Vatan Partisi İl Başkanı Taşdelen: 15 Temmuz Milli Birlik Günüdür | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
12:29  SALGıNıN KIRLETTIĞI TÜRKÇE  11:50  ARSLAN: DOĞU AKDENIZ’IN İLK KURBANLARı: BAYıR-BUCAK TÜRKMENLERI   11:45  NAKLIYECILER KOMPLEKSI IÇIN BÜYÜK ADıM  11:44  CHP MERSIN MILLETVEKILI ANTMEN’DEN BAŞKAN DINÇER’E ZIYARET  11:41  ÖNCE DOĞAYI, SONRA İŞÇİLERİ VURDU  11:40  VALI SU VE BAŞKAN GÜLTAK, SULUMA KANALLARıNDA İNCELEMELERDE BULUNDU   11:39  MERSINLILER, BÜYÜKŞEHIR’E ARTıK DAHA KOLAY ULAŞABILIYOR!  11:37  YENIŞEHIR BELEDIYESI HAREKETLILIK HAFTASı’NA HAZıR  11:34  FRANSA TÜRKIYE’YI AFRIKA’DAKI SÖMÜRGELERI ILE KARıŞTıRDı  11:32  ESNAF MASASı ESNAFıN HIZMETINDE  11:30  MHP’Lİ KILAVUZ’DAN, MERSİN TARIMI HAKKINDA GENİŞ KAPSAMLI ÖNERGE VERDİ  11:39  ASıRLıK GIRIT EKMEĞI, AKDENIZ’DE YAŞATıLıYOR  16:22  CANAN KAFTANCIOĞLU, KEMALİST, ATATÜRKÇÜ VE ALTI OK’ÇU BİR DEVRİMCİ MİDİR? YOKSA?  16:20  TOROSLAR BELEDİYESİ’NDEN KONTROLLÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ   10:57   ABD RUMLARA ARKA Mı ÇıKıYOR?  10:55  TOROSLAR BELEDİYESİ, DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNİ BAŞLATIYOR  10:53  KURTULUŞ SAVAŞı’NA OMUZ VEREN İRANLı SUBAY  10:42  ARATOS, GÜNıŞıĞı ILE BULUŞMAK IÇIN DESTEK BEKLIYOR  10:31  SAĞLıK ÇALıŞANLARıNA AŞURE IKRAMı  10:30  TŞOF, DIĞER ESNAFA VERILEN DESTEĞIN ŞOFÖR ESNAFıNA DA VERILMESINI ISTIYOR  
Vatan Partisi İl Başkanı Taşdelen: 15 Temmuz Milli Birlik Günüdür

Vatan Partisi Mersin il başkanı Ali Rıza Taşdelen, 15 Temmuz ‘un 4. yılında basın açıklaması yaparak Amerikan emperyalizmini ve uşaklarını lanetledi. Milletimizin şanlı direnişini selamladı.

Taşdelen açıklamasında şunları belirtti:
Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü; Amerikan emperyalizmini piyonu Fethullahçı Terör Örgüt (FETÖ) ile birlikle söküp attığımız gündür. 15 Temmuz gecesi bir Türkiye Amerikan savaşı yaşanmıştır. Türk Ordusuna yerleşen hain FETÖ’cü Amerikancı subaylar bir darbe girişiminde bulunmuş, TBMM bombalanmış, Ülkemizin Cumhurbaşkanı vahşice katledilmek istenmiş, direnen halkın üzerine ateş açılmıştır. Bu Amerikancı FETÖ darbe girişimini Türk Ordusu, milletiyle birlikte kahramanca direnerek boşa çıkartmıştır. Biz o gece 70 yıllık Amerikan hegemonyasına son verdik. Bu mücadelede şehit düşen askerlerimizi ve milletimizin cesur insanlarını saygıyla anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. On yıllardır vatanımızın en ücra köşelerine; ordumuza, emniyetimize, yargımıza ve üniversitelerimize sızan bu Amerikan uşağı FETÖ’cülere karşı yine on yıllardır Vatan Partisi tavizsiz ve kararlılıkla mücadele etmektedir. Lafla değil, bedel ödeyerek, FETÖ’cü polislerin sorgusu ve FETÖ’cü hâkimlerin kararlarıyla kurulan kumpaslar ile en başta Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek ve merkez yöneticilerimiz, üyelerimiz Silivri zindanlarına atılmış ve yıllarca hapis yatmışlardır. Türk milleti Vatan Partisi liderine sahip çıkmış, partimizin önderliğinde Silivri duvarlarını yıkarak hapisteki tüm yurtseverlerin çıkmasını sağlamıştır. Darbe gecesi de daha ilk saatlerde en öne atılan Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek olmuştur. Perinçek, “ Bu ABD – FETÖ darbe girişimidir, başarı şansı yoktur. Türk Ordusu, Türk Polisi, Türk Milleti birlikte bu darbeyi bastıracaktır.” sözleriyle hiç bir gücün açıklamaya cesaret edemediği darbenin niteliğinin ABD – FETÖ darbesi olduğunu ilan etmiş, tüm milli güçleri cesaretlendirmiş, Orduyu ve milleti göreve davet ederek darbe girişiminin başarısız olmasında önderlik etmiştir. Vatan Partisi İl Başkanlığı   Kuvayı Temmuz 2015 günü Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Türk Polisinin ve Köy Korucularının Bölücü Terör Örgütü PKK’yı temizleme harekâtıyla birlikte, ABD emperyalizminin üzerimize sürdüğü güçlere karşı Vatan Savaşına girmiştir. ABD emperyalizminin 15 Temmuz kanlı darbe girişimi piyonları PKK ve FETÖ’yü kurtaramamıştır. 15 Temmuz zaferi yeni bir dünyanın kapısını açmıştır; bu zaferle birlikte, 70 yıllık Atlantik cenderesinden kurtulan Türkiye’nin Avrasya yolculuğu başlamıştır. Bu yol ne kadar zikzaklı ve engebeli olursa olsun, artık hiçbir güç bundan geriye döndüremeyecektir. ABD emperyalizmi Rand Corporation Raporunda kurduğu hayalleri gerçekleştiremeyecektir. Umudunu ABD’ye bağlayan Türkiye karşıtı partiler ve güçler hayal kırıklığına uğrayacaklardır. 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA