BAŞARILI BİR LOJİSTİK İŞİ İÇİN 10 ANAHTAR | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
22:15  VAY HİZİPÇİ VAY BÖLEN  23:40  HEM KAFASı, HEM KENDI ŞıK GAZETECI: ZİYA KESKİNIŞIK  23:16  11 İL İFTAR SOFRASıNDA ERDEMLI ’DE BULUŞTU  22:57  DUAYEN GAZETECININ TEDAVISI SÜRÜYOR  22:33  DOĞRU TARIMSAL ÜRETİM İÇİN TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM  22:25  CHP’DEN DEPREM SONRASI DEMOGRAFİK DEĞİŞİM İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ   01:16  GAZETECI ZIYA KESKINıŞıK’A ÖDÜL…  23:57  MERSİN’İN LİMONU VE PORTAKALI DEPREMZEDELER İÇİN YOLA ÇIKTI  22:47  ÇBK YENIŞEHIR BELEDIYESI AVRUPA’NıN EN BÜYÜK KUPASıNDA DÖRTLÜ FINALDE  22:24  GAZETECI ŞEHITOĞLU’NUN ACı GÜNÜ  22:39  DIK ADAM; ZIYA KESKINıŞıK…  21:04  CHP’Lİ ANTMEN’DEN MERSİN’DEKİ DEPREMZEDELER İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ  20:29  BAŞKAN ÖZYIĞIT, “İKINCI BETEM’I EYLÜL AYıNDA HIZMETE AÇACAĞıZ”  10:06  BAŞKAN YILMAZ; “NEVRUZ, BİR OLMANIN SEMBOLÜDÜR”  09:43  ANTMEN, MILLETVEKILLIĞI BAŞVURU FORMUNU TESLIM ETTI  09:37  AKADEMI DERNEĞI DEPREMZEDE GENÇLERI YALNıZ BıRAKMıYOR  10:54  BÜYÜKŞEHIR’DEN KOOPERATIFLERE ‘PROJE DÖNGÜSܒ EĞITIMI   10:51  BÜYÜKŞEHIR’DEN DEPREMZEDELERE YKS BAŞVURUSUNDA REHBERLIK DESTEĞI   10:47  TOROSLAR’DA FıRıNLARA RAMAZAN DENETIMI   10:45  BAŞKAN TARHAN, LIMON ÜRETICISININ FERYADıNı GÜNDEME TAŞıDı 
BAŞARILI BİR LOJİSTİK İŞİ İÇİN 10 ANAHTAR

 

BAŞARILI BİR LOJİSTİK İŞİ İÇİN 10 ANAHTAR

Ahmet Akın-Yeminli Mali Müşavir

1.  Doğru Planlamaya Öncelik Verin:

Lojistik şirketinin gelişmesi için doğru bir planlamaya ihtiyacınız vardır. Tipik olarak, kapasite kaynağı araçları, teslimat, satın alma ve depolama gibi çeşitli faktörleri içerir. Bir lojistik işletmesi, operasyon için bir akış şeması oluşturmayı anlamalıdır.  İyi planlama, mümkün olan en kısa sürede maksimum iş ve karı hedeflemeye yardımcı olur. Doğru planlama, ulaşım eksikliği, uygun navlun sorunları ve dahili şirket sorunları gibi öngörülemeyen durumlardan kaçınabilir.  .

 2. Otomasyondan Yararlanın:

Başarılı bir lojistik işi yürütmenin anahtarlarından biri otomasyon kullanmaktır.  Otomasyon araçları, şirketlerin olabildiğince verimli ve sorunsuz çalışmasına yardımcı olabilir.  Doğru araçlar ve mobil uygulamalar, karmaşık lojistik sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir ve aşağıdakiler gibi belirli avantajlar sağlayabilir:

Azaltılmış Zaman ve Maliyet

Lojistik araçları, kritik görevlerin basitleştirilmesine yardımcı olabilir ve şirketin operasyonel maliyetlerini azaltarak daha verimli çalışmasına yardımcı olur.  Örneğin, çizelgeleri veya teslimat rotalarını hızla değiştirerek işletmenize daha fazla esneklik sağlayabilirsiniz.  Bu sayede yakıt tüketimini en aza indirebilir ve daha fazla zaman kazanabilirsiniz.

Depoyu Kolayca Yönetmeyi Sağlar

Akıllıca Karar Vermeye Yardımcı Olur

3. Çevrimiçi Varlığınızı Optimize Edin:

Çoğu lojistik şirketi, müşteri kazanmak için soğuk arama, kartvizitler, el ilanları ve ağızdan ağza pazarlamaya güvenmiştir.  Ancak, müşterilere daha yakın olmak ve erişimi genişletmek için çevrimiçi varlığı optimize etmek çok önemlidir.

Günümüzün modern iş dünyasında iyi planlanmış bir dijital pazarlama stratejisi gereklidir. Yapay Zeka destekli işlevsel bir WEB sayfası çok önemlidir..

 4. Müşteri Sadakatini Artırın:

Lojistik söz konusu olduğunda, işiniz yalnızca malzemelerin, kargonun ve malların teslimi ve depolanması etrafında dönmez.  Bunun büyük bir kısmı, müşterilerinizi teslimatlardan memnun ve mutlu tutmakla da ilgilidir.

İşletmeniz, istikrarlı bir büyüme elde etmenin anahtarı olan memnun müşterilerle kolayca sadık müşteriler kazanabilir.  Lojistik işinizi büyütmek için yeni müşteriler çekmek hayati önem taşırken, mevcut müşterilerinizi elde tutmak da önemlidir. Satış sonrası servis birçok yönden kritiktir.

5. Konumunuzu Akıllıca Seçin:

Başarılı bir lojistik şirketi olmak için doğru lokasyonu seçmelisiniz.  Müşterilerinize ne kadar yakın olmak istediğinizi bilin.  Hedef kitlenize ve pazara yakınlık çok önemlidir.

 6. Nitelikli Çalışanları İşe Alın:

Etkili bir iş gücü oluşturmak için nitelikli depo yönetimi çalışanları ve sürücüleri işe almak çok önemlidir.  Personeli işe alırken asla kestirmeden gitmeyin ve iş için deneyimli ve kalifiye çalışanları arayın.  Çalışanlarınızın olağanüstü bir müşteri hizmeti düzeyi sunabilmesini sağlamak için eğitim programları uygulayın.

 7. Markanızı Oluşturun:

Lojistik sektörü, sıkı rekabetiyle bilinir.  Müşterilerinize hizmet vermeye hazır başka lojistik şirketleri de var.  Bunu göz önünde bulundurarak, şirketinizin markasını oluşturmaya ve kendinizi farklılaştırmaya önem vermelisiniz.

Hedef müşterilerinize sizi rakiplerinize tercih etmeleri için ikna edici ve sağlam bir neden verin.  Bunu yapmak için, öne çıkmanıza ve markanıza akılda kalıcı, arkadaş canlısı ve tanımlanabilir bir imaj vermenize yardımcı olması için markanıza yatırım yapın.

8. Müşterilerinizin İhtiyaç Duyduklarını Sağlayın:

Tüm müşteriler aynı değildir ve bir lojistik şirketi sahibi olarak müşterilerinizin benzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktan siz sorumlusunuz.  Bu nedenle, müşterilerinizin ihtiyaçlarını değerlendirebilecek ve onlara faydalı ürünler sunabilecek en iyi satış temsilcilerini işe aldığınızdan emin olun.

 9. Rakiplerinizi Tanıyın ve Pazarınızı Anlayın:

Lojistik sektörü son zamanlarda ciddi değişimlere tanık oldu.  Bu tür değişiklikler, ürün veya hizmetlerin deniz, demiryolu, hava ve kara yoluyla hareketini önemli ölçüde etkiler.  Bu nedenle, teslimatları optimize etmek ve insanların aynı gün teslimatı deneyimlemesini sağlamak için sürücüsüz araçların ve dronların kullanıldığını görmek artık şaşırtıcı değil.

 10. Kaliteli ve Güvenilir Araçlara Yatırım Yapın:

Lojistik teknolojisinden yararlanmak bir yana, araçsız lojistik şirketinizi verimli bir şekilde çalıştıramazsınız.  İşletmeniz ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, şirketinizin benzersiz ihtiyaçlarına ve iş yükünüze uygun kaliteli ve güvenilir araçlara yatırım yapmalısınız.

ahmetakinmersin@gmail.com Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA