BA゙KAN SEヌER MTSO誰UN KONUミU OLDU | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
12:25  MERSIN奪EN AB炭E YA゙ MEYVE SEBZE IHRACATN ARTRACAK ヌAL゙MALAR HZLAND  12:22  SGK奪A GERI ヨDEME SORUNU MASAYA YATRLD  12:19  AKDENIZ BELEDIYESI誰DEN VATANDA゙LARA ILKYARDM EミITIMI  12:15  KOヌAK: TOBB TワRKIYE EKONOMI ゙URAS誰DA TALEPLERI AKTARD  12:13  TARSUS TSO MECLIS TOPLANTS YAPLD  12:00  UZAY VATAN  21:39  CHP鱈ン ANTMEN奪EN MECLンSTE SンYAH GAZETELン PROTESTO   11:59  CHP鱈ン BA゙ARIR: BワTワN FンYATLAR ATE゙ PAHASI OLMU゙ DURUMDA  15:48  KATLEDンLEN RAZンYE OSKAY ンヌンN ADALET YERンNン BULDU  15:22  TORTEK KURSLAR, YAYLALARDA 3 TEMMUZ’DA BA゙LYOR   15:19  YENI゙EHIRLI YUSUF EFE炭E ODTワ奪EN DAVET MEKTUBU  15:10  釘ESICILER AヌK FATURA ンLE YEM ALYOR  14:33  徹NLAR ARTIK BンRER SERTンFンKALI ANNE  12:19  鈍TALYAN ゙EF TOROSLARN ZIRVESINDE BALLA TATL YAPT  12:17  YENI゙EHIR KンGEM KURSIYERLERI HAYRAN BRAKT  15:29  溺ILLET ンTTIFAK年N ヨNERISI: 擢RANSZ YARBA゙KANLK MODELI  21:25  BA゙KAN SEヌER, TARSUS但 DEミER KATAN ヌALI゙MALARI YERンNDE ンNCELEDン  19:02  BEKヌI HIKAYESI VE ンヌERIKSIZ ATヨLYE KRALLミ  12:09  3. ヌEVRE YOLU誰DA 2. ETAP ヌALI゙MALARI BA゙LADI  11:44  ヌEVンK BA゙KANDAN, ヌEVンK EKンBンNE ZンYARET 

BA゙KAN SEヌER MTSO誰UN KONUミU OLDU

BA゙KAN SEÇER, MTSO MAYIS AYI OLAミAN MECLンS TOPLANTISI’NA KATILDI

Bakan Seçer, MTSO Mays ay Olaan Meclis Toplants’na katlarak Mersin’in markalamas adna hayata geçirilen projeler ve yatrmlar hakknda konutu. Mersin’i markalatracak yatrmlarda herkesin el birlii içinde hareket etmesi gerektiini belirten Bakan Seçer, “En modern toplu tamay salayacaksnz, kültürünüz, sanatnz, bir sembol yapnz olacak, standardnz yüksek olacak, imarnz çarpk olmayacak, sokaklar temiz olacak. Marka kent, elinizi tan altna koyarak olunuyor” dedi.

 

Hayata geçirdikleri önemli sosyal projeleri tek tek anlatan Bakan Seçer, “Türkiye’de sosyal belediyecilik konusunda Mersin Büyükehir Belediyesi örnek gösterilen bir belediye haline gelmitir” diye konutu. Seçer, çevre grup yollar yapm çalmalarna da deinerek, “Kent içi ve bize bal çevre grup yollarnda son bir yldr çok ciddi atak yaptk. Yaptmz ii kaliteli yapmak istiyoruz ve bu konuda epey yol aldk. Anamur’da yol çalmamz var ve ilçemiz için çok önemli bir proje. Mersin merkezde de var. ゙u anda 6 bin 75 metrelik 3. Çevre Yolu yaplyor. 4. Çevre Yolu’nu bitirdik. Ayn model” dedi.

Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odas (MTSO) Mays ay Olaan Meclis Toplants’na katld. MTSO Meclis Bakan Hamit ンzol bakanlnda yaplan toplantda Bakan Seçer, hayata geçirdikleri projeler ve yatrmlar anlatt. Mersin’i markalatracak yatrmlarda herkesin el birlii yapmas gerektiini belirten Bakan Seçer, “En modern toplu tamay salayacaksnz, kültürünüz sanatnz olacak, bir sembol yapnz olacak, standardnz yüksek olacak, imarnz çarpk olmayacak, sokaklar temiz olacak. Marka kent, elinizi tan altna koyarak olunuyor” dedi.

“Pandemide en iyi snav veren belediyelerin banda Mersin Büyükehir geliyor''

Bakan Seçer, Büyükehir Belediyesi ve MESKン’nin bürokratlar ve daire bakanlaryla birlikte katld toplantda Meclis üyelerinin sorularn da yantlad. Türkiye’nin en saygn kurumlarndan biri olan MTSO’nun çats altnda bulunmaktan mutluluk duyduunu dile getiren Bakan Seçer, ekonominin insan yaamndaki önemini anlatt. Mersin Büyükehir Belediye Bakan olarak 3’üncü yln tamamladn anmsatan Bakan Seçer, “Koltua oturduktan ksa süre sonra, kendimi 30 yldr orada görev yapan bir görevli gibi hissettim. Bu bir duygu. Bu duyguyu sizinle paylamak istedim. Çünkü kenti tanyp biliyorum. Kentin son yllarnda tüm sorunlarn içinde olmuum. Ben 2007-2019 yllar arasnda o 12 yl ya milletvekiliydim ya da halkn sorunlaryla ilgiliydim. Bu rahatlatc unsur oldu ve sorunlara çok daha hakim olma ve müdahale imkan salad” dedi. Süreç içerisinde pandemiyi de yaadklarn söyleyen Bakan Seçer, sosyal politikalara büyük önem verdiklerini, bu çalmalarn seçim bildirisinde de yer aldn söyledi. Seçer, “Özellikle sosyal politikalar konusunda arlkl bir belediyecilik anlay ve ilk ie sosyal politikalarla balamamz pandemi ile çakt. Bu konuda en iyi snav veren belediyelerin banda Türkiye’de Mersin Büyükehir Belediyesi geliyor” diye konutu.

Pandeminin hafiflemesi ile “gerçek gündemleri” konumaya baladklarn aktaran Bakan Seçer, Mersin’in gelien, i ve ticaret sahalar açsndan her geçen gün art yönde büyüyen bir kent olduunu belirtti. Mersin’de yapsal sorunlarn çözümü noktasnda da beklentilerin olduunu dile getiren Bakan Seçer, bunlarn imar, nakliyeciler sitesi, lojistik merkezi, bulvarlar, köprülü kavaklar gibi konular olduunun altn çizdi. Mersin’de yllarca metronun konuulduunu da sözlerine ekleyen Bakan Seçer, “Parasal anlamda arl olan ve kentte kalc olabilecek projelere baladk” dedi.

“Elinizi tan altna koyarak marka kent olunuyor”

Metro inaatnn baladn ve devam ettiini anmsatan Bakan Seçer, çalmalarn öz kaynaklarla ilerledii bilgisini paylaarak, “Bu ay ikinci hak edi ödenecek. Daha hzl olamaz m? Aslnda daha hzl olacak. ゙u anda ona engel sadece bizim finansman kullanamamamz deil. Doal olarak sözleme yapt bu firma, her eyi garanti altna ald. ンnaat balad ve bu proje gerçekleir. Neden? Çünkü yaptmz çok kefedilmemi, ne olaca belli olmayan bir proje deil. Marka kentlerin 150 yl önce yapt projeleri biz 150 yl sonra yapyoruz” diye konutu. Bakan Seçer, Mersin’i markalatracak yatrmlarda herkesin el birlii yapmas gerektiini belirterek, “En modern toplu tamay salayacaksnz, kültürünüz sanatnz, bir simgeniz, sembol yapnz olacak, standardnz yüksek olacak, imarnz çarpk olmayacak, sokaklar temiz olacak. Marka kent böyle olunuyor, elinizi tan altna koyarak olunuyor” dedi. Bakan Seçer, metro yapmnda Büyükehir Belediyesi’nin mali bütçe konusunda iyi olduunu ancak bürokraside zaman kaybedildiini sözlerine ekledi.

“゙u anda 6 bin 75 metrelik 3. Çevre Yolu yaplyor”

Grup yollar hakknda da konuan Bakan Seçer, “Kent içi ve bize bal çevre grup yollarnda son bir yldr çok ciddi atak yaptk. Yaptmz ii kaliteli yapmak istiyoruz ve bu konuda epey yol aldk. Anamur’da yol çalmamz var ve ilçemiz için çok önemli bir proje. Mersin merkezde de var. ゙u anda 6 bin 75 metrelik 3. Çevre Yolu yaplyor. 4. Çevre Yolu’nu bitirdik. Ayn model. Yine Tarsus merkezde çalmalarmz var. Her noktada grup yollarnda çalmalarmz devam ediyor” ifadelerini kulland.

Bakan Seçer, Büyükehir Belediyesi’nin hizmetlerinde sosyal projeleri öncelediklerini vurgulayarak, ‘Hamile Bakm Sütü’‘Hadi Gel Köyümüze Destek Verelim’‘El Bebek Gül Bebek’‘Evde Salk ve Bakm’‘Dosthane’ gibi hayata geçirdikleri önemli sosyal projeleri anlatt. Seçer, “Samimiyetimle söylüyorum; Türkiye’de sosyal belediyecilik konusunda Mersin Büyükehir Belediyesi örnek gösterilen bir belediye haline gelmitir” ifadesini kulland.

“Gülnar’daki yurdu açtk, eski üniversite hastanesinde yeni yurt da bitti”

Eitim konusuna da arlk verdiklerini sözlerine ekleyen Bakan Seçer, “Eitim, vazgeçemediimiz bir konu ve bu alanda her geçen gün yatrmlarmz artracaz. Mersin Üniversitemizin desteiyle; müteekkiriz Sayn Rektörümüze; hem Gülnar’da hem Mersin merkezde atl vaziyette duran üniversitenin binalarn yönetime gelir gelmez aldk. Bu eitim ve öretim sezonun banda Gülnar’da 108 yatakl yurdumuz faaliyete girdi. 5 yldzl otel gibi. Gülnarllar çok memnun. ゙u anda 120 yatakl merkezde bitirdik. Eski üniversite hastanesi bitti. ゙u anda mefruatlar tamamlanyor ve gelecek eitim ve öretim ylna da hazr olmu olacak. Yurt konusunu önemsiyoruz. Bizimkiler ticari yurtlar deil, yani özel yurtlar tarifesinde deil. Bizim yurtlarmz son derece sembolik ücretlerle hizmet veriyor” dedi.

Bakan Seçer, deerlendirmelerinin ardndan Meclis üyelerinin sorularn da yantlad. Mersin limannn Atatürk Park’na doru genilemesi yönündeki gelimeyi deerlendiren Bakan Seçer, Büyükehir Belediyesi olarak net bir tavr ortaya koyduklarn ve bu konuda yaplmak istenenin uygun olmadn söylediklerini belirtti. Seçer, “ンkinci limann, ana konteyner limannn önünü kesecei düüncesiyle de biz buna kar çkyoruz. Biz büyümeye kar deiliz. ンstihdam alan olsun, dünya ticareti gelsin, merkez olsun Mersin. Bizim gayretimiz bu yönde” dedi.

MTSO Bakan Ayhan Kzltan, sohbet havasnda gelien toplantnn Mersin Büyükehir Belediye Bakan Vahap Seçer’in samimi ve iletiimi güçlü kiiliinden kaynaklandn söyleyerek, Mersin’in daha da gelimesi noktasnda yaplmas gerekenlere ilikin u görüleri paylat:

“Daha önce de birkaç kez dile getirmitik. Mersin’in kalbi olan çarnn canlanmas için yaplmas gereken en önemli ey; Sakarya Caddesi’nin kesintisiz ekilde otoyola uzanmas. Çalyorsunuz biliyorum. Caddenin kesintisiz otoyola çkmas Adana, Mara, Antep’ten gelen yazlkçlarn ksa sürede ehir merkezine girmesini salayacak. Büyük otoparklarla desteklenmesi lazm ehir merkezinin. Kasaplar Çars ile ilgili çalma balattnz kamulatrlmasyla ilgili. Biz her türlü destei veririz bu konuda. Sizin kararl tavrnz bu duruma getiriyor. Çary açk hava alveri merkezine dönütürmek istediinizi de biliyorum.”

MTSO Meclis Bakan Hamit ンzol da “Büyükehir Belediye Bakan Sayn Vahap Seçer ve ekibi bizi bu toplantda ereflendirdi. Kendi adma ve divanm adna Sayn Bakanm ho geldiniz, ekibinizle birlikte eref verdiniz” dedi.

Toplant, Meclis üyelerinin Bakan Seçer’e kent gündemi ve sektörel sorunlar aktarmas ve Bakan Seçer’in de bilgi aktarmasyla devam etti.
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンRン゙ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2022 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA