Mersin Sınavda | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
22:43  PEHLIVAN’ıN HAKKı PEHLIVAN’A!  20:50  KURDALİ PAZARINDA BAŞKAN SEÇER’E YOĞUN İLGİ  23:05  TEPE: “YEREL BASıNıN GÜÇLÜ OLMADıĞı KENTLERDE DEMOKRASI DE OLMAZ”  23:05  DİLAN ATABEY’İN MUTLU GÜNÜ  22:40  CHP’Lİ KIŞ’TAN, MERSİN’DE YATIRIMLARI TAMAMLAMAYAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ  22:32  CHP MERSIN MILLETVEKILI DINÇER, “İKTIDAR, ÇUKUROVA’Yı CEZALANDıRıYOR”  09:08  TÜRKIYE’NIN ATATÜRK DÖNEMINDEKI DıŞ POLITIKASı  18:16  SEÇER: “CHP HİZMET PARTİSİDİR, HALKIN, EZİLENİN, HER KESİMİN PARTİSİDİR”  18:15  TARSUS FESTİVALLE COŞTU  18:15  “MERSİN TURİZM KONUSUNDA DESTEKLENMELİ”  18:14  “ETKİLENDİĞİM BİR FİLM OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM”  18:05  TEKLI: 4. BÖLGEMIZI MERSIN’E KAZANDıRMANıN GURURUNU YAŞıYORUZ  17:54  MIP VE MTOSB ARASıNDA IŞBIRLIĞI PROTOKOLÜ IMZALANDı  17:52  TOROSLAR, ÜST YAPı ÇALıŞMALARıNı ARALıKSıZ SÜRDÜRÜYOR  17:48  BAŞKAN SARı, " 5 BIN LIRA IKRAMIYE ÇALıŞAN ESNAFA DA VERILMELI"  17:46  CHP’LI DEMIRAĞ BAŞKAN ÖZEL’I ZIYARET ETTI  22:03  FYODOR DOSTOYEVSKI DOĞDU BUGÜN DOSTLAR. 11 KASıM 1821, SALı...  21:48  BIR DAHA GELMEYECEK BIRINE SAHIP OLMANıN TADıNı ÇıKARıN  21:29  BÜYÜKŞEHİR MERSİN’İN HER NOKTASINDA ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü ANDI  21:18  BÜYÜKŞEHIR ENGELSIZ YAŞAM PARKı İKINCI EVLERI OLDU 
Mersin Sınavda

 

Mersin Sınavda

İbrahim Yalçıner

Mersin Sınavda. Mersinliler sınavda. Oyun büyük. Saldırı altındayız.

Birliğimiz, barışımız, huzurumuz saldırı altında. İki teröristin polis evine yaptığı hain terör eylemiyle bu saldırının ilk işareti verildi. Sonraki gelişmeler en az terör eylemi kadar vahimdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve CHP kurumsal kimliği, kimi yayın organları, medya trolleri ve bazı siyasiler tarafından terörle ilişkiliymiş gibi gösterilmeye çalışıldı. En iyimser ifadeyle fırsatçılık yapıldı, terörden medet umuldu. Terörden siyasi rant üretilmeye çalışıldı.

Esasen terör eylemlerinin amacı da budur. Terör siyasi sonuç almak için yapılır. Onun için terörle mücadele milli meseledir, parsa toplayarak terörle mücadele edilemez. Tam da İhanet içinde olanların, değilse gaflet içinde olanların yapacağı da zaten böyle bir şeydir.

Dolayısıyla hainler, fırsatçılar ve siyaset parsacıları; terörle Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Vahap Seçer’i terörle ilişkilendirmeye çalışarak bizzat teröre hizmet ettiler, ediyorlar. Eğer hain değilse, hiç kimse terörün sonuçlarından yararlanarak bir yere varamaz.

Anlıyoruz ki, bazıları siyasi rant uğruna gözleri dönmüş ve akıllarını kaçırmışlar. Bu zavallılar Türkiye’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurduğunu unutuyorlar. Vahap Seçer’in tam iki dönem Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili olarak hizmet ettiğini unutuyorlar. Bir Atatürkçü olarak Vahap Seçer CHP’nin Belediye Başkanıdır. Vatan, millet ve memleket severliği kanıtlanmış biridir. Terör konusundaki hassasiyeti bilinmektedir. Seçer, bir devlet kurumunun başında olarak kamu görevi yaptığının bilincindedir. Mersin Büyükşehir Belediyesinde Adli sicil kaydı temiz olmayan, İç İşleri Bakanlığının güvenlik soruşturmasından geçmeyen birisi personel olamaz. Ayrıca Büyükşehir Belediyesinde 11 bin kişinin çalıştığı da, bu kadar kişi içinden her türlü insanın çıkabileceği de unutulmamalıdır.

Büyükşehir Belediye Basın Yayın Daire Başkanının tutuklanmasına gelince: Bu kişi devlet memurudur. Daha önce kayyum dönemi dahil Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Şu an tutuklanmasına neden olan olaylar yıllar öncesine aittir. Hem tutuklanma biçimi, hem basının o anda orada hazır bulunması ve gözaltı zamanının terör olayının hemen ertesine denk getirilmesi manidardır. Bu kişi suçlu ya da değildir, buna yargı karar verecektir, kanunlarımıza göre yargı kararı olmadan terörist ilan edilemez. Böyle olduğu halde, yapılanları Mersin kamuoyu sorgulayacak ferasette ve olgunluktadır.

Burada dikkat çekilmesi gereken, Mersin’de hiç yaşamamış, Mersin’in dengelerini ve hassasiyetlerini bilmeyen bir milletvekilinin aylar öncesinden başlayan kışkırtıcılığıdır. Bu kişi MHP milletvekili olabilir. Ama geçmişte örneklerini gördüğümüz hiçbir MHP’li gibi davranmamaktadır. Bayrak yakılma provakasyonunda, dönemin MHP yöneticileri hiçbir kışkırtmaya katılmamış ve şehrimizin barışına katkı sunmuşlardır. Peki bu kişinin tutumu nedir? Zaten bazı tutumlarıyla MHP tabanı tarafından da sevilmemekte, MHP içinde de bir çok olaya sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bu kişi Mersin kamuoyu tarafından dikkatle izlenmelidir.

Başta söz edildiği gibi bugün Mersin’in halkının birliği ve bütünlüğü test edilmektedir. Bu test Vahap Seçer üzerinden yapılmaktadır. Beğenin beğenmeyin, sevin sevmeyin Vahap Seçer bugün seçilmiş bir belediye başkanı olarak izlediği bütünleştirici tutumuyla Mersin’in barış ve huzurunu temsil etmektedir. Yani Sorun Vahap Seçer değil, Mersin’in geleceğidir.

Bu nedenle yapılanlara ve yapılmak istenenlere kimse sessiz kalamaz. Bu bir parti meselesinin çok daha ötesindedir. Gün Mersin üzerinde oynanan oyunları bozma günüdür. Gün Vahap Seçer’e sahip çıkma günüdür. Onun için bugün Mersin ve Mersinlilik sınavdadır.

Not. Bu yazıyı özü aynı kalmak kaydıyla ekleme ya da çıkarma yaparak ya da olduğu gibi kendi adına herkes paylaşabilir. mümkün olduğunca paylaşalım lütfen..Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA