İnşaat malzemesi üretici ve satıcıları sektörel sanayi sitesinde ısrarcı | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
22:43  PEHLIVAN’ıN HAKKı PEHLIVAN’A!  20:50  KURDALİ PAZARINDA BAŞKAN SEÇER’E YOĞUN İLGİ  23:05  TEPE: “YEREL BASıNıN GÜÇLÜ OLMADıĞı KENTLERDE DEMOKRASI DE OLMAZ”  23:05  DİLAN ATABEY’İN MUTLU GÜNÜ  22:40  CHP’Lİ KIŞ’TAN, MERSİN’DE YATIRIMLARI TAMAMLAMAYAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ  22:32  CHP MERSIN MILLETVEKILI DINÇER, “İKTIDAR, ÇUKUROVA’Yı CEZALANDıRıYOR”  09:08  TÜRKIYE’NIN ATATÜRK DÖNEMINDEKI DıŞ POLITIKASı  18:16  SEÇER: “CHP HİZMET PARTİSİDİR, HALKIN, EZİLENİN, HER KESİMİN PARTİSİDİR”  18:15  TARSUS FESTİVALLE COŞTU  18:15  “MERSİN TURİZM KONUSUNDA DESTEKLENMELİ”  18:14  “ETKİLENDİĞİM BİR FİLM OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM”  18:05  TEKLI: 4. BÖLGEMIZI MERSIN’E KAZANDıRMANıN GURURUNU YAŞıYORUZ  17:54  MIP VE MTOSB ARASıNDA IŞBIRLIĞI PROTOKOLÜ IMZALANDı  17:52  TOROSLAR, ÜST YAPı ÇALıŞMALARıNı ARALıKSıZ SÜRDÜRÜYOR  17:48  BAŞKAN SARı, " 5 BIN LIRA IKRAMIYE ÇALıŞAN ESNAFA DA VERILMELI"  17:46  CHP’LI DEMIRAĞ BAŞKAN ÖZEL’I ZIYARET ETTI  22:03  FYODOR DOSTOYEVSKI DOĞDU BUGÜN DOSTLAR. 11 KASıM 1821, SALı...  21:48  BIR DAHA GELMEYECEK BIRINE SAHIP OLMANıN TADıNı ÇıKARıN  21:29  BÜYÜKŞEHİR MERSİN’İN HER NOKTASINDA ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ANDI  21:18  BÜYÜKŞEHIR ENGELSIZ YAŞAM PARKı İKINCI EVLERI OLDU 
İnşaat malzemesi üretici ve satıcıları sektörel sanayi sitesinde ısrarcı

 

İnşaat malzemesi üretici ve satıcıları sektörel sanayi sitesinde ısrarcı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 16 No’lu İnşaat Malzemeleri Üretimi ve Ticareti Meslek Komitesi ‘Sektör Toplantısı’ düzenledi. Komite Başkanı Mehmet Hürmeydan’ın Komite Başkan Yardımcısı Ahmet Hasbahçeci, Komite Üyeleri Safvatullah Işık ve Erol Berktaş ile birlikte modere ettiği toplantıya 16 No’lu Komiteden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bucuge de katıldı. Toplantıda sektörün sıkıntıları masaya yatırılıp gelişimi adına neler yapılabileceği değerlendirildi. Sorunlar konuşulup alınabilecek aksiyonların tespit edilmesi sonrasında MTSO bünyesinde hizmet veren Endüstriyel Tasarım ve KOBİ Danışmanlık Merkezi (Atölye1886) gezilerek çalışmaları hakkında bilgi alındı. 

Güç birliği çağırısı yapıldı
Komite olarak ilk kez bir araya geldiklerini belirten Komite Başkanı Mehmet Hürmaydan, amaçlarının tanışma yanında komite çalışmalarını aktarmak, sektörün taleplerini toplayıp bir sonraki toplantıda üyeleri bu sorunlara çözüm sunabilecek yetkililerle buluşturmak olduğunu belirtti. Ağırlıklı olarak mavi yakalı personel bulma noktasında yaşanan sıkıntıların dile getirildiği toplantıda MTSO’dan mesleki eğitimleri artırması talep edildi. Sektörel sanayi sitesi ihtiyacı hatırlatılarak bu konudaki çalışmalara ağırlık verilmesi istendi. Artan maliyetler ve gerek ekonomik konjonktür gerekse sıcak paraya erişimin zorlaşması nedeniyle sektörün yaşadığı sıkıntılara dikkat çekilip, ayakta kalabilmek için sorunlar karşısında güç birliğine gidilmesi çağrısı yapıldı. 

Bucuge: “Mersin’deki konut fiyatları Miami ile yarışır hale geldi”
Toplantı sonunda söz alan MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Bucuge, Odanın tarihçesi ve hizmetleri hakkında verdiği bilgiler sonrasında sektöre dair rakamsal veriler paylaştı. Mersin’deki konut fiyatlarının Miami’deki fiyatlarla yarışır hale geldiğini dile getiren Bucuge, yüksek fiyatlar nedeniyle orta ve alt gelir seviyesindeki vatandaşın konuta erişim sorunu yaşadığını ifade etti. Sektörde bir krizin yaklaştığına işaret etmesi sonrası 2022 yılı inşaat verilerini aktaran Bucuge, geçen yıl sektördeki firma sayısının bir önceki yıla göre yüzde 13 artarak 4 bin 512’ye ulaştığını, istihdam edilen kişi sayısının ise 73 bin 219 olduğunu söyledi. Bin kişi istihdam eden bir fabrika kurulduğunda büyük rağbet gördüğünü hatırlatan Bucuge, “Bizim sektörümüz de çok ciddi istihdam sağlayan bacasız sanayidir” diyerek sektörün ayakta kalmasının, verilerin artarak devam etmesinin sağlanmasının önemini vurguladı. Ardından toplantıdaki taleplere değinen Bucuge, Oda olarak sektörün isteyeceği her branşta eğitim düzenlemeye, sertifika vermeye hazır olduklarını söyledi. Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA