VAHAP SEÇER’E NİÇİN SALDIRIYORLAR? | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
19:59  CHP’LI TAHIROĞLU: KADıNLARıMıZıN YANıNDA OLMAYA DEVAM EDECEĞIM  19:47  MEZITLI BELEDIYESINE ‘CINSIYET EŞITLIKÇI DÖNÜŞÜM ÖDÜLܒ  13:42  TEMSİLDE EŞİTLİK ISTIYORUZ...!  17:45  ŞAM’LA NORMALLEŞMEYE DOĞRU  14:07  BAŞKAN SEÇER, TÜRKONFED 24. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİ’NE KATILDI  11:07  AKP’NİN “BORǔLANDIRMA VİZYONSUZLUĞU: 1 TRİLYON 455 MİLYAR TL  16:49  MERSİNLİLERİN BANDOSU YENİDEN ATATÜRK CADDESİ’NDE  16:14  FESTİVAL ETKİNLİKLERİNDE TÜKETİCİYİ ETKİLEYEN 6 EĞİLİM  14:23  YENIŞEHIR HALK KART’TAN BU AY BIN AILE YARARLANDı  14:15  TOROSLAR’DA ARALIK AYI MECLİSİNİN BİRİNCİ BİRLEŞİMİ YAPILDI  14:04  VALI PEHLIVAN, TOROSLAR’DA VATANDAŞLARLA BIR ARAYA GELDI  10:36  SEÇER: “YEREL YÖNETİMLER TARİHE NOT DÜŞECEK PROJE ÜRETMELİ”  15:10  ÇOCUKLAR ARASINDA ARTAN ŞİDDET İÇİN CHP’DEN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ  14:58  MERSİN’İN TURİZM POTANSİYELİ METAB’TA ELE ALINDI  14:44  BAŞKAN SARI’DAN KIŞ LASTİĞİ UYARISI  12:07  MEZITLI BELEDIYESI VE TOROS ÜNIVERSITESI ARASıNDA İŞ BIRLIĞI PROTOKOLÜ İMZALANDı  11:40  ÖZDEMİR: “AVUKATLAR GÜVENDE DEĞİL!”  11:19  TARSUS TSO MECLISI TOPLANDı  21:03  MERSIN ROTARY KULÜPTE “GAZETECI GÖZÜYLE MERSIN” KONUŞULDU  16:47  VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YILMAZ’A HİZMET TEŞEKKÜRÜ 

 

VAHAP SEÇER’E NİÇİN SALDIRIYORLAR?

Gazeteci İbrahim Yalçıner 

İddia ediyorum: Mersin siyaset tarihinde hiç kimse Vahap Seçer kadar saldırıya uğramadı, yalan ve iftiraya maruz bırakılmadı. Niçin? Çünkü, Seçer ezber bozdu. Çalışkandı. Alışıldık bir başkan değildi. Kimi çıkar çevrelerince yönlendirilemedi. Kendi yolundan gitti ve ortaya yeni bir vizyon koydu. En önemlisi Mersin’de yaşayan herkesi kucakladı ve onları Mersinlilik sevgisi içinde birleştirmeye çalıştı.

Dolayısıyla kasaba mantığını aşamamış siyaset esnafı panikledi. En çok da, bütün sermayesi etnik ayrımcılık, mezhepçilik, bölgecilik olan kimlik siyasetçileri ne yapacağını şaşırdı.

Yine iddia ediyorum: Mersin Belediye başkanları içinde hiç kimse Vahap Seçer kadar engellenmedi. Geçmiş dönemden bir yıllık Belediye bütçesi kadar borç bırakıldığı halde kendisinin borçlanmasına izin verilmedi. Hizmet için arsa tahsisi istedi, yok denildi. İtfaiye için kadro izni istedi, verilmedi. Atatürk Parkı ve Kültür Parkın bir bölümü Belediye hala tahsis edilmedi. Metro kredi izni hala bekletiliyor. Bütün bunlara, hatta ekonomik krize rağmen hizmetlerin hızı kesilemedi.

Vahap Seçer, ekonomiden spora, kültürden sosyal desteğe kadar hayatın her alanında hizmet üretiyor. Onun için halkın içinde. Her yerde, herkesle. Elbette bu durum siyaset esnafını ürkütecekti. Onlar için yalan ve iftiraya başvurmaktan başka bir şey kalmamıştı.

Hemen şimdilerde çok geçerli olan teröristlerin himaye edildiği yalanına sarıldılar. Bunun için komplolar ve kumpaslar kurmaya başladılar. Amaç Seçer’i durdurmak, engelemek. Ancak bunu yapanlar bir şeyi unutuyorlar. Engeller, zorluklar kimi insanları durdurabilir. Ama kimilerini de güçlendirir. Liderler zor şarlardan doğar. Ya da zor şartlara boyun eğmeyip yoluna devam eden insanlar gerçek lider olurlar. Vahap Seçer böyle biri. Onu durduramadınız. Daha güçlendirdiniz. İyi ki böyle yaptınız.

İyi ki her türlü yalan ve iftiralara başvurdunuz. Onun için devam edin beyler. Siz yolunuza, biz yolumuza. Mahşerde buluşuruz.Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA