10:36  DAVUTOĞLU, CHP İLE MÜCADELE ETMİŞ MİDİR?  14:51  ESAT ARSLAN: AB(D)’NIN “SURIYE PEKAKA’Sı” UYDU DEVLETÇIĞI   14:47  BÜYÜKŞEHIR’DEN OKUL ÖNLERINE “KITAP DURAĞı”  14:43  TARSUS CHP’NİN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITIMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ  14:28  BAŞKAN SEÇER: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIRLANIYORUZ”  14:19  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN ‘ASKıDA FATURA’ KAMPANYASıNA DESTEK  14:17  BAŞKAN GÜLTAK, MTSO YÖNETIMINI ZIYARET ETTI  13:08  TARIM SEKTÖRÜ YENİ STRATEJİK SEKTÖR OLARAK ÖN PLANA ÇIKIYOR  12:30  AKDENIZ BELEDIYESI EKIPLERI BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞıNDAYDı  12:16  BÜYÜKŞEHİR’DEN KALİTELİ VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ BUĞDAY ÜRETİMİNE DESTEK  11:51   BÜYÜKŞEHIR MECLISI VE IZ DÜŞÜMÜ!..  18:04   BAŞKAN YILMAZ; "GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARINI TOROSLAR’DA YAŞATTIK"  18:06  GÜLTAK, ÇOCUK KÜTÜPHANESI VE OYUN ODASıNı HIZMETE AÇTı   17:51  YENIŞEHIR BELEDIYESI GıDA YARDıMı SEFERBERLIĞINI SÜRDÜRÜYOR  17:36  BAŞKAN YıLMAZ’DAN BAYRAM KAHVESI  17:29  KıZıLTAN, RAMAZAN BAYRAMıNı KUTLADı   15:34  KıLAVUZ   15:33  YENIŞEHIR BELEDIYESI KENTI NAKıŞ NAKıŞ IŞLIYOR  15:29  CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇER’İN SUÇUNU AÇIKLADI  14:38  AKDENIZ’DE HAYAT VAR WHATSAPP DESTEK AĞı KURULDU 
Terörün adı var mı, yok mu? | DEMOKRAT MERSİN GAZETESİ
image

Politik BAKIŞ
Terörün adı var mı, yok mu?

Terörün adı var mı, yok mu?

Politik Bakış ekibi olarak geçen günlerde sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta son derece önemli kısa ve zarif bir karşılıklı yazışmanın yapıldığını gördük. 

Dikkatimizi çeken bu yazışma, Baro Başkanı Av. Ali Er ile Mersin’in tanınmış avukatlarından İzzet Uludağ arasında gerçekleşti. 

Bu yazışma, aşağıda da okuyacağınız gibi Hakkâri Yüksekova’da kahraman askerlerimizin PKK teröristleri tarafından şehit edilmesinin ardından Baro Başkanı Ali Er’in Facebook hesabından çok haklı, yerinde ve zamanında bir kınama mesajı yayınlaması ile başladı. 

Sayın Er, o mesajında “el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi neticesinde 5 kahraman askerimiz şehit olmuş, 19 askerimiz de yaralanmıştır” şeklinde yazdıktan sonra “Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur” diyerek mesajını devam ettirmişti. 

İşte tam da o sırada Av. İzzet Uludağ; "Terörün dili, dini vb yoktur" sözü bu somut eylemi ve durumun vahametini maalesef açıklamıyor.” katkısı ile araya girerek cevap verdi… 

Bu karşılıklı yazışma, bize son yıllarda millet olarak büyük kentlerde de yaşadığımız terör eylemlerini anımsattı. 

Son iki yıl içinde değişik kentlerde, üzerimizde önemli izler bırakan ve çok sayıda asker, polis ve sivil yurttaşımızın şehit edildiği sahneler kafamızda canlandı.

Bu eylemler sonrasında, siyasi partilerin ve örgütlerin yaptığı açıklamalar geldi aklımıza. 

Bu parti ve kurumlar, her terör olayı sonrasında gözyaşları içinde (!) “Terör eylemi nereden ve kimden gelirse gelsin lanetliyoruz!” türü çıkışlar yapıyordu. 

“Nereden ve kimden” geldiği pek açık olmayan bu terör eyleminin failleri lanetlendi lanetlenmesine de, ancak bu lanet hangi adrese gideceğini bir türlü anlayamadı, dolaşıp durudu ve yazın sıcaktan eridi, kışın soğuktan raflara konulmak üzere buzlandı. 

“Nereden ve kimden geldiği” pek belli olmayan terör örgütüne yollanan LANETLER, asla hedefini bulmuyor anlayacağınız.

Anladığım kadarı ile Sayın ULUDAĞ, bu tutumun yetersizliğini ve absürtlüğünü anlatmaya çalışıyor. 

Uzun süredir bir takım çevrelerin, terörü ve sonuçlarını pekiyi kavrayamadıklarından ne şiş yansın ne kebap misali, bazı kesimlerin de terörün kaynağının üstünü örtme, gizleme, olayı hafifleştirme, adını unutturma, kafaları karıştırma anlamına gelen “… terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur” türünden söylemlerin üzerine balıklama atlama anlayışlarına bir anlamda tepkisiydi bu yazılan Av. İzzet ULUDAĞ’ın.…

Av. Uludağ, bu mesajında, terörün adının ve adresinin belli olduğunu, PKK terör örgütünü kuranların, kullananların, arkasındaki devletlerin açıkça yazılarak unutturulmaması gerektiğini dile getiriyordu…

Bizde haklı bulduğumuz için karşılıklı kısa ve öz yazışmayı sayfalarımıza taşıdık…

Mersin Baro Başkanı Sayın Av. Ali Er’in elbette ki konuyu saklama, terör örgütünün adını bilerek anmama gibi bir niyetinin olmadığını, şehit olan kahraman askerlerimizin PKK terör örgütü tarafından kalleşçe kurulan tuzaklarda hayatlarını kaybetmesine duyarlı-onurlu olan herkes kadar kahrolduğunu-üzüldüğünü biliyoruz. Bundan asla şüphemiz yok. 

Biz uzun süredir bazı kesimler tarafından başarılmaya çalışılan, unutturma-hedef saptırma-içini boşaltma eylemlerinden rahatsız olduğumuz için bu kısa karşılıklı yazışmayı bir fırsat olarak değerlendirerek, iki değerli hukukçu tarafından yapılan ve son derece öğretici olan bu yazışmayı gündemimize taşıdık.

“Kınıyorum, ben de kınıyorum, terör nereden gelirse gelsin lanet olsun, kınıyorum, terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur” mesajları sizce de açık ve yeterli mi? 

Bu topraklarda terörün adı yok mu? Amacı, hedefi, hesabı yok mu?  

Her terör örgütünün adı vardır, amacı bellidir, adresi atılan bombanın künyesinde yazılıdır.  

IŞİD bir terör örgütü değil mi? Herhangi bir eyleminde adı koca koca harflerle yazılmıyor mu?
Yazılıyor. İyi de Türkiye’de neden ısrarla bazı kesimler tarafından ‘terör örgütü PKK’ tespiti yapılmıyor? Terörün adı ve adresi bu şekilde neden artık anılmıyor? Neden sadece kınıyorum denerek geçiştiriliyor?

Sayın ULUDAĞ, aşağıda da belirttiğimiz gibi bu adresi açıkça yazıyor: “Bu kalleş eylem, ABD’nin kara gücü olan ve vatanın bütünlüğünü bozarak ülkeyi yine ABD ve İSRAİL adına bölmeye çalışan PKK’dir.”

Terörün adını ve adresini açık yazalım ki milletçe yolladığımız MİLLİ LANET, BU ADRESİ HİÇ KİMSEYE SORMADAN BULSUN, GEREĞİNİ DE YAPSIN!”
  

 İŞTE O MESAJ VE TARTIŞMA…


17 Temmuz, 21:17 • 

Ali ER: “Hakkari Yüksekova'da askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi neticesinde 5 kahraman askerimiz şehit olmuş, 19 askerimiz de yaralanmıştır.
Milletimiz, şanlı tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir KALLEŞ saldırı, hiçbir HAİN pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir.✔
Her zaman söylediğimiz gibi terörün dili, dini, ırkı ve milleti yoktur.✔
Yaşanan bu saldırıyı nefretle kınıyor, kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Aziz milletimize bir kez daha başsağlığı diliyorum.”
---
TC İzzet Uludağ: “Bu kalleş eylem, ABD’nin kara gücü olan ve vatanın bütünlüğünü bozarak ülkeyi yine ABD ve İSRAİL adına bölmeye çalışan PKK’dir. "Terörün dili, dini vb yoktur" sözü bu somut eylemi ve durumun vahametini maalesef açıklamıyor. Açık olmak gerekiyor mu?”

Ali ER: “Şüphe yok İzzet bey. Bunu her defasında zaten belirtiyorum.”
TC İzzet Uludağ: “Bu vahşi saldırı karşısında da belirtmekte yarar vardır. Eksik diye düşündüm. Her zaman bu gerçeği tekrar etmekte yararı vardır. Ülkelerin bazı dönemlerinde hafıza kaybı bulaşıcı hastalık gibi yaygınlaşabilir. Unutturmamak lazım.”

Bekir Alpan “*** Terör Şehitlerimize ; Allah'tan rahmet , yakınlarına başsağlığı , yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum,şehitlerimizin mekanı cennet olsun.
Ülkemizin , Milletimizin başı sağolsun .****İnsan sormadan edemiyor ? HANİ BİTECEKTİ !”

TC İzzet Uludağ: “Vatanın bütünlüğü ve teröre karşı mücadelenin adını tam ve doğru koyarak birleşirsek bitirebiliriz. Orasından burasından çekiştirerek bu hedefsiz mücadele bir sonuç vermez. Anca bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Güçleri için söylemiyorum. Mehmetçik ve diğer güçler, ölümü ve şehadeti göze alarak vatanın bütünlüğünü savunuyor. Onlara hedefini biliyor. Ben bazı sivil güçlerden söz ediyorum. Kafa karıştırıcı.”

  Yazı Tarihi : 20.7.2017 13:49:00 | E-Mail : www.demokratmersin.com
 
   
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 • Terörün adı var mı, yok mu?

 • İLÇE BAŞKANLARI: KENAN YILDIRIM DEDİ

 • CHP İlçe Başkanı İlk, elini sıkmayan yöneticiye tepki gösterdi

 • Mersin CHP’de il başkanlığı hesapları başladı

 • Cengiz Yılmaz’ın hassasiyeti hepimize örnek olsun!

 • MHP’li sanıyorduk meğer belediye çalışanıymış

 • CHP’Lİ ADAYLARIN SUNUMU VE PERDE ARKASI

 • BEĞENDİĞİMİZ FIKRA…

 • Atatürk’ün büstündeki sözleri neden kazındı

 • CHP’li Haluk Hallaç, projelerini anlatacak

 • Neşet Tarhan ve Narenciye

 • Vekilim sizi hiç görmedik... TV'den de mi görmediniz?!

 • CHP’de neler oluyor? Akar ‘adayım Özcan” dedi mi?

 • CHP’de Rıza Turan’a operasyon mu yapıldı?

 • Özcan’ın yol arkadaşları ne yapacak? 15 Temmuz yaklaşıyor

 • Naci Akkaş neden görevden alındı? Bir de bizden dinleyin

 • Burada hiç CHP’li yok mu? Sayenizde YOK!

 • Esnaf, Akdeniz Belediyesi’nden şikayetçi

 • Başkan Özcan, AKP’li Arslan’ı mı destekledi? CHP neden kent merkezini terk etti?

 • CHP’de tüm ilçelerde aday bolluğu varken TOROSLAR’da niye yok?

 • CHP’de kimler aday adaylığına ısınıyor

 • Ali Er, CHP saflarına mı geçecek?

 • Macit Özcan’a komplo mu düzenlendi?

 • CHP’de aday olacak ilçe başkanları ne yapacak?

 • CHP neden Toroslar gibi kalabalık toplayamıyor?!

 •  
    YORUMLAR
   
  Adınız Soyadınız :

  Yorumunuz          :

  Güvenlik Kodu     : Güvenlik Kodu
  Kod                        :

   

   
    HIZLI ARA
   
   
   
    HAVA DURUMU
   
  ..

  Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset   
   
  ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

   
  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
  demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

  URA MEDYA