HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
21:57  MERCAN’DA BİR İLK: ‘GECE GÖZLEM ETKİNLİĞİ’  21:35  ŞEHITOĞLU, DURAK’A TAM DESTEK VERDI  10:14  HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALıŞTAYıNA HAZıRLANıYOR   09:59  ÇAKıR: “DEMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ”  09:49  “AVUKAT İÇİN DE ADALET!”  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI’NE İLK ADıMıNı ATTı  09:33  TOROSLAR’ıN YENI BAŞKANı YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı  09:31  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı  09:07  A.VAHAP ŞEHITOĞLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI’NE SEÇILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDıRıSıNıN DÜŞÜNDÜRDÜKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YıLDıZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJı  20:34  VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’  20:34  YENIŞEHIR YENIDEN ABDULLAH ÖZYIĞIT DEDI  10:22  ÖZBOZKURT VE YEŞILKUŞ’TAN İL EMNIYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZIYARET  10:20  KUVAYı MILLIYE RUHU FOTOĞRAFLARLA YENIDEN CANLANDıRıLDı  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEÇER’LE PAYLAŞTı  10:00  BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU  09:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “BALıK PAZARı SAYıSıNı ARTTıRACAĞıZ”  09:39  CEZAEVI AVUKAT GÖRÜŞME ODASıNDA YENILEME BAŞLADı 
HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI

 

HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI

“MERSİN ARTIK GÜLEN VE MUTLU BİR KENTTİR”

“BU ŞATAFAT, BU SALTANAT, BU ZAM, BU ZULÜM BURAYA KADAR”

Mersin’de rekor bir oyla göreve yeniden seçilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, mazbatasını aldı. Mersin Adliyesi’nde mazbatasını teslim almasının ardından Mersin halkı ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’na kortej eşliğinde yürüyen Halkın Başkanı Seçer, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerin eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binası önünde yurttaşlara seslendi.

Halkın kararını seçimlerde verdiğini söyleyen Seçer, “Yurttaşlarımız; ‘Büyükşehir’de Vahap Seçer’ dedi” diye konuştu. Seçer, ayrımcılık yapmadan, her kesime adaletli hizmeti götürdüklerini ifade ederek, “Mersinliler 2019’da Mersin’e sahip çıkan bir Başkan buldular. Başkanları Mersin’in ve Mersinlinin yanında oldu, ‘Ben tüm Mersinlilerin belediye başkanıyım’ dedi ve ayrımcılığı ortadan kaldırdı” dedi.

Bundan sonra çok daha güzel işler yapacaklarının da altını çizen Seçer, “Kadınlara, çocuklara, yaş almışlara, kadın üreticilere, çiftçilere; herkese ama herkese burada yer var. Burası halkın belediyesi” ifadelerini kullandı.

Halkın artık var olan düzeni değiştirmek istediğini yerel seçimlerde açıkça gösterdiğini vurgulayan Seçer, “Halk; daha 9 ay önce iktidara getirdiklerine ‘Yeter artık, yeter yaptıklarınız. Bu şatafat, bu saltanat, bu zam, bu zulüm buraya kadar. 9 ay sonra siz bekleyeceksiniz başka bir partiyi yerel iktidara getiriyoruz’ dedi. Halkımız; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 6 oklu CHP’yi Türkiye’de birinci parti yaptı” dedi.

Mersin’in artık huzur ve barış kenti olduğunu ve kentte yaşayan herkesin yüzünün güldüğünü söyleyen Seçer, bu huzurun daim olması için çalışacaklarının altını çizerek, “Hiç kimse endişede olmasın. İnsanları ötekileştirmeyen, hassasiyetlerine dokunmayan, dinine, inancına, mezhebine, meşrebine karışmayan, milli duygularını sömürmeyen belediye başkanlarımız var. Mersin artık gülen ve mutlu bir kenttir” ifadelerine yer verdi. 

Mersin’de rekor bir oyla göreve yeniden seçilen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, mazbatasını aldı. Mersin Adliyesi’nde mazbatasını teslim almasının ardından Mersin halkı ile birlikte Cumhuriyet Meydanı’na kortej eşliğinde coşku ile yürüyen Halkın Başkanı Seçer, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerin eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra da Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasının önünde yurttaşlara seslendi.

Başkan Seçer, mazbatasını Mersin halkıyla birlikte aldı

Başkan Seçer mazbatasını Mersin Adliyesi’nde Mersin İl Seçim Kurulu Başkanı Ceren Turgut’tan aldı. Turgut, Mersin’in güzel bir seçim süreci geçirdiğinden söz ederek Başkan Seçer’e hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Salondaki coşkulu kalabalık ve alkışlar eşliğinde mazbatasını Turgut’un elinden teslim alan Seçer, “Mersinimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı. Salonu dolduran yurttaşlar da “Mersin seninle gurur duyuyor” sloganları attı.

Mersinlilerden coşkulu ‘Zafer Yürüyüşü’

Mersin Adliyesi’nin bahçesini dolduran coşkulu kalabalık Mersin’in Başkanı’nı mazbatasını teslim aldıktan sonra da coşkuyla karşıladı. Mersin Adliyesi’nden yurttaşlarla birlikte Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen Başkan Seçer, kortej boyunca Mersinlileri selamladı. Mersin Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde birbirinden güzel marşlar ve şarkılar eşliğinde gerçekleşen yürüyüş ile mazbata coşkusu tüm şehri sardı. Yurttaşlar evlerinin balkonlarından karanfil atarak Başkan Seçer’i selamladı ve coşkuya ortak oldu.

Seçer, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran binlerin eşliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunan Halkın Başkanı Seçer büyük bir coşku içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet binasına yürüdü ve burada sokağı hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa seslendi.

“Mersin halkı ‘Büyükşehir’de Vahap Seçer’ dedi

Mersin halkının; ‘Sayılı gün çabuk geçer, Mersin için Vahap Seçer’ dediğini söyleyen Başkan Seçer, yeni hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslenerek, “Halk kararını verdi. Sayılı gün geçti Mersin halkı ‘Büyükşehir’de Vahap Seçer’ dedi ama sadece Vahap Seçer demekle kalmadı, Tarsus’ta genç belediye başkanımız Ali Boltaç’ı seçti, 30 yıl aradan sonra Toroslar’da bir tarih yazıldı, Abdurrahman Yıldız’ı seçti. Yenişehir’de ‘Abdullah Özyiğit’le devam’ dedi. Yine Mezitli’de ‘Genç Başkan Ahmet Serkan Tuncer’ dedi. Silifke’de 5 yıl aradan sonra Silifkeliler; ‘2019’da elimizdeki altını yitirmişiz’ dedi ve Mustafa Turgut’u ikinci kez seçti. Aydıncık’ta Özkan Kılıçarpa’yı, Anamur’da Durmuş Deniz’i seçti” dedi. Seçim döneminde çalışmalar için emek veren herkese teşekkür eden Seçer, sadece oy veren değil, oy vermeyen her yurttaşa eşit ve adil bir şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı.

“Halkımız; CHP’yi Türkiye’de birinci parti yaptı”

5 yıldır gece gündüz demeden kadın, çocuk, yaşlı, dar gelirli her yurttaşın yanında olduklarını söyleyen Seçer, “ ‘Bu görevler kutsaldır, halkın bize verdiği emanettir’ dedik. 2024 seçimlerinde Mersin halkı; halkın belediyesi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, halkın Başkanı Vahap Seçer’i seçti. Halkımızın ferasetine güveniyoruz. Halkımız hassasiyetlerini ve demokratik refleksi çok iyi kullanır. Halk; daha 9 ay önce iktidara getirdiklerine ‘Yeter artık, yeter yaptıklarınız. Bu şatafat, bu saltanat, bu zam, bu zulüm buraya kadar. 9 ay sonra siz bekleyeceksiniz başka bir partiyi yerel iktidara getiriyoruz’ dedi. Halkımız; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu 6 oklu CHP’yi Türkiye’de birinci parti yaptı” ifadelerini kullandı.

“Mersinliler 2019’da Mersin’e sahip çıkan bir başkan buldular”

“Halkımıza güveniyoruz, halkımıza inanıyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Seçer, 5 yıldır Mersin’de değerli hizmetler yapıldığını kaydetti. Seçer, ayrımcılık yapmadan, her kesime adaletli hizmeti götürdüklerini ifade ederek, “Mersinliler 2019’da Mersin’e sahip çıkan, Atatürk’ün emrine uyan bir Başkan buldular. Başkanları Mersin’in ve Mersinlinin yanında oldu, Mersin’in gelişmesini ve kalkınması önemsedi. ‘Ben tüm Mersinlilerin belediye başkanıyım’ dedi ve ayrımcılığı ortadan kaldırdı. Yolu, altyapıyı yaparken, sosyal yardımları, destekleri yaparken herkese yaptı” dedi.

“Mersin’de herkes kendini rahat hissetsin”

5 yıldır Mersin’de bir huzur ortamının hakim olduğunu vurgulayan Seçer, Mersin’in insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı bir kent olduğuna dikkat çekti. Mersin’in artık kalkındığını ve geliştiğini belirten Seçer, bunu tüm Mersinlilerle birlikte yaptıklarını kaydetti. Seçer, “Bundan sonra daha da iyi olacağız. Zor günler geride kaldı. Biz bunları aşarız” dedi. Mersin’de yaşayan herkesin eşit yurttaşlık hakkına sahip olduğunu belirten Seçer, “Herkesin kimliği, dini inancı, mezhebi ve meşrebi onun onurudur. Mersin’de herkes kendini rahat hissetsin. Herkes cesurca; ‘ben Mersinliyim’ desin. Hepimiz Mersinliyiz. Mersin’i yüceltelim ve tanıtalım. Türkiye Mersin’i tanısın” diye belirtti.

“Yurttaşlar; ‘CHP’li belediye başkanları şehirleri iyi yönetiyor’ dedi”

Bu zaferin başlangıç olduğunu ve daha çok büyük zaferlerin kendilerini beklediğini vurgulayan Seçer, bu seçimin Türkiye için bir şans olduğuna dikkat çekerek, “Siyasetin tıkandığı yerde bir kanal açılmıştır. İnsanların dikkati bizim üzerimizde. Her 10 oyun 6’sını aldık ama bizim değildir. İçerisinde emanet oylar vardır. Oyların bize verilme nedeni bir; hizmetlerdir, insanlar memnundur, ‘Bu yönetim ayrımcılık yapmıyor, çalışıyor, paramızı israf etmiyoruz, onun için oy veriyoruz’ diyor. İki; bugüne kadar yurttaşlar alternatifsizdi. Şimdi alternatif buldu. ‘5 yıldır bu belediye başkanları şehirleri iyi yönetiyor. Daha fazla belediye başkanları çıkarsınlar, bir daha görelim, ondan sonra da aynı başarıyı gösterirlerse 2028 yılında yapılacak olan seçimlerde CHP’yi iktidar yapalım’ dediler. Bu şansı bize verdiler” dedi.

Sorumluluklarının farkında olduklarını ve Mersinlileri asla mahcup etmeyeceklerini kaydeden Seçer, Mersin halkının desteğinin her zaman kıymetini bileceklerini söyledi. Mersin’deki CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte çok çalışıp Mersin’i şahlandıracaklarını belirten Seçer, “Mersin büyüyecek, ihya olacak ve refah kenti olacak” diye konuştu.

“Mersin artık gülen ve mutlu bir kenttir”

Mersin’in artık huzur ve barış kenti olduğunu ve kentte yaşayan herkesin yüzünün güldüğünü söyleyen Seçer, bu huzurun daim olmasın için çalışacaklarının altını çizerek, “Hepimiz biriz, beraberiz. Biz koca bir Mersin’iz, biz koca bir Türkiye’yiz. Mersin’de herkes rahat olsun. Tarsus’a, Anamur’a, Mut’a, Çamlıyayla’ya sesleniyorum; 13 ilçemizdeki yurttaşlarıma sesleniyorum; kendinizi iyi ve rahat hissedin. Hepinizi seven, hepinize saygı duyan belediye başkanları var. İnsanları ötekileştirmeyen, hassasiyetlerine dokunmayan, dinine, inancına, mezhebine, meşrebine karışmayan, milli duygularını sömürmeyen belediye başkanlarımız var. Hiç kimse endişede olmasın. Mersin artık gülen ve mutlu bir kenttir” ifadelerine yer verdi.

“Yeni başkanlarımızın yanında olacağız”

Mazbatasını aldığını ve diğer ilçe belediye başkanlarının da mazbatalarını aldıklarını söyleyerek, Mersin halkına hayırlı olması dileğinde bulunan Seçer, “Yeni başkanlarımız var, deneyimli olanlar var. Başta şahsım olmak üzere, daha önce başkanlık yapan başkanlarımızla birlikte yeni başkanlarımızın yanında olacağız. Onları mahcup etmeyeceğiz ve onlara destek veren vatandaşlarımızın üzülmesine fırsat vermeyeceğiz. Hiç merak etmeyin, Tarsus’ta Ali Boltaç’ın, Toroslar’da Abdurrahman Yıldız’ın, Mezitli’de Ahmet Serkan Tuncer’in, Aydıncık’ta Özkan Kılıçarpa’nın, Anamur’da Durmuş Deniz’in, Silifke’de Mustafa Turgut Başkan zaten deneyimli ama bütün başkanlarımızın yanındayız” dedi.

“Burası halkın belediyesi”

Yeni kazanılan ilçelerde yaşayan vatandaşların da rahat olmaları gerektiğini sözlerine ekleyen Seçer, “Muazzam bir belediye dönemi gelecek. Artık bundan sonra çalışmalar hızlanacak, zaten hiç durmadık. Mersin’i sahiplenenler var. İşte özlediğimiz Atatürk’ün kenti Mersin bu” diye konuştu. Bundan sonra çok daha güzel işler yapacaklarının da altını çizen Seçer, “Sözümüzü verdik, takip edin; Metro’nuzu yapacağız. Alt gelir grubunda, kira yükünün altında boğulan ve ezilen yurttaşlarım; Vahap Başkanınız sizlere Sosyal Konut yapacak. Vahap Başkanınız 500 dönümlük Müftü Deresi Yaşam Vadisi’ni yapacak. Kadınlara, çocuklara, yaş almışlara, kadın üreticilere, çiftçilere; herkese ama herkese burada yer var. Burası halkın belediyesi” ifadelerini kullandı.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA