Gençler, Proje Eğitim Merkezi’nde Kazandıkları Becerileri Sergiledi | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
 
12:25  MERSIN’DEN AB’YE YAŞ MEYVE SEBZE IHRACATıNı ARTıRACAK ÇALıŞMALAR HıZLANDı  12:22  SGK’DA GERI ÖDEME SORUNU MASAYA YATıRıLDı  12:19  AKDENIZ BELEDIYESI’NDEN VATANDAŞLARA ILKYARDıM EĞITIMI  12:15  KOÇAK: TOBB TÜRKIYE EKONOMI ŞURASı’NDA TALEPLERI AKTARDı  12:13  TARSUS TSO MECLIS TOPLANTıSı YAPıLDı  12:00  UZAY VATAN  21:39  CHP’Lİ ANTMEN’DEN MECLİSTE SİYAH GAZETELİ PROTESTO   11:59  CHP’Lİ BAŞARIR: BÜTÜN FİYATLAR ATEŞ PAHASI OLMUŞ DURUMDA  15:48  KATLEDİLEN RAZİYE OSKAY İÇİN ADALET YERİNİ BULDU  15:22  TORTEK KURSLARı, YAYLALARDA 3 TEMMUZ’DA BAŞLıYOR   15:19  YENIŞEHIRLI YUSUF EFE’YE ODTܒDEN DAVET MEKTUBU  15:10  “BESICILER AÇıK FATURA İLE YEM ALıYOR”  14:33  “ONLAR ARTIK BİRER SERTİFİKALI ANNE”  12:19  “İTALYAN ŞEF TOROSLARıN ZIRVESINDE BALLA TATLı YAPTı”  12:17  YENIŞEHIR KİGEM KURSIYERLERI HAYRAN BıRAKTı  15:29  “MILLET İTTIFAKı”NıN ÖNERISI: “FRANSıZ YARıBAŞKANLıK MODELI”  21:25  BAŞKAN SEÇER, TARSUS’A DEĞER KATAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ  19:02  BEKÇI HIKAYESI VE İÇERIKSIZ ATÖLYE KRALLıĞı…  12:09  3. ÇEVRE YOLU’NDA 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI  11:44  ÇEVİK BAŞKANDAN, ÇEVİK EKİBİNE ZİYARET 

Gençler, Proje Eğitim Merkezi’nde Kazandıkları Becerileri Sergiledi

AKDENİZLİ GENÇLER, PROJE EĞİTİM VE UYGULAMA MERKEZİNDE KAZANDIKLARI TEKNİK VE MESLEKİ BECERİLERİ SERGİLEDİ

Akdeniz Belediyesi Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde mesleki eğitim ve kurs alan gençler, merkezin hizmete açıldığı 4 aylık sürede öğrendikleri mesleki ve teknik bilgi ve becerilerini, hazırladıkları bir sergi ile beğeniye sundu.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde; Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık, Autocad / 3DS Max, Halkla İlişkiler ve Müşteri Hizmetleri ile Ön Muhasebe alanlarında kurs ve eğitim alan gençler, hazırladıkları etkinlik ile merkezde öğrendikleri teknik ve mesleki yeteneklerini sergiledi. Etkinliğe, Akdeniz Belediyesi Başkanvekili Aydın Egin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek, Mersin Üniversitesi, İŞ-KUR ve Halk Eğitim Merkezi temsilcileri, kurs eğitmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

“Simülatörlü vinç operatörlüğü kursu Türkiye’de bir ilk”

Etkinlikte bir konuşma yapan Akdeniz Belediye Başkanvekili Aydın Egin, projenin en önemli özelliğinin, kurs ve eğitim alan gençlerin yüzde 20’sinin istihdam imkânı elde etmesi olduğunu vurguladı. Egin; “Ülkemiz çapında ses getiren projemiz ile birlikte ayrıca Türkiye’de ilk kez gençlerimize simülatör destekli vinç operatörlüğü kursu verilmiştir. Kursu başarıyla bitiren gençlerimiz, Mersin, Türkiye ve dünyanın farklı limanlarında iş bulma imkânı elde etmiştir. Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimi, meslek ve beceri kazanmaları amacıyla çalışmaya ve projeler üretmeye devam edeceğiz. Yetkin Belgeli İş Gücü; Akdeniz’in Dinamik Gücü sloganı ile başlayan eğitimlerimizin hayırlı olmasını temenni ediyor; kurs ve eğitimlere katılacak gençlerimize, gelecek hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

“İki ayrı projedeki eğitimlere 152 kursiyer katılıyor”

Akdeniz Belediyesi Proje Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin 4 ay önce hizmete girdiğini belirten Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar; merkezde eş zamanlı lojistik mesleki eğitim merkezi projesi, bir de mesleki beceri atölyeleri projesini yürüttüklerini anlattı. Proje ortakları ve eğitmenlere teşekkür eden Uçar; lojistik mesleki eğitim merkezi projesine 80; mesleki beceri atölyeleri projesine de 72 öğrencinin katılarak kurs ve eğitim aldıklarını ifade etti. Uçar; “Mesleki beceri atölyeleri kursunda yüzde 20 istihdam sağlanacaktır. Lojistik mesleki eğitim merkezi projesi ise bir eğitim projesidir. Onun değeri, Türkiye’de simülatörlü eğitim verilen, liman vinç operatörü yetiştiren ilk projedir. Bu açıdan kentimize ve ülkemize farklı bir değer katmaktadır” diye konuştu.

İŞ-KUR İl Müdür Yardımcısı Halil Bozkurt da, iş gücü piyasası analizi kapsamında her yıl sahada 120 personel aracılığıyla 5 bin firma ile görüşerek, hangi alanda eksik ve ihtiyaçları olduğunu tespit ettiklerini belirtti. Bozkurt; “İş gücü piyasası analizini önemsiyoruz. Nitekim merkezimizde verilen kurslar da işgücü piyasası analizi sonucunda ortaya çıktı. Yeterli bilgi ve beceriyi burada elde edeceksiniz ve işgücüne 1 adım önde başlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Akdeniz Belediyesi’ne teşekkür…

Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Âdem Şimşek de konuşmasında, ilçe genelinde 126 okul ve kurumda 65 bin öğrenciye, 4 bin personel ile örgün eğitim verdiklerini; yaygın eğitimde de Nisan ayı sonu itibariyle 80 bin kursiyere ulaştıklarını belirtti. Şimşek; gençler ve çocukların eğitim sürecine verdiği desteğin yanı sıra, eğitim yuvalarına yönelik yenileme hizmetleri nedeniyle Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür etti.

Gençler, becerilerini düzenledikleri sergiyle beğeniye sundu

Merkezde verilen AutocCAD– 3Ds Max, Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık, Müşteri Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Bilgisayar Destekli Muhasebe eğitimi alan gençler de elde ettikleri kazanım ve becerileri anlattı. Etkinlik, protokol üyelerinin, merkezde verilen kurslara katılan gençlerin elde ettikleri teknik ve mesleki becerileri yansıttıkları sergiyi gezmelerinin ardından sona erdi.
Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    YORUM BULUNMUYOR!


 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA