BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
21:57  MERCAN’DA BİR İLK: ‘GECE GÖZLEM ETKİNLİĞİ’  21:35  ŞEHITOĞLU, DURAK’A TAM DESTEK VERDI  10:14  HALKIN BAŞKANI SEÇER, MAZBATASINI HALKLA BİRLİKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALıŞTAYıNA HAZıRLANıYOR   09:59  ÇAKıR: “DEMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ”  09:49  “AVUKAT İÇİN DE ADALET!”  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI’NE İLK ADıMıNı ATTı  09:33  TOROSLAR’ıN YENI BAŞKANı YıLDıZ, MAZBATASıNı ALDı  09:31  BAŞKAN ABDULLAH ÖZYIĞIT, MAZBATASıNı ALDı  09:07  A.VAHAP ŞEHITOĞLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ÜYELIĞI’NE SEÇILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDıRıSıNıN DÜŞÜNDÜRDÜKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YıLDıZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJı  20:34  VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’  20:34  YENIŞEHIR YENIDEN ABDULLAH ÖZYIĞIT DEDI  10:22  ÖZBOZKURT VE YEŞILKUŞ’TAN İL EMNIYET MÜDÜRÜ KARABÖRK’E ZIYARET  10:20  KUVAYı MILLIYE RUHU FOTOĞRAFLARLA YENIDEN CANLANDıRıLDı  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEÇER’LE PAYLAŞTı  10:00  BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU  09:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “BALıK PAZARı SAYıSıNı ARTTıRACAĞıZ”  09:39  CEZAEVI AVUKAT GÖRÜŞME ODASıNDA YENILEME BAŞLADı 
BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU

 

BAŞKAN SEÇER MUT HALKIYLA BULUŞTU

“31 MART’TA HİZMET İTTİFAKI KAZANACAK”

Halkın içinde olmayı sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Mut İlçesi’ni ziyaret etti.

Mut halkı için gerçekleştirdikleri hizmetlerin her yurttaşa eşit bir şekilde ulaştırıldığını söyleyen Seçer, “Bizim yaptığımız her hizmetin bir anlamı var; biz adalet dağıtıyoruz. Hiç kimseye ayrımcılık yok” diye konuştu.

5 yıl daha Mersin halkına hizmet edeceklerinden hiçbir endişelerinin olmadığını söyleyen Seçer, seçimlerde Mut’tan rekor bir oy oranı beklediklerinin de altını çizdi. Seçer, “Mut hakkını alacak ama başkan da alın terinin karşılığını alacak” dedi.

Halkın içinde olmayı sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Mut İlçesi’ni ziyaret etti.

Mut’ta Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bir cazibe merkezi haline getirilen tarihi Taşhan’a giderek burada ‘Üretici Kadınlar Buluşması’na katılan Başkan Seçer, öncesinde de Mut Cuma Pazarı’nı gezdi. Başkan Seçer’e CHP Mut Belediye Başkan Adayı Gülsüm Kevser Mut ile CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış ve CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür eşlik etti.

Tarihi Taşhan’da Seçer’e yoğun ilgi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından bir cazibe merkezi haline getirilen ve üretici kadınların stant açıp ürünlerini satışa sunabildiği Mut tarihi Taşhan’da düzenlenen ‘Üretici Kadınlar Buluşması’na katılan Başkan Seçer, burada üretici kadınlar ile bir araya geldi. Mut halkının enerjisinin yüksek olduğunu ve bu enerjinin kendisine de yansıdığını söyleyen Seçer, yapılan hizmetler yurttaşlar tarafından beğenilip, takdir gördüğünde kendisinin de çok mutlu olduğunu belirtti.

“Sürdürülebilir projeler uyguluyor ve iş takibi yapıyoruz”

Seçer, Mut’ta yer alan tarihi Taşhan’ın önceden atıl vaziyette olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde buranın üretici kadınların faydalanacağı bir yer haline dönüştürüldüğünün belirtti. Mersin merkezden ve ilçelerden yurttaşların Taşhan’ı ziyaret ettiğini kaydeden Seçer, “Buraya Mersin merkezden veya diğer ilçelerden turlar düzenleniyor. Gelen ziyaretçiler buradan alışveriş yapıyor. Mut’un ürünlerini; peynirini, kaysısını, incirini, el işini, dokumasını alıyor. Bunlar bizi mutlu ediyor” diyerek yapılan çalışmanın neticesini aldıklarını ifade etti. Yapılan iş, hizmet ve projelerde asıl önemli olanın sürdürülebilir olanı yakalamak olduğunun altını çizen Seçer, “Sürdürülebilir projeler uyguluyoruz. Yaptığımız projenin nasıl işlediğini kontrol ediyor, sonuç alıyoruz. Yoksa el yordamıyla bir işi yaparsan ve ucundan tutarsan hayrı olmaz” diye konuştu.

“Bizim yaptığımız her hizmetin bir anlamı var; biz adalet dağıtıyoruz”

5 yıllık görev süresi boyunca Büyükşehir’in Mut’ta önemli hizmetler yaptığını aktaran Seçer, özellikle Mut’a bağlı kırsal mahallelerde üreticilerin işini kolaylaştıracak ana ve grup yollarını düzelttiklerini de sözlerine ekledi. Seçer, Büyükşehir’in sorumluluk alanı dışındaki yollarda da yurttaşların mağduriyet yaşamaması adına çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Gelecek dönemde 2024 yılı ile beraber de önemli miktarda yol yapımlarına devam edeceğiz” dedi. Mutlu üretici ve birliklere sağlanan destekleri de anlatan Seçer, tarımsal desteklere gelecek dönemde de devam edeceklerini söyledi. Her bölgeye ihtiyacına uygun destek sağladıklarını vurgulayan Seçer, “Bizim yaptığımız her hizmetin bir anlamı var; biz adalet dağıtıyoruz. Hiç kimseye ayrımcılık yok. Herkes hakkını alacak yoka bu ülke kalkınmaz” diye konuştu.

“Mut hakkını alacak ama başkan da alın terinin karşılığını alacak”

Bir 5 yıl daha Mersin halkına hizmet edeceklerinden hiçbir endişelerinin olmadığını söyleyen Seçer, seçimlerde Mut’tan rekor bir oy oranı beklediklerinin de altını çizdi. Seçer, “Mut hakkını alacak ama başkan da alın terinin karşılığını alacak” dedi. Gelecek dönemde Mut Deresi Rekreasyon Projesi’ni tamamlayıp Mut halkının hizmetine açacaklarının müjdesini veren Seçer, “Artık sizlerin de dere boyunca yapılacak olan tesislerde çocuğunuzla, ailenizle gidip zaman geçirme imkanınız olacak. Kadınlar ve çocukların da zaman geçirmesine katkı sunan birimler, işlevsel noktalar olacak” ifadelerine yer verdi.

Seçer’den Mut’a modern bir hal kompleksi sözü

Mut’taki hali modern bir yapıya dönüştüreceklerini duyuran Seçer, “Vahap Başkanınız ikinci dönem için Mut’a yakışır bir hal sözü de veriyor” dedi. Tarımsal Güneş Enerjisi Santralleri (GES) projesini başlattıklarını ve proje sayesinde tarımsal sulama kooperatiflerinin elektrik maliyetini en aza indireceklerini belirten Seçer, gerçekleştirdikleri diğer desteklerin de artarak devam edeceğini kaydetti.

“Hizmet İttifakı kazanacak”

Hizmetlerinden memnun olan her yurttaşın 31 Mart yerel seçimlerinde oyuna talip olduğunu aktaran Seçer, Mersin halkının hangi partiden olursa olsun, partiye değil hizmete oy vereceğinden emin olduğunu söyledi. 31 Mart’ta Hizmet İttifakı’nın kazanacağını vurgulayan Seçer, Mut’ta da bir kadın belediye başkanının kazanacağını ve bundan duydukları mutluluğu dile getirdi. Mersin halkına güvendiklerini ve inandıklarını belirten Seçer, “Mersinimizi, ülkemizi, sizleri ve milletimizi seviyoruz. Hizmetlerimize aynı şevkle ve aynı inançla devam edeceğiz” dedi.

Kış: “hizmetler sizlerle birlikte devam edecek”

Mut’un insanların her zaman çalışkan, üretken ve becerikli olduğunu belirten CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, “Anadolu’nun her noktasında en çok çalışan, emek eden, zahmet çeken elbette ki kadınlar. Kadınlar evde çocuğa bakar, tarlada bahçede çalışır inanılmaz derecede emek harcarlar ama bunlar hiçbir zaman göz önünde görülmez. Ama 2019 yılında Vahap Seçer Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yapmış olduğu projelerde özellikle kadın üreticilerimize, kadın çalışanlara ayrı bir önem ve çalışma gerçekleştirdi. Mut adayımız Gülsüm Hanım da hem kooperatifçilikten hem üretimden gelen bir adayımız. Sizlerin desteğiyle Gülsüm Başkan Mut Belediye Başkanı seçilecek ve Başkan Seçer de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. Bu hizmetler sizlerle birlikte kat ve kat devam edecek” diye konuştu.

Mut: “Mut’un kadın hareketini Türkiye’ye duyuracağız”

Konuşmasına başlamadan önce Başkan Seçer’e Mutlu kadınların el emeğiyle yaptığı bir hediyeyi takdim eden CHP Mut Belediye Başkan Adayı Gülsüm Kevser Mut, kadın öncelikli projelere yer verdiği için teşekkür etti. Mut’un kadın hareketiyle Türkiye’ye adını duyuracağını söyleyen Mut, “Yaklaşık bir hafta sonra Mut’ta tarihi bir seçim yaşayacağız ve bütün Türkiye’ye kadının gücünü göstereceğiz. Mersin’in ikinci kadın Belediye Başkanı Mut’tan çıkacak. Ben yoldaşlarıma çok güveniyorum. Size uzattığım elimi tutun ve hep birlikte zafere koşup tarih yazalım” sözlerine yer verdi.

Mut Cuma Pazarı’nda Seçer’ e yoğun ilgi

Mut’ta ilk olarak Cuma Pazarı’nı gezen Seçer, burada yurttaşlar ve esnaf ile bir araya geldi. Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Seçer’e Mut halkı büyük ilgi ve sevgi gösterdi. Seçer’i karşısında gören yurttaşlar, “Allah yol açıklığı versin” diyerek yerel seçimler için desteklerini dile getirdiler. “Başkanım seninleyiz” diye seslenen yurttaşlar, Seçer’i destekleyeceklerini vurguladı. Seçer yurttaşlardan gelen talepleri de çalışma arkadaşlarına not aldırdı. Seçer ayrıca, yurttaşların taleplerini Alo 185 Teksin üzerinden de Büyükşehir Belediyesi’ne hızlıca iletebileceklerinden söz etti.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA