Mersin Bizim Platformu Lojistik Çalıştayı düzenledi | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
22:43  PEHLIVAN’ıN HAKKı PEHLIVAN’A!  20:50  KURDALİ PAZARINDA BAŞKAN SEÇER’E YOĞUN İLGİ  23:05  TEPE: “YEREL BASıNıN GÜÇLÜ OLMADıĞı KENTLERDE DEMOKRASI DE OLMAZ”  23:05  DİLAN ATABEY’İN MUTLU GÜNÜ  22:40  CHP’Lİ KIŞ’TAN, MERSİN’DE YATIRIMLARI TAMAMLAMAYAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ  22:32  CHP MERSIN MILLETVEKILI DINÇER, “İKTIDAR, ÇUKUROVA’Yı CEZALANDıRıYOR”  09:08  TÜRKIYE’NIN ATATÜRK DÖNEMINDEKI DıŞ POLITIKASı  18:16  SEÇER: “CHP HİZMET PARTİSİDİR, HALKIN, EZİLENİN, HER KESİMİN PARTİSİDİR”  18:15  TARSUS FESTİVALLE COŞTU  18:15  “MERSİN TURİZM KONUSUNDA DESTEKLENMELİ”  18:14  “ETKİLENDİĞİM BİR FİLM OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM”  18:05  TEKLI: 4. BÖLGEMIZI MERSIN’E KAZANDıRMANıN GURURUNU YAŞıYORUZ  17:54  MIP VE MTOSB ARASıNDA IŞBIRLIĞI PROTOKOLÜ IMZALANDı  17:52  TOROSLAR, ÜST YAPı ÇALıŞMALARıNı ARALıKSıZ SÜRDÜRÜYOR  17:48  BAŞKAN SARı, " 5 BIN LIRA IKRAMIYE ÇALıŞAN ESNAFA DA VERILMELI"  17:46  CHP’LI DEMIRAĞ BAŞKAN ÖZEL’I ZIYARET ETTI  22:03  FYODOR DOSTOYEVSKI DOĞDU BUGÜN DOSTLAR. 11 KASıM 1821, SALı...  21:48  BIR DAHA GELMEYECEK BIRINE SAHIP OLMANıN TADıNı ÇıKARıN  21:29  BÜYÜKŞEHİR MERSİN’İN HER NOKTASINDA ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ANDI  21:18  BÜYÜKŞEHIR ENGELSIZ YAŞAM PARKı İKINCI EVLERI OLDU 
Mersin Bizim Platformu Lojistik Çalıştayı düzenledi

 

Mersin Bizim Platformu Lojistik Çalıştayı düzenledi

Mersin Bizim Platformu, çalıştaylar serisinin 5’incisini Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda lojistik sektörüne yönelik düzenledi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ‘Mersin Lojistik Çalıştayı’nda sektörün ana talepleri değişmedi. Mersin’de Ana Konteyner Limanı ile Lojistik Merkez yapılması zorunluluğunun dile getirildiği çalıştayda, mevcut limanda yaşanan sıkıntılar sıralanıp Taşucu Otoyol Projesi’nin tamamlanmasının gerekliliğine dikkat çekildi. 

Mersin Bizim Platformu Mersin Lojistik Çalıştayı düzenledi. Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal’ın MTSO Yönetim Kurulu Üyesi İstiklal Koçyiğit ile birlikte modere ettiği Lojistik Çalıştayı’na MTSO Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Aktaş, Mersin Nakliyeciler Derneği Başkanı Mehmet Bozkurt, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı İsmail Yavuz Özgüven ile sektör temsilcileri katıldı. Sektörün sorunları ve taleplerinin paylaşıldığı çalıştayda Mersin Limanı’nda yaşanan sıkıntılar öne çıkarken kentin bekleyen lojistik yatırımları hatırlatılıp bu yatırımlara neden ihtiyaç duyulduğu aktarıldı. 

Koçyiğit: “Çıkan sonuçlar tüm vekillere yol haritası olacak”
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan MTSO Yönetim Kurulu Üyesi İstiklal Koçyiğit, kurduğu platformla siyaset üstü bir mantıkla kent ekonomisinin gelişimi için hareket eden Uysal’a teşekkür etti. MTSO olarak her zaman bu yöndeki organizasyonların destekçisi olacaklarını vurgulayan Koçyiğit, “Bu çalıştayın sonuç raporları sadece Sayın vekile değil, tüm vekillere konuyu Ankara’da takip etmeleri için bir yol haritası olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Uysal: “Sizlerden ev ödevi istiyorum”
Ardından söz alan Milletvekili Dr. Levent Uysal, Mersin Bizim Platformunun gönüllülük esasıyla kurulduğunu belirterek, “İlk günden beri Mersin’in güçlü olduğu sektörler için ne yapabiliriz nasıl destek olabiliriz, buradaki sorunları nasıl çözüp güçlü yönleri nasıl daha ileri taşıyabiliriz diye çalıştaylar düzenliyoruz. Ardından burada çıkan sonuçları akademisyenlerle değerlendirip raporlaştırıyoruz” dedi. Tarım, medya, turizm gibi farklı sektörlerde düzenledikleri çalıştayların ardından bugün de lojistik sektörünü ele aldıklarını kaydeden Uysal, “Burada çıkacak konular üzerinde ev ödevi istiyoruz. Bunu çalışıp sizlerle birlikte Ankara’da sorunları birlikte çözecek adımlar atmak ya da güçlü yönlerimizi daha ileri taşımak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Çalıştay sektör temsilcilerinin tek tek söz alarak sorunlarını aktarmasıyla son buldu. Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA