TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI YAPTI | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
13:16  TARSUS TSO EYLÜL AYı MECLIS TOPLANTıSı YAPıLDı  09:58  ARSLAN: PAŞINYAN VE AZERBAYCAN’ıN DAĞLıK KARABAĞ ANTITERÖR OPERASYONU  09:47  MERSIN BAROSU’NDAN YAŞAM HAK PROJESINE DESTEK  09:44  SMA HASTASI ELİF BADE İÇİN BAŞKAN SEÇER’DEN DAYANIŞMA ÖRNEĞİ  09:35  TÜRKIYE’NIN LIMON DEPOSUNDA HASAT BAŞLADı  20:13  21. MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ PERDELERİNİ AÇTI  07:25  AHILIK HAFTASıNDA KÜÇÜK SANAYI SITESI TALEBI HATıRLATıLDı   19:52  MERAL SEÇER, ÜRETİCİ KADINLARI ATÖLYELERİNDE ZİYARET EDİYOR  19:41  YENIŞEHIR BELEDIYESI ZABıTASı BIR IŞ YERINDE 28 KAÇAK GÖÇMEN TESPIT ETTI  20:29  TOROSLAR’DA HAREKETLILIK FARKıNDALıĞı  20:12  MERSIN’DE AHILIK KÜLTÜRÜ HAFTASı COŞKUYLA KUTLANDı  19:54  BAŞKAN SEÇER, MERSİN EKONOMİ PLATFORMU İLE BİR ARAYA GELDİ  21:02  İNŞAAT MALZEMESI ÜRETICI VE SATıCıLARı SEKTÖREL SANAYI SITESINDE ıSRARCı  20:48  “ADANA VE MERSIN, ÖZEL TEŞVIK KAPSAMıNA ALıNSıN”  20:48  MERSIN BIZIM PLATFORMU LOJISTIK ÇALıŞTAYı DÜZENLEDI  20:29  BAŞKAN SARı “AHILIK INSAN ODAKLı TICARET AHLAKıNıN ÖZÜDÜR”  20:28  YENIŞEHIR BELEDIYESI AVRUPA HAREKETLILIK HAFTASı ETKINLIKLERINE DEVAM EDIYOR  23:09  MERSIN BAROSU’NDAN TEPKI: İNSANLıK SUÇLARıNDA ZAMANAŞıMı OLMAZ  23:03  ADAM ÇALIŞIYOR  22:21  BAŞKAN PALAMUT: MADIMAK KARARI KABUL EDİLEMEZ 
TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

 

TOROSLAR BELEDİYE MECLİSİ, HAZİRAN AYI TOPLANTISINI YAPTI

BAŞKAN YILMAZ; “ÇOĞUNLUKÇU DEĞİL, ÇOĞULCU BAKMALIYIZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; Toroslar Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantısı’nda bir açıklamada bulunarak, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a ve 28’inci Dönem Milletvekillerine tebrik dileklerini iletti.

“ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”

Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyen Başkan Yılmaz, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Bir seçim süreci yaşadık. Yapılan seçimin devletimize, milletimize, insanımıza, şehrimize ve ilçemize hayırlar getirmesini diliyorum. Yeni dönemde, birlik ve beraberlik içinde bir bütünün parçaları olarak hareket etmemiz, önümüzdeki fırsatları değerlendirmemiz, çoğunlukçu değil çoğulcu bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Bunun da ülkemize, milletimize ve hepimize faydalar getireceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimi de,  sükûnet, olgunluk, sakinlik ve demokrasi bilinci içinde başka hiçbir ülkede olmayan yüksek katılım oranıyla gerçekleşti. Bu da bizim güzelliğimiz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Toroslar Belediyesinin Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz Başkanlığında yapıldı.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.

Binlerce çocuğun ve gencin 23 farklı branşta eğitim aldığı ve yıldız sporcuların yetiştiği Toroslar Belediyesi Spor Kulübü’ne; belediye bütçesinden 500 bin TL maddi destek sağlanmasına ilişkin teklif görüşülerek, tüm komisyonlara havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

“TOROSLAR BELEDİYESİNDEN KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNE GÜZEL BİR ÖRNEK DAHA”

Toroslar Belediyesi, belediye hizmetlerini geliştirmek, üniversite sanayi kent işbirliğine katkı sunmak ve kurumlar arası işbirliğine dayalı projeleri hayata geçirmek amacıyla kurum ve kuruluşlarla diyaloglu çalışmaya devam ediyor. Gerçekleşecek olan çalışmaların daha kaliteli, verimli, yasal hükümlere uygun ve kurumlar arası işbirliğine dayalı bir şekilde yürütülmesi amaçlanıyor.

“Kamu kurumları, üniversiteler, odalar, sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlarla” protokol imzalanması ve Avrupa Birliği’nin ülkemizi de kapsayan 2023 yılı hibe “Çağrı Programları”, Yerel ve Ulusal Kurumlar tarafından 2023 yılında yayınlanan “Proje Teklif Çağrıları” kapsamında Toroslar Belediyesini temsile ve gerekli belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a yetki verilmesine ilişkin teklif görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantıda, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

Temmuz ayında yapılacak meclis toplantı günü ise 4 Temmuz 2023 Salı günü saat 14.00 olarak belirlendi. Toplantı, dilek ve temenniler ile son buldu.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA