| DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
10:26  3 OCAK ŞIIR YARıŞMASıNıN ÖDÜLLERI, SAHIPLERINI BULDU  10:23  AKDENIZ BELEDIYESI’NDEN EVDE BAKıM VE TEMIZLIK HIZMETI  10:21  HAYDI GEL KÖYÜMÜZE DESTEK VERELIM PROJESI YENI DOĞANLARLA BÜYÜYOR  10:07  CHP’Lİ 3 VEKİL VE YÖNETİCİLERDEN TARSUS’TA DOLUDAN ZARAR GÖREN BÖLGEDE İNCELEME  10:06  BAŞKAN SEÇER’DEN MÜFETTİŞ YORUMU: “HERKES GELİP,BİZİ DİDİK DİDİK EDEBİLİR”  10:03  CHP MİLLETVEKİLİ GÖKÇEL: ÇİFTÇİLERİN SİGORTA PRİMLERİ YARIYA İNDİRİLSİN!  10:02  SANAT VE TOPLUM  12:19  BAŞKAN YıLMAZ, 10 OCAK ÇALıŞAN GAZETECILER GÜNܒNÜ KUTLADı  12:18  MERSIN BÜYÜKŞEHIR ’SıFıR ATıK BELGESI’NI ALDı  11:59  -CHP İLÇE BAŞKANI VARAL VE YÖNETİM KURULU 1. GÖREV YILINI TAMAMLADI  11:40  YENIŞEHIR BELEDIYESINDEN YEREL SANATÇıLARA DESTEK   11:32  GÜLTAK: AKDENIZ’IN, ILK KEZ KENDI ASFALT PLENTI OLACAK  11:32  BÜYÜKŞEHIR PERSONELI TURAN DAL’DAN ÖRNEK DAVRANıŞ  11:12  MERSIN DENIZ TICARET ODASı’NDAN ÖĞRENCILERE TABLET DESTEĞI   16:30  RAUF DENKTAŞ VE DR. FAZIL KÜÇÜK, TOROSLAR’DA TÖRENLE ANILDI  11:46  YENIŞEHIR’DE YıKıLACAK BINALARDA ASBEST KONTROLÜ YAPıLıYOR  11:13  CENGIZ GÖKÇEL: ALATA ENSTITÜSÜNE NE YAPıLMAK İSTENIYOR?  10:37  MESLEĞİNE DÖNECEK GÜNÜ BEKLİYOR  10:36  BASIN EMEKÇİLERİ PANDEMİ DÖNEMİNİN KAHRAMANLARIDIR  14:48  AKDENİZ BELEDİYESİ’NDEN PERSONELE 500 TL PANDEMİ DESTEĞİ 

ATATÜRK’Ü ANLAMAYANLARA KISA BİR DERS NOTU:

Av. İzzet ULUDAĞ yazdı

     Ayağı çarıklı, yoksul ama gururlu Türk Milleti'ni sevmeyenler, bu milletin tarihi ilerletebileceğine inanmayanlar, sözüm ona kurtuluş (!) için geçmişte emperyalist güçlerden "manda", bugün ise "destek" bekleyenler, asla Atatürk'ü anlayamazlar, Atatürkçü de olamazlar!

     Atatürk'ü anlamanın ve Atatürkçü olmanın birinci koşulu, Türk Milleti'ne sonuna kadar güvenmekten geçiyor. 
     Yüce Türk Milleti'ne koşulsuz güvenmeden, sadece bu güce dayanmadan Atatürk'ü anlamak ve Atatürkçü olmak asla mümkün değildir. 
     Atatürk'ü anlayamayanların Türk Milleti'ni anladıkları da hiç söylenemez. 
     Atatürk, pek çok itirazlara rağmen Samsun'a sadece bu millete güvenerek çıktı. 
     Kurtuluş Savaşı'nda içerden ve dışardan şaşkın bakışlar altında, yüreğinde kuvvayı milliye kalpağı, yalın ayak, yokluklar içinde destanlar yaratarak, Dumlupınar'dan İzmir'e 9 günde düşmanı süpüre süpüre ulaşan, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, "Egemenliği kayıtsız koşulsuz hak eden" bu mazlum, ama yüce millet, Atatürk'ün yüksek güvenine mazhar olmuştur. 
     Bu Millet, Atatürk'ün kendisine güvenini asla boşa çıkarmamıştır.  
     Atatürk de, içinden çıktığı bu yoksul ama fedakar Türk Milleti'ne her zaman güvendi ve onunla gurur duydu. 
     Atatürk de bu aziz milletin bir parçası olduğu için daima kendisi ile gurur duymuştur. 
     Ama sadece "dangalaklar" ne Atatürk'ü ve ne de bu asil ve yüce milleti anlamadılar, anlamak istemediler, dolayısı ile de kendilerine benzetemedikleri bu milleti bugün de dahil hiç beğenemediler ve hatta hep aşağılayıp durdular, ona hep yukarıdan baktılar.
     Esasen bunlar, emperyalizm ya da bir başka büyük güç yerine sırtını bu yoksul ve bu mazlum millete dayayan büyük devrimci Atatürk'e hiç güvenmediler. Çoğunlukla kızdılar.
     "Türk milleti, çalışkandır, zekidir!" diyen Atatürk'e asla ve hiç bir zaman inanmadılar. 
     Atatürk'ün bu sözlerini, popülizm olsun diye, millete gaz vermek için söylediğini ifade ettiler.
     Türk Milleti'nin içindeki cevheri ve devrimci ruhu, yaratıcı coşkuyu Atatürk gibi hiç göremediler, görmek de istemediler ve hatta bu sağlam karakteri ve zenginliği yok etmek için karalayıp durdular, millete hep yukarıdan baktılar, küçük gördüler.  
     Türk milletini Atatürk gibi sevmeyenden, O'nun gibi aşkla beğenmeyenden,  yüz yıldır kale gibi ayakta duran bu cumhuriyeti kurmuş olan, emperyalist saldırılara karşı direnip bir kutsal emanet olarak savunan bu millete güvenmeyenden asla Atatürkçü olamaz. 
     Bunların arasından asla Atatürkçü de çıkmaz!
     Birileri maalesef, kendilerinin şeklen Atatürkçü olduğunu sansalar da, ifade etseler de Atatürk'ü hiç mi hiç tanımamışlar, O'na da Türk Milleti'ne de güvenmemişlerdir. 
     Hatta Atatürk'ü hiç de anlamamışlardır, anlamak gibi bir niyetleri, ideolojik yapıları ve cesaretleri de yoktur esasen.
     "Dangalak" sözünü kim için söylediğim açık.  İsteyen üstüne alsın, isteyen almasın. 
     Bugün de ABD'nin dümen suyunda ülkeyi bölmek için kargaşa ve terör yaratan, katliamlar yapan, ülkemize her yönden zarar veren, kökü, geçmişi Kürt Teali Cemiyeti'ne kadar uzanan ve genç Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı emperyalist İngiltere desteğinde isyan eden Şeyh Sait'e dayanan PKK ve HDP ile ittifakı savunanların hiç biri, Atatürkçü olmadığı gibi açıkça Atatürk'ün, Türk millî devletinin ve  ATATÜRK'ün gurur duyarak içinden çıktığı Türk Milleti'nin azılı düşmanlarıdır.
     Geçmişte, İstiklal Savaşı içinde, bağımsızlık, özgürlük ve cumhuriyet için mücadele vermek için emperyalist mandayı kabul etmedik, ülkeyi parçalamak için İngiltere'nin kurduğu "Kürt Teali Cemiyeti"ne ve benzerlerine karşı misak-ı milliyi savunduk. 
     Bugün de aynı kökten türeyen PKK ve soluk borusu HDP'ye karşı da milli birliği savunmak zorundayız. 
     Atatürkçü olmanın bugün tek ölçütü;
     ABD emperyalizmine ve bu gücün desteklediği terör örgütleri PKK/HDP ve FETÖ'ye karşı -bunlarla milletten gizli olarak Atatürk'süz, Türk'süz, içinde Türk Milleti'nin yer almadığı bir anayasa hazırlamayı ve ittifak yapmayı bir yana bırakın- uyanıklık göstermek ve mücadele etmektir. 
     Bir tek Atatürkçü bile, HDP ile ittifakı, sözüm ona "özgürlükçü" ATATÜRK'süz ve Türk'süz bir anayasa yapmayı asla düşünemez. 
     Düşünmez!
     Özellikle HDP ile MİLLET İTTİFAKI mümkün değildir. 
     HDP, "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran ... Türk Milleti"ne karşı yıllardan bu yana sözüm ona savaş vermiyor mu?  
     HDP ile hangi "MİLLET İTTİFAKI?" söz konusu olabilir ki? 
     Siz kimi kandırıyorsunuz? 
     Vaz geçin bu emperyalist sevdadan!


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA