara seslenen Başkan Seçer, “Biz Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanıyız ama hepinizin belediye başkanıyız. Ayrım yok, toprağın yedi kat dibine gömdük onu. Artık Mersin’de ayrımcılık tarihe karıştı. Herkesin kimliği onun onurudur, şerefidir. Her yurttaşım devlet karşısında eşit yurttaştır. Kimse bir diğerinden daha değerli değildir, herkes bizim için değerlidir. Hepinizi seviyoruz, hepinizi sayıyoruz, hepiniz için çalışacağız. Biz biriz, beraberiz, biz Mersin’iz, Türkiye'yiz” diyerek konuşmasına son verdi.

Başkan Seçer, kutlamada son olarak da CHP’li ilçe belediye başkanları ile birlikte zafer pozu verdi.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA