BA゙KAN SEヌER, AンLESン ンLE BンRLンKTE CUMHURBA゙KANLIミI SEヌンMン 2. TURU誰DA OYUNU KULLANDI | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
21:57  MERCAN奪A BンR ンLK: 賎ECE GヨZLEM ETKンNLンミン  21:35  ゙EHITOミLU, DURAK’A TAM DESTEK VERDI  10:14  HALKIN BA゙KANI SEヌER, MAZBATASINI HALKLA BンRLンKTE ALDI  10:02  MTSO, KENTSEL DヨNヷワM ヌAL゙TAYNA HAZRLANYOR   09:59  ヌAKR: 泥EMOKRASIDE KAYBEDEN OLMAZ  09:49  鄭VUKAT ンヌンN DE ADALET!  09:37  AHMET SERKAN TUNCER, MEZITLI BELEDIYESI誰E ンLK ADMN ATT  09:33  TOROSLAR’N YENI BA゙KAN YLDZ, MAZBATASN ALD  09:31  BA゙KAN ABDULLAH ヨZYIミIT, MAZBATASN ALD  09:07  A.VAHAP ゙EHITOミLU, CHP TOROSLAR BELEDIYE MECLIS ワYELIミI’NE SEヌILDI  22:30  ESAT ARSLAN: MOSKOVA SALDRSNN DヷワNDワRDワKLERI  20:37  ABDURRAHMAN YLDZ奪AN TE゙EKKワR MESAJ  20:34  VAHAP SEヌER, REKOR OYLA YENンDEN 腺A゙KAN  20:34  YENI゙EHIR YENIDEN ABDULLAH ヨZYIミIT DEDI  10:22  ヨZBOZKURT VE YE゙ILKU゙探AN ンL EMNIYET MワDワRワ KARABヨRK脱 ZIYARET  10:20  KUVAY MILLIYE RUHU FOTOミRAFLARLA YENIDEN CANLANDRLD  10:10  MTSO, KENTIN BEKLENTILERINI VAHAP SEヌER鱈E PAYLA゙T  10:00  BA゙KAN SEヌER MUT HALKIYLA BULU゙TU  09:55  BA゙KAN ヨZYIミIT, 釘ALK PAZAR SAYSN ARTTRACAミZ  09:39  CEZAEVI AVUKAT GヨRヷME ODASNDA YENILEME BA゙LAD 
BA゙KAN SEヌER, AンLESン ンLE BンRLンKTE CUMHURBA゙KANLIミI SEヌンMン 2. TURU誰DA OYUNU KULLANDI

 

BA゙KAN SEヌER, AンLESン ンLE BンRLンKTE CUMHURBA゙KANLIミI SEヌンMン 2. TURU誰DA OYUNU KULLANDI

SEÇER: “ÜLKEMンZ ンÇンN HAYIRLI OLSUN”

“ENGELLン, HASTA ve YA゙LI SEÇMENLERンMンZ ALO 185'ン ARASINLAR”

Bakan Vahap Seçer, ei Meral Seçer, oullar Efe Seçer ile birlikte Cumhurbakanl Seçimi 2. Turu’nda oylarn kulland. Seçer, oyunu ailesi ile birlikte; Yeniehir ンlçesi’nde yer alan ゙ehit Cennet Yiit Kz Anadolu ンmam Hatip Lisesi, 1045 No’lu sandkta kulland.

Oy kullanmak için okula gelen vatandalarla selamlap, sandk görevlilerine kolaylklar dileyen Bakan Seçer, oyunu ei Meral Seçer ile birlikte sanda “Ülkemiz için hayrl olsun” diyerek att.

Oy kullanma ilemini tamamladktan sonra basn mensuplarnn sorularn yantlayan Bakan Vahap Seçer, "ンlk turun yarm kalan iini bugün tamamlayacaz” dedi.

Vatandalarn ilk turda olduu gibi 2.Tur’da da seçime youn rabet göstermesinin önemli olduuna dikkat çeken Bakan Seçer, “Halkn iradesinin genel ekseriyetinin sanda yansmas açsndan katlm oran yükseklii önemli” diye konutu.

Bütün bu olumsuzluklara ramen sandktan millet iradesinin girdii gibi tekrar çkmas için tüm demokrasi güçleriyle youn bir çaba içerisinde olduklarn söyleyen Bakan Seçer “Bizim açmzdan önemli olan 86 milyonun selameti ve huzurudur. Ama kazanan biz olacaz” dedi.

Engelli, hasta ve yal seçmenlerin oy kullanma sknts olduunu belirten Bakan Seçer, “Bunun içinde Alo 185'i aramalarn istiyorum. Belediyemizden ekipler gelip kendilerinin oy kullanmasn kolaylatracaklardr” eklinde konutu. 

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, ei Meral Seçer, oullar Efe Seçer ile birlikte Cumhurbakanl Seçimi 2. Turu’nda oylarn kulland. Bakan Seçer oyunu ailesi ile birlikte; Yeniehir ンlçesi’nde yer alan ゙ehit Cennet Yiit Kz Anadolu ンmam Hatip Lisesi, 1045 No’lu sandkta kulland.

Oy kullanmak için okula gelen vatandalarla selamlap, sandk görevlilerine kolaylklar dileyen Seçer, oyunu ei Meral Seçer ile birlikte sanda “Ülkemiz için hayrl olsun” diyerek att. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin milletvekili Gülcan K’n da kendisine elik ettii Bakan Seçer, sandk görevlileri ve emniyet mensuplarna kolaylklar dilerken, oyunu kullanmak için okula gelen vatandalarla selamlat.

“Yarm kalan ii bugün tamamlayacaz”

Oy kullanma ilemini tamamladktan sonra basn mensuplarnn sorularn yantlayan Bakan Vahap Seçer, Türkiye’de Cumhurbakan’nn 2015 ylndan itibaren halk tarafndan seçildiini hatrlatarak “ンlk kez 2. tura kald seçimler. ンlk turun yarm kalan iini bugün tamamlayacaz. Bu yönde bütün çalmalarmz tamamladk” dedi.

“Seçim güvenlii konusu bir vaka haline gelmi durumda”

Vatandalarn ilk turda olduu gibi 2.Tur’da da seçime youn rabet göstermesinin önemli olduuna dikkat çeken Bakan Seçer, “Halkn iradesinin genel ekseriyetinin sanda yansmas açsndan katlm oran yükseklii önemli. Ayrca Türkiye'de artk seçimde bir fenomen olan seçim güvenlii konusu bir vaka haline gelmi durumda. Demokrasi gelimi hiçbir ülkede seçim güvenlii konusunda toplum bu kadar endie içerisinde olmaz. Çünkü o ülkede güvenilir bir devlet yaps, devlet bürokrasisi vardr” diye konutu.

“Millet iradesinin sandktan girdii gibi çkmas önemli”

Bütün bu olumsuzluklara ramen sandktan millet iradesinin girdii gibi tekrar çkmas için tüm demokrasi güçleriyle youn bir çaba içerisinde olduklarn söyleyen Bakan Seçer unlar kaydetti:

“Demokrasiyi içine sindirmi yurttalarmzn da hassasiyetiyle, siyasi partilerin görevlerini tam olarak yerine getirmesiyle 2. Tur'da sandk güvenlii endiesini minimize etmeye çalyoruz. Bizler de Mersin ölçeinde, CHP ンl Örgütü ve demokrasiyi içselletirmi siyasiler olarak bunun gerçeklemesi için elimizden geleni yapyoruz. Nihayetinde oyun rengi ne olursa olsun sonuçlara yansmas benim açmdan önemli.”

“Kazanan biz olacaz”

Tüm Türkiye’de huzurlu bir seçim gününün geçirilmesini temenni ettiini sözlerine ekleyen Bakan Seçer, “Oysaki seçim öncesi özellikle iktidarn topluma verdii mesajlar hiçte demokratik etie, ahlaka yarar reflekslerle verilmi beyanatlar deil. Daha çok iddet, nobranlk ve tehdit kokan açklamalar geliyordu. Ama her eye ramen biz sakin olacaz. Biz, Türkiye'ye demokrasinin tohumunu atan, köklemesini, yaylmasn ve büyümesini salayan bir gelenekten geliyoruz. Bu anlamda da bizim onlara göre daha soukkanl ve hogörülü olmamz gerekiyor. Bizim açmzdan önemli olan 86 milyonun selameti ve huzurudur. Ama kazanan biz olacaz” dedi.

“Engelli, hasta, yal seçmenlerimiz Alo 185'i arasnlar”

Depremzede yurttalarn oy kullanma sürecine ilikin sorular da cevaplayan Bakan Seçer, deprem sonras Mersin'e göç eden yaklak 300 bin yurttan yüzde 20’sinin kütüklerini Mersin’e aldrdn önemli bir ksmnn ise aldrmadn söyledi. Bakan Vahap Seçer, “Baz depremzede seçmenler kendi imkanlaryla gidiyor seçim bölgelerine. CHP ンl Bakanlmz Hatay’a, Kahramanmara’a, Adyaman’a, Malatya’ya otobüs tahsis etmek suretiyle binlerce depremzedenin gidip oy kullanmalarn salyor. Bir dier konuda engelli, hasta, yal yurttalarmzn oy kullanma sknts var. Bunun içinde Alo 185’i aramalarn istiyorum. Belediyemizden ekipler gelip kendilerinin oy kullanmasn kolaylatracaklardr” eklinde konutu.

Meral Seçer: “Sonuçlarn huzurlu günler getirmesini diliyorum”

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer'in ei ve Mersinden Kadn Kooperatifi Bakan Meral Seçer de enteresan bir seçim süreci kampanyas geçirildiini belirterek “Umuyorum çok huzurlu bir seçim süreci geçer. Sonuçlarnda vatanmza milletimize hayrl uurlu olmasn, huzurlu günler getirmesini arzu ediyorum” ifadelerini kulland.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2024 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA