HALKKENT ヌOCUK GELン゙ンM MERKEZン誰DE SEVGン DOLU ETKンNLンK | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
10:14  HALKIN BA゙KANI SEヌER, MAZBATASINI HALKLA BンRLンKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DヨNヷワM ヌAL゙TAYNA HAZRLANYOR   09:59  ヌAKR: 泥EMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ  09:49  鄭VUKAT ンヌンN DE ADALET!  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI誰E ンLK ADMN ATT  09:33  TOROSLAR’N YENI BA゙KAN YLDZ, MAZBATASN ALD  09:31  BA゙KAN ABDULLAH ヨZYIミIT, MAZBATASN ALD  09:07  A.VAHAP ゙EHITOミLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ワYELIミI’NE SEヌILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDRSNN DヷワNDワRDワKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YLDZ奪AN TE゙EKKワR MESAJ  20:34  VAHAP SEヌER, REKOR OYLA YENンDEN 腺A゙KAN  20:34  YENI゙EHIR YENIDEN ABDULLAH ヨZYIミIT DEDI  10:22  ヨZBOZKURT VE YE゙ILKU゙探AN ンL EMNIYET MワDワRワ KARABヨRK脱 ZIYARET  10:20  KUVAY MILLIYE RUHU FOTOミRAFLARLA YENIDEN CANLANDRLD  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEヌER鱈E PAYLA゙T  10:00  BA゙KAN SEヌER MUT HALKIYLA BULU゙TU  09:55  BA゙KAN ヨZYIミIT, 釘ALK PAZAR SAYSN ARTTRACAミZ  09:39  CEZAEVI AVUKAT GヨRヷME ODASNDA YENILEME BA゙LAD  09:35  AVUKATLARA 全EヌIM VE SANDK GワVENLIミI EミITIMI VERILDI  09:32  81 BARO: CINSEL ISTISMARA HEP BIRLIKTE DUR DIYELIM 
HALKKENT ヌOCUK GELン゙ンM MERKEZン誰DE SEVGン DOLU ETKンNLンK

 

HALKKENT ヌOCUK GELン゙ンM MERKEZン誰DE SEVGン DOLU ETKンNLンK

ANNE VE ÇOCUKLAR SEVGン GÜNÜ’NÜ SICAK PAYLA゙IMLARLA KUTLADI

Mersin Büyükehir Belediyesi Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakanl bünyesinde hizmet veren Halkkent Çocuk Geliim Merkezi’nde eitim gören çocuklar, ‘14 ゙ubat Dünya Sevgi Günü’nü aileleriyle birlikte kutlad.

Bir süredir öretmenleri eliinde ‘Sevgi Günü’ dolaysyla hazrlk yapan çocuklar, etkinlikte; annelerine hazrlam olduu gösterileri sundular. Etkinlikte, öretmenleriyle birlikte sevgi duvar oluturarak annelerine söylemek istediklerini mektuba yazp duvara asan çocuklar, annelerine duygu dolu anlar yaatt. Ailelerin duygu dolu anlar yaad etkinlikte Mersinden Kadn Kooperatifi Bakan Meral Seçer de yer ald.

Mersin Büyükehir Belediyesi Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakanl bünyesinde hizmet veren Halkkent Çocuk Geliim Merkezi’nde eitim gören çocuklar, ‘14 ゙ubat Dünya Sevgi Günü’nü aileleriyle birlikte kutlad. Öretmenleriyle birlikte bir süredir ‘Sevgi Günü’ne hazrlk yapan çocuklar, annelerine hazrlam olduu gösterileri sundular. Etkinlikte ailelerin mutluluuna Mersinden Kadn Kooperatifi Bakan Meral Seçer de ortak oldu.

Etkinlikte, öretmenleriyle birlikte sevgi duvar oluturarak annelerine söylemek istediklerini mektuba yazp duvara asan çocuklar, annelerine duygu dolu anlar yaatt. Mandala yaparak keyifli vakit geçiren ve ikramlklar eliinde bol bol sohbet eden aileler, kucaklamann ve paylamann tadn çkardklar sevgi dolu bir gün geçirdi.

Seçer: “Sevgi Günü’nde hep birlikte olmamz çok kymetli”

Halkkent Çocuk Geliim Merkezi’nden faydalanan annelerle bir araya gelmekten dolay mutlu olduunu ifade eden Mersinden Kadn Kooperatifi Bakan Meral Seçer, Büyükehir’in Çocuk Geliim Merkezleri’nin oldukça güvenli bir ortam olduunu söyledi. Seçer, “Öretmenler burada çocuklarmza gereken özeni ve önemi gösteriyorlar. Çocuklarn özgüveni geliiyor, paylamay ve birlikte hareket etmeyi öreniyorlar. Bunun da eitmenler eliinde olmas çok avantajl. Ergenliklerinde ve yetikinliklerinde bunun etkisi ortaya çkyor, altyaps buralarda oluuyor. Mersin Büyükehir Belediyesi’ne, Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakan ゙erife Hanm’a ve tüm eitmenlerimize çok teekkür ediyorum. Hepinizin Sevgi Günü kutlu olsun” dedi.

Tank: “Sevgi önce kendi içimizde balar”

Büyükehir Belediyesi Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakanl Çocuk Geliim Merkezleri Eitim Koordinatörü Özlem Tank, ‘14 ゙ubat Dünya Sevgi Günü’ kapsamnda Halkkent ve Adile Teyze Çocuk Geliim Merkezleri’nde e zamanl etkinlikler düzenlediklerini kaydetti Tank, “Ebeveynlerimizle birlikte bir paylam çemberi oluturduk. Onlarla birlikte boyamalar yaptk. Sevgiye dair sohbet ettik. Öz efkat çalmas yaptk. Sevginin en bata merkezde, kendi içimizden balayp dier kimliklerimize uzandndan bahsettik” dedi. Çocuklarn öretmenleriyle birlikte bir haftadr bu etkinlie hazrlandklarn belirten Tank, “Çocuklarmz bu süreçte ebeveynlerine kartlar hazrladlar ve onlara mektuplar yazdlar. Sevgi kavramnn onlarda uyandrd etki ve duyguyu ifade eden ve ebeveynleri ve sevgi denince akllarna ne geldiklerine dair notlarn yazp, mektuplaryla birlikte ebeveynlerine ilettiler” diye konutu.

Anneler, çocuklarndan aldklar kartlarla duygu dolu anlar yaad

Çocuu Halkkent Çocuk Geliim Merkezi’nde eitim gören Özlem Karaan, etkinlii çok beendiini ifade ederek, “Mandala etkinlii yaptk. ンlk defa yaptm ama çok keyif aldm. Evde de kzmla birlikte yapmay planlyorum” dedi. Kzn kendisine yazd notu okuyunca oldukça duygulandn da aktaran Karaan, “Çaltm için ayr kalyoruz ve kzm bu aralar sürekli sarlmak istiyor ve sevgisini o ekilde gösteriyor. Notta da ‘Sarl bana’ yazyordu. Çok mutlu oldum, çok da duygulandm” sözlerine yer verdi. Çocuk Geliim Merkezleri’ni oldukça baarl bulduunu söyleyen Karaan, “Buras Belediye’nin krei deil de özel bir yer gibi. Hiç bu kadarn beklemiyordum, çok houma gitti” dedi.

Etkinlii çok elenceli bulduunu söyleyen anne Sümeyye Yeter, “Etkinlik kalbime dokundu. Evladmdan sevgi kart almak beni çok memnun etti. Emei geçen herkese teekkür ediyorum” dedi. Kznn Çocuk Geliim Merkezi’ne henüz yeni baladn ancak ksa bir sürede çocuunda birçok olumlu deiim gözlediini dile getiren Yeter, “Kendine ayr bir güveni geldi. Evde çok sklyordu, imdi ise kendi bana oyun üretebiliyor. Onun için de çok büyük bir deiiklik oldu” ifadelerini kulland.

Etkinlie ilk defa katlan annelerden Büra Karakuyu, “Çok güzeldi ve gayet memnun kaldk. Kzm burada çok mutlu ve huzurlu. O burada mutlu ve huzurlu olunca biz daha çok heyecanlanyoruz. Kzm buraya göndermeden önce baka krelerle de görümütüm. Kzm bana çok dükün. Herkes ‘kzn seni asla brakamaz’ diyordu ama biz bir hafta gibi ksa bir sürede, öretmenlerim sayesinde bunu hallettik” diye konutu..

Selime ゙enzoba da, olunun 3 seneden beri kree devam ettiini ve yaplan etkinlii oldukça beendiini söyleyerek, “Bizleri arladklar için çok teekkür ederim. Mandala çalmas yaptk. Miniklerin gösterilerini izledik. Olumdan böyle bir paylam almak beni mutlu etti. Olum buraya geldiinde daha farkl biriydi. ゙u an için çok yol kat ettik. Buray herkese tavsiye ediyoruz” dedi.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2024 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA