| DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
14:00  EĞITIMCI, ÖRGÜTÇÜ BIR YAZAR: FAKIR BAYKURT  13:34  15 YıL GEÇTI…  13:34  SON NIKAHı KıZıNA KıYDı EMEKLI OLDU  13:32  BAŞKAN GÜLTAK’TAN, MUHTARLARA ’19 EKIM’ SÜRPRIZI  11:55  LIBYA ILE HUKUKUMUZ  11:54  ANADIL, BAĞıMSıZLıK VE DIL KIRLENMESI  11:54  AKDENIZ’IN 2021 YıLı MALI BÜTÇESI MECLISIN OYBIRLIĞI ILE KABUL EDILDI  11:32  CHP’Lİ GÖKÇEL: ÇİFTÇİNİN AKP’DEN 176 MİLYAR LİRA ALACAĞI VAR  11:48  BAŞKAN GÜLTAK, 1 GÜNDE 7 KıSAL MAHALLEYI GEZDI  11:27  MERYAP’TAN BAŞKAN SEÇER’E ZİYARET  10:55  TOROSLAR BELEDIYESI’NDE ’SıFıR ATıK’ ATAĞı  12:23  SON HATAY ORMAN YANGINI, HANGİ CANAVARIN ESERİDİR? NİÇİN?  12:14  AŞIK UMMANİ   12:13  GÜLTAK; KARADUVAR SAHİL DÜZENLEME ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ  13:16  TALAT DINÇER : “MERSIN’E ACILEN SANAYI YERLEŞKESI KURULMALı”  13:02  ARSLAN: KARABAĞ ÖZGÜRLEŞIRKEN ‘PUTIN KURGULAMASı’ ATEŞKES  12:54  BAŞKAN SARI’DAN SÜRÜCÜLERE UYARI  11:15  VATANıN GELECEĞINI TEHDIT EDEN KARAKTERLER  12:12  KUM ZAMBAKLARI AKDENİZ BELEDİYESİ’NİN KORUMASI ALTINDA  11:39  “BESİCİLER İFLASIN EŞİĞİNE GELDİ” 
CANAN KAFTANCIOĞLU, KEMALİST, ATATÜRKÇÜ VE ALTI OK’ÇU BİR DEVRİMCİ MİDİR? YOKSA?

     Birileri, daha birkaç ay önce "parti içinde ulusalcılarla asla bağdaşamam" diye açıklama yapan CHP İstanbul il başkanı Sayın CANAN KAFTANCIOĞLU'na bu en son yaptığı gösteriden sonra, "Kaftancıoğlu, acı çekmiş, karşılığında ceza almış bir siyasidir. O'na yöneltilen eleştiriler haksız, yersiz ve insafsızdır." anlamına gelen açıklamalar yaparak ... atfen neredeyse bir "şeref madalyası" takılması gerektiğini ifade ettiler. 
     Gerçekten Kaftancıoğlu, Türk millî devletinin ve Türk milletinin, fakir fukaranın ve garibanın yanında ve safında yer alarak hangi eylemleri yapmış ve bunlar için cezalar almıştır?
     1919 yılında hakkında idam kararı çıkartılan başında kalpak, kuvvacı bir kahraman mıdır? 
     Samsun-Ankara arasında "Tam Bağımsız Türkiye!" yürüyüşü düzenleyen bir Deniz Gezmiş midir!
     12 MART zindanlarında yatan bir Uğur Mumcu mudur! 
     Hiç biri değildir! 
     Maalesef Canan Kaftancıoğlu, Atatürk'ü, kurduğu millî devleti, "Türkiye halkları" sözünü bilinçli olarak kullanarak bir türlü ısınamadığı Türk milletini savunmaktan, emperyalist ABD'ye karşı millî ve  devrimci bir mücadele vermekten ceza almadı!
     PKK terörüne karşı mücadele etmek yerine "devlet katil, seri katil" demekten, Ermeni soykırımını savunmaktan ne zaman vaz geçti de Mustafa Kemal'in askeri ve Atatürkçü oldu? 
     Atatürk, Altı OK ve Türk millî devleti karşıtı ve Türksüz anayasa yandaşı olan ve CHP karşıtı da olduğundan geçmişte de "CHP kapatılsın, vakıf yapılsın" diyebilen liberal "10 Aralık Hareketi"nden ne edersek edelim, ne yaparsanız yapın asla Atatürkçü, Altı OK'çu, yerli, millî ve devrimci siyasi bir profil çıkaramayız, hiç kimse çıkaramaz! 
     Türksüz anayasanın, milleti parçalayıcı eşit yurttaşlık anlayışının, özerklik şartının genişletilmesi koşullarının, otonomi ve sözüm ona "Kürt" açılımı kampanyasının, ülkemizi ve milletimizi bölmek için AB ve ABD tarafından dayatıldığı bu süreçte, maalesef bazıları örgütlü ve planlı olarak "ulusalcı dalgayı yıkacağız" diyerek ideolojik kırılma yaratan konjuktürden ve Sayın BAYKAL'a kurulan kumpastan da yararlanarak, yıllar önce klik arkadaşları ile birlikte "kapatılsın, vakıf yapılsın" diyerek tasfiye etmek istedikleri CHP'ye sızmaya, partinin üst yönetimine kadar adım adım girmeyi başarmış ve bu klikler tarafından partiye hâkim kılınan liberal siyasi çizgi neredeyse Atatürkçülüğün amentüsü diye bizlere yutturulmak istenmiş ve hâlâ istenmektedir. 
     Bu Atatürk karşıtı, Türk millî devletini dağıtıcı, milletin birliğini yıkıcı BATI'cı liberal düşünce, Atatürk'ün kurduğu CHP'den derhal uzaklaştırılmalıdır.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA