DワNYA TEMンZLンK GワNワ誰DE SAHンLDEN KAMYONLAR DOLUSU ヌヨP ヌIKTI | DEMOKRAT MERSンN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
19:57  TARSUS ンBN-ン SンNA DEVLET HASTANESンNンN AKIBETン NE OLACAK?  22:44  AKDENIZ BELEDIYESI 2022 MALI YL BワTヌESI OYBIRLIミIYLE KABUL EDILDI  13:24  TOROSLAR BELEDIYESI誰DE KIVI FESTIVALI   13:23  GAZETECI MUSTAFA ヨZGワR IヌIN MEVLIT OKUTULDU  12:42  ンSTIKLAL CADDESINI DワZENLEMEK IヌIN ILK ADM ATLD  12:34  BAKAN PAKDEMIRLI TARM SEKTヨRワYLE BULU゙TU  01:04  TGB GENEL BA゙KAN DILEK ヌNAR 29 EKIM ヌAL゙MASN ANLATT  22:43  CHP TワGVA ンヌンN MECLンS ARA゙TIRMASI ンSTEDン   21:54  TOROSLAR’DA YE゙IL DOKUYA SAHIP ヌKLYOR  21:43  BA゙KAN ABDULLAH ヨZYIミIT脱 添LN BELEDIYE BA゙KAN ヨDワLワ VERILDI  20:55  MEZITLI奪E 溺ERSIN KAYDA GEヌIYOR! PANELI YAPLD  21:49  MTOSB奪EN, ヨZALTN AH゙AP但 TE゙EKKワR  21:28  TOROSLAR BELEDIYESI誰IN EKIM AY MECLIS TOPLANTS YAPLD  02:01  BA゙KAN SEヌER吊N BORヌLANMA TALEBン YンNE REDDEDンLDン  21:58  BU FESTンVAL MERSンN’E ヌOK YAKI゙TI!  15:55  2022 YL MEZITLI BELEDIYE BワTヌESI OYBIRLIミI ンLE KABUL EDILDI  11:45  BA゙KAN YILMAZ, MERSンN奪EN 350 KADIN ンLE BンRLンKTE ATA誰IN HUZURUNA ヌIKTI  11:31  2. KARADUVAR BALK FESTIVALI’NE 50 BINDEN FAZLA KI゙I KATLD  11:20  ンKLIM KRIZI ARA゙TRMAS: DワNYA ARTK DAHA KARANLK!  11:00  GOOGLE YヨNETICISI IDDIA ETTI: YAPAY ZEKA KYAMETI GETIRECEK 

DワNYA TEMンZLンK GワNワ誰DE SAHンLDEN KAMYONLAR DOLUSU ヌヨP ヌIKTI

BÜYÜK゙EHンR’DEN ADANALIOミLU SAHンLン’NDE TEMンZLンK SEFERBERLンミン

Mersin Büyükehir Belediyesi, “18 Eylül Dünya Temizlik Günü”nde anlaml bir etkinlie imza att. Büyükehir’in 250 temizlik personeli ve vatandalarla ortak yürüttüü Adanalolu Sahili’ndeki çevre temizliinin sonunda kamyonlar dolusu çöp çkt.

Etkinlie katlan Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, temizlie giden yolun önce ‘kirletmemekten’ geçtiine dikkat çekerek; “Vatandalarmzn temiz bir çevrede yaamas gerekiyorsa önce kendilerinin temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi.

Mersin Büyükehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi, “18 Eylül Dünya Temizlik Günü” nedeniyle “Tertemizsin Mersin” sloganyla Akdeniz ilçesine bal Adanalolu Sahili’nde bir farkndalk etkinlii düzenledi. Etkinlikte, Büyükehir’in 250 temizlik personeli ve gönüllü vatandalar sahildeki çöpleri temizledi.

Sahilde adm adm ilerlediler

Etkinlikte, Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok ile Kadn ve Aile Hizmetleri Dairesi Bakan ゙erife Hasolu Dokucu da yer ald. Kentin 5 farkl noktasndan kalkan servislerle Adanalolu Sahili’ne gelen vatandalar ve Büyükehir’in 250 temizlik personeli bir noktadan balayarak sahilde adm adm ilerledi.

Ortaya kamyonlar dolusu çöp çkt

Katlmclar; plastikten metale, yemek atklarndan sigara izmaritlerine kadar gördükleri tüm çöpleri ellerindeki çöp poetlerine doldurdu. Etkinlik öncesi çöplerin oluturduu tabakadan ibaret olan sahil, etkinlik sonras yerini tertemiz bir kumsala brakt. Etkinlik sonunda ortaya çkan onlarca poet dolusu çöp, kamyonlara yüklenerek bertaraf edilmek üzere yola çkt.

“Farkndalk yaratp, daha sonra sürdürülebilir bir temizlik için çalma yapacaz”

Mersin Büyükehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Olcay Tok, Adanalolu Sahili’nde yaplan etkinliin bir çevre farkndal amacn tadn vurgulad. Tok, unlar söyledi:

“Dünyann birçok yerinde ve Türkiye’de bu ekilde etkinlikler yaplyor. Bu etkinliin amac daha çok farkndalk yaratmak ve temiz bir çevrede yaamak. Biz de bu sefer farkndalk etkinliini çok kirli olduunu düündüümüz Adanalolu Sahili’nden balatyoruz. ゙u anda Büyükehir Belediyesi’nin temizlik görevlilerinin büyük bir çounluu ve vatandalarmzn katksyla burada bir farkndalk yaratacaz. Yaz sezonu boyunca vatandalarmz buray kulland, pikniklerini yaptlar fakat tüm pislikler u anda alanda. ゙u anda farkndalk yaratp, daha sonra da sürdürülebilir bir temizliin nasl olmas gerektiiyle ilgili çalma yapacaz.”

“Önce vatandalarmzn temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor”

Temizlie giden yolun önce ‘kirletmemekten’ geçtiine de dikkat çeken Tok, “Bakanmz demeçlerinde önce vatandalarmzn bu konuda duyarl olmas gerektiini söylüyor. Vatandalarmzn temiz bir çevrede yaamas gerekiyorsa önce kendilerinin temizlik konusuna hassasiyet göstermeleri gerekiyor” dedi.

“Çöpten bir da oluturduk diyebilirim”

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan ancak yapt ii “Mersin’in her köesini seve seve temizlemek” olarak tanmlayan Fatma Aras ise “ンnanlmaz bir çöp çkt. Hatta çöpten bir da oluturduk diyebilirim. Tabi biz bunlar temizleriz, görevimiz. Elimizden geleni de yaptk. ゙u an sahilimiz tertemiz. Fakat bu bizle bitmiyor. Halkmzn duyarl olmas, kendi sahiline sahip çkmas gerekiyor” diye konutu.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’nde temizlik personeli olarak görev yapan Hatun Erden de geldiklerinde bir çöp ynyla karlatklarn vurgulayarak, “Ama u anda çok güzel oldu. Çöpleri temizledik. ンnsanlarn da buralar evleri gibi düünmeleri lazm. Kendi bahçelerini, evlerini nasl düünüyorlarsa gittikleri yerleri de öyle temiz braksalar daha güzel olur” ifadelerine yer verdi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yaplan yorumlarda IP Bilgileriniz kayt altna alnmaktadr..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA ンLETン゙ンM KワNYE GンRン゙ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GンZLンLンK ンLKELERン

 
Siteden yararlanrken gizlilik ilkelerini okumanz tavsiye ederiz.
demokratmersin.com ゥ Copyright 2007-2021 Tm haklar sakldr. ンzinsiz ve kaynak gsterilemeden yaynlanamaz, kopyalanamaz, kullanlamaz.

URA MEDYA