MUAMMER AKSOY’U KİM YA DA HANGİ GÜÇ VE NEDEN ŞEHİT ETMİŞTİR? | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
22:15  VAY HİZİPÇİ VAY BÖLEN  23:40  HEM KAFASı, HEM KENDI ŞıK GAZETECI: ZİYA KESKİNIŞIK  23:16  11 İL İFTAR SOFRASıNDA ERDEMLI ’DE BULUŞTU  22:57  DUAYEN GAZETECININ TEDAVISI SÜRÜYOR  22:33  DOĞRU TARIMSAL ÜRETİM İÇİN TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM  22:25  CHP’DEN DEPREM SONRASI DEMOGRAFİK DEĞİŞİM İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ   01:16  GAZETECI ZIYA KESKINıŞıK’A ÖDÜL…  23:57  MERSİN’İN LİMONU VE PORTAKALI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI  22:47  ÇBK YENIŞEHIR BELEDIYESI AVRUPA’NıN EN BÜYÜK KUPASıNDA DÖRTLÜ FINALDE  22:24  GAZETECI ŞEHITOĞLU’NUN ACı GÜNÜ  22:39  DIK ADAM; ZIYA KESKINıŞıK…  21:04  CHP’Lİ ANTMEN’DEN MERSİN’DEKİ DEPREMZEDELER İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ  20:29  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “İKINCI BETEM’I EYLÜL AYıNDA HIZMETE AÇACAĞıZ”  10:06  BAŞKAN YILMAZ; “NEVRUZ, BİR OLMANIN SEMBOLÜDÜR”  09:43  ANTMEN, MILLETVEKILLIĞI BAŞVURU FORMUNU TESLIM ETTI  09:37  AKADEMI DERNEĞI DEPREMZEDE GENÇLERI YALNıZ BıRAKMıYOR  10:54  BÜYÜKŞEHIR’DEN KOOPERATIFLERE ‘PROJE DÖNGÜSܒ EĞITIMI   10:51  BÜYÜKŞEHIR’DEN DEPREMZEDELERE YKS BAŞVURUSUNDA REHBERLIK DESTEĞI   10:47  TOROSLAR’DA FıRıNLARA RAMAZAN DENETIMI   10:45  BAŞKAN TARHAN, LIMON ÜRETICISININ FERYADıNı GÜNDEME TAŞıDı 
MUAMMER AKSOY’U KİM YA DA HANGİ GÜÇ VE NEDEN ŞEHİT ETMİŞTİR?

 

MUAMMER AKSOY’U KİM YA DA HANGİ GÜÇ VE NEDEN ŞEHİT ETMİŞTİR?

ADD KURUCUSU PROF. DR. MUAMMER AKSOY’U KİM YA DA HANGİ GÜÇ VE NEDEN 31 OCAK 1990 GÜNÜ ŞEHİT ETMİŞTİR?

Avukat İzzet Uludağ

Muammer AKSOY, içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıları ve hatta krizi, bugünleri görür gibi, kaleme aldığı “Atatürk’ün Işığında Tam Bağımsızlık İlkesi” vb makalelerinde incelemiş ve bu çalışmalarını "ATATÜRK ve TAM BAĞIMSIZLIK" adı altında kitap haline getirmiştir.

Bu nedenle de AKSOY, M. Kemal Atatürk’ün çeşitli zaman ve yerlerdeki ifadelerinden yararlanarak bağımsızlığa bütünsel yaklaşımını ele almış ve ekonomik altyapıda da bağımsız olunmadıkça hiçbir alanda bağımsızlığın yeterli olup olmayacağını işlemiş ve olamayacağı sonucuna varmıştır.

24 Ocak Kararlarını ülkemizde uygulamak üzere 12 Eylül 1980’de Amerikancılar tarafından bir darbe yapılmıştır. Darbeden sonra ekonominin küresel sisteme bağlanması için bir hummalı bir faaliyet başlatılmıştır. 1990’lardan sonra yükselen bu küresel dalgaların önünde milli devletin küçültülmesini önlemek için direnen, mücadele eden aydınları susturmak için baskılar artırılmıştır.

Bu baskılar karşısında Prof. Dr. Muammer AKSOY, bağımsız bir Türkiye’nin yeniden hayat bulmasında emperyalist küresel saldırıların önünün alınmasında, engellenmesinde ve Atatürk devrimlerinin yeniden hâkim kılınmasında Türk Milleti’ne ve aydınlara bu yolda ışık tutması ve yol göstermesi için ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’ni ciddi bir muhalefete rağmen kurmuştur. Bugün bazı ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ yöneticilerinin bile kabul etmediği, görmek istemediği nedenle, Özellikle ekonomik vb alanlarda bugün yaşadığımız zorluklar Prof. Dr. Muammer ve Uğur MUMCU olmak üzere katledilen bütün Atatürkçü aydınların şehit edilmelerinin nedenini açığa da koymaktadır.

Bu aydınların içinde başı çekenlerden, Türkiye’nin bölünmesi sonucunda Türk Milli Devleti’ni küçülterek yok etmek, Türk Milleti’ni dağıtmak amacıyla planlı olarak ABD’nin devletimiz içinde kullandığı gizli örgütü GLADYO tarafından gerçekleştirilen cinayetlerin ilk halkası, değerli bilim insanı ve Atatürkçü Prof. Dr. Muammer AKSOY’dur!

Bugün ülkemiz dünden daha çok tehdit altındadır.

Emperyalist ABD, Mavi Vatan’ımız dâhil, ülkemizi özellikle Yunanistan üzerinden kışkırtma ve provokasyonlar bir yana EGE’nin karşı yakasında kurduğu, GİRİT’in kuzeyi, SURİYE ve IRAK’ın kuzeyinde mevcut askeri üsler ve terör örgütleri ile, iç cepheyi de zaafa uğratmak, yaratıcı kışkırtıcılık adı altında kaos ve kriz yoluyla parçalama tehdidi ile yakın tehlike olduğunu ortaya koymaya devam etmektedir.

Açıkgözle bile görüleceği gibi saldırılar, farklı biçimde ve bütün alanlarda olsa da bütün gücüyle bugün hâlâ devam etmektedir.

Hocamızın dediğini yapmak, alt yapıda, ekonomide milli ve yerli atılımlara yol vermek, bütün ülke sathında üretimi her alanda artırmak ve emperyalist saldırının sızabileceği boş bir alan bırakmamak ve en geniş milli birliği sağlamak bugün en milli görevlerimizdendir.

ATATÜRK'ün kurduğu Türk Milli Devleti'nin muhafaza ve müdafaası için 1989 yılında ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’ni kurup 31 OCAK 1990 günü şehit edilen Hocamıza, ardından zincirin çok önemli bir halkası olarak PKK'nin de maskesini düşürmek için hazırlıklar yapan ve 24 OCAK 1993'te şehit edilen Uğur MUMCU’lara vefa borcumuzu ancak bu bilinçle ve milli bağımsızlık, yerli/milli üretim çalışmalarıyla ödeyebiliriz!Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA