DAVUTOĞLU, CHP İLE MÜCADELE ETMİŞ MİDİR? | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
11:00  MGC YÖNETIMI AYLıK OLAĞAN TOPLANTı IÇIN ERDEMLI’DE BIR ARAYA GELDI  10:58  BUGÜNKÜ KRIZ, DÜNYANıN GÖRDÜĞÜ TÜM KRIZLERDEN FARKLı   10:58  BAŞKAN ÖZYIĞIT, APARTMAN GÖREVLILERIYLE BULUŞUYOR  10:46  TOROSLAR BELEDIYESI’NDE ÖNCELIK TOPLUM SAĞLıĞı  13:22  1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!  12:14  “SU VE İKLIM DEĞIŞIKLIĞI” KONULU RESIM YARıŞMASı’NıN SONUÇLARı AÇıKLANDı   12:13   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 121 KADıN PERSONEL DAHA ISTIHDAM ETTI  12:10   BAŞKAN GÜLTAK, BAŞARıLı ÖĞRENCILERI YAZ KAMPı ILE ÖDÜLLENDIRDI   12:08  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETIMLERI SÜRÜYOR  12:06   TOROSLAR’DA DUVARLAR SANAT ESERINE DÖNÜŞÜYOR  12:05  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMA VAKFıNA FIDAN BAĞıŞı  12:04  BAŞKAN SARı 2. KEZ TŞOF BAŞKAN VEKILLIĞINE GETIRILDI  12:02  TÜRKİYE MERSİN’E AŞIK AMA MERSİN’İN BUNDAN HABERİ YOK  12:00  BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, GECE-GÜNDÜZ GÖREVDE  13:57  ESAT ARSLAN : ÇAR PUTIN, LIBYA’Yı SURIYELILEŞTIRIRKEN   14:16  SEÇER, HIZMET BEKLEYEN ATGIRMEZ MAHALLESI’NE MÜJDEYI VERDI  14:14  YENIŞEHIR BELEDIYESI HURDA ARAÇLARı HIZMETE KAZANDıRıYOR  14:12  HALK KART’ıN HAZIRAN AYı TUTARLARı YATıRıLDı  14:10  CHP’Lİ GÖKÇEL: ‘KALE’ DÜŞERSE TARIM BİTER  14:08  BAŞKAN GÜLTAK; MİLLET BAHÇESİ’Nİ MUHTARLARA ANLATTI 
DAVUTOĞLU, CHP İLE MÜCADELE ETMİŞ MİDİR?

YA DA HANGİ CHP İLE MÜCADELE ETMİŞTİR?

Av.İzzet ULUDAĞ yazdı

Davutoğlu, hayatının CHP ile mücadele etmekle geçtiğini söylemiş!

Çok doğru söylemiş!

Davutoğlu'nun zaten var oluş nedeni, Atatürk'ün CHP'sinin ortaya koyduğu millî değerler ile "derin strateji" içinde yılmadan yorulmadan mücadele etmesi, en son da ABD ve İsrail planı olan BOP çerçevesinde Türk millî Devleti'nin zaafa uğratılmasında ve hatta ülkenin bölünmesinde ciddi bir rol almasıdır.

Davutoğlu, sözüm ona "Yeni Osmanlıcılık" ideali (!) ile esas olarak, "Rus uçağını düşürmek gibi eylemleri de arkasına alarak" ABD adına ülkemizi tuzağa düşürmek için, kendini bildi bileli "derin stratejik" perspektifle siyaset sahnesinde veya bilimsel (!) çerçevede görev üstlenmiştir.

Davutoğlu, bu çizgisinde her zaman tutarlı olmuş, Atatürk ve milli devleti, bağımsızlığı ve Laikliği ve hatta Türk milleti hedefini, kendi amaçları için her zaman bir engel ve bir düşman olarak görmüş ve elbette bu engeli ve düşmanı bertaraf etmek için hayatı boyunca CHP ve Atatürk iradesi ile, kafasındaki "derin strateji" ile uyumlu biçimde emperyalist güçlerle dirsek teması kurarak mücadele etmiştir. Hâlen de mücadele etmektedir.

Ancak Davutoğlu'nun "hayatı boyunca mücadele ettiğini" söylediği parti, Atatürk'ün CHP'sidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadesi ile "1930'lu yılların CHP'sidir".

Davutoğlu'nun hayatı boyunca mücadele ettiği parti, anlayacağınız üzere bugünün CHP'si değildir.

Çünkü bugün CHP üst yönetimi ve Kemal KILIÇDAROĞLU, DAVUTOĞLU ile ittifak kurmak, hatta vekil vermek gibi sözler sarf ediyor.

Hatta bu ittifakın temelini atmak için, Kemal KILIÇDAROĞLU , Davutoğlu'nun kurduğu parti için "Görüşlerimiz % 99 benziyor" diyor.

Burada bir Çelişki yok mu?

Hangi CHP ile yaşamı boyunca mücadele etmiştir Davutoğlu?

Hangi CHP?

Soru budur!

Çelişki de buradadır!

Büyük bir olasılıkla bu açıklamasını da değiştirecek ya da düzeltmek zorunda kalacaktır.

Ardından da hemen bu sözlerini düzeltti zaten. Söylediklerini şöyle değiştirdi:

“Elbette oradaki sözlerimle bu CHP’yi, Kılıçdaroğlu’nu kastetmiyorum. 28 Şubat sürecindeki CHP’yi kastettim."

Ancak Davutoğlu'nun o zamanki sadece CHP genel başkan olan Deniz BAYKAL'ı ve CHP'nin 28 Şubat'taki tutumunu kast etmediği çok açıktır. Aynı konuşmasında;

"Son dönemde CHP’nin DÖNÜŞÜM -buraya lütfen dikkat edin!- İÇERİSİNDE olduğunu biliyorum. Sayın Kılıçdaroğlu’nun da BU DÖNÜŞÜMÜ İYİ YÖNETTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM." diye ilave ederek Kılıçdaroğlu'nun CHP içinde yaptığı ve iyi yönettiği dönüşüm sürecini benimsediğini, olumlu bulduğunu belirtmiş ve hangi CHP'ye karşı hayatı boyunca mücadele ettiğini de çok net olarak açıklamıştır.

Davutoğlu'nun yaşamı boyunca mücadele ettiği ve her zaman mücadele edeceği parti;

ATATÜRK'ün emperyalist güçlere karşı İstiklâl Savaşı içinde kurduğu, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Milleti'ne önderlik eden ve dünyada bağımsız olarak ayakta kalabilmek için, planlı, millî ekonomiyi hayata geçiren 1930'lu yılların devrimci, milliyetçi, halkçı, kamucu vb CHP'sidir!

Burası o kadar açık ki!

Özellikle bu noktayı Atatürkçü, milliyetçi, halkçı, kamucu ve hatta vatansever, muhafazakar, ayağı ve kafası Türkiye topraklarında bulunan bütün CHP seçmenlerinin de kavraması ve bu duruma göre vaziyet alması gerekmektedir.

Davutoğlu'nun hayatı gerçekten geçmişte de, bugün de Atatürk ve Altı Ok ile, millî devlet ile, Türklük kavramı ile, Türk milleti, millî ekonomi vb ile mücadele içinde geçmiştir ve bu mücadelesi yarınlarda da kıran kırana devam edecektir.

Doğru söze ne denir?

Peki, bu gerçeği görmezden ve bilmezden mi geleceğiz?


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA