ÜRETİM KURULTAYI’NDA MİLLİ PARA VURGUSU | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
16:25  YENIŞEHIR HALK KART ILE YEREL ESNAFLAR DA KAZANıYOR  12:16  ÜÇOCAK MAHALLESI’NDE ÇÖP EV TEMIZLENDI  11:55  TOROSLAR’ıN DÖRT BIR YANıNDA YOL YAPıM VE ASFALT ÇALıŞMASı DEVAM EDIYOR  11:50  MHP’Lİ KILAVUZ, TÜRKÇE ADLAR KULLANILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ VERDİ  12:19  MUAZZEZ İLMIYE ÇıĞ’DAN GENÇLERE TAVSIYE  13:34  BAŞKAN GÜLTAK, KURBAN KESIM YERLERINI ZIYARET ETTI  13:07  AMERIKAN- İNGILIZ BASıNıNDA MILLI MÜCADELE KAHRAMANı: KARA FATMA  13:00  FARKLı BIR DÜNYA LIDERI: NURSULTAN NAZARBAYEV  17:26  BAŞKAN SEÇER, BAYRAMıN ILK GÜNÜ IL PROTOKOLÜYLE BAYRAMLAŞTı   13:16  CUMHURIYETIN ÖNSÖZÜ: HÜRRIYET DEVRIMI  12:51  MGC YÖNETIMI GAZETECILERLE BAYRAMLAŞTı  11:07  AKDENIZ BELEDIYE BAŞKANı GÜLTAK 15 AYLıK ÇALıŞMA RAPORUNU SUNDU  10:21  SIVAS KATLIAMı’NıN 27’NCI YıLı: GLADYO’NUN ÜZERINE GIDILSEYDI 15 TEMMUZ OLMAZDı!  19:45  AKDENIZ KATı ATıK BIRLIĞI, GENEL KURUL’DA TASFIYE EDILDI  15:42  YENIŞEHIR BELEDIYESINDEN ALANYA SOKAĞı ANKETI  15:13  CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “ŞEHİTLERİMİZ İHMAL KURBANI”  14:45  BAŞKAN YıLMAZ, KURBAN BAYRAMı’Nı KUTLADı  14:19  BAŞKAN SEÇER YAVAŞ YAVAŞ MERSİNLİYİ TANIMAYA BAŞLADI  11:57  İSTANBUL SÖZLEŞMESI DEĞIL MILLI DEMOKRATIK DEVRIM YAŞATıR  11:08  BITMEYEN EV ÖDEVIMIZ ’ANAYASA’ 
ÜRETİM KURULTAYI’NDA MİLLİ PARA VURGUSU

Vatan Partisi’nin Türkiye’yi ekonomik krizden çıkarmak için il il düzenlediği “Üretim Devrimi Kurultayı”nın adresi bu sefer Balıkesir oldu. Balıkesir Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen kurultaya Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Hayvancılık Kooparatifleri Birliği Başkanı Faruk Özen, Sanayi Odası Meclis Üyesi M. Kerem Başaran, Etimaden Genel Müdürlüğü’nden emekli başuzmanı Mustafa Ertek ve çiftçi Ethem Dülgeroğlu katıldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, üretimin ve Türk çiftçisine desteğin önemini vurgulayarak Milli Hükümet çağrısı yaptı: “Milletin güvendiği, saygınlığı olan bir Milli Hükümet gereklidir. Fedakarlıkları, zorlukları paylaştıracak milli güçle HDP dışında üretim odaklı bir hükümet. Hızır Türkiye’nin üreticileri, milleti. Bağımsızlığın, özgürlüğün, ekmeğin, çarkların dönmesinin tek yolu Milli Hükümettir.”

‘YENİDEN ATATÜRK İKLİMİNE GİRDİK’

Perinçek konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye, Atlantik sisteminden kopuyor. Asya’ya yöneliyor. Bir süre güneş batıdan doğdu. O çağ bitti. Şimdi büyüyen ekonomiler Asya’da. Dünya ekonomisine Asya’nın katkısı yüzde yetmiş. 2030 yılında öngörülen on büyük ekonominin yedisi Asya devleti. Atlantik sistemi borçlanma ekonomisini dayatıyordu. ABD’nin 1945’den Türkiye’ye yerleşmesi ile yönlendirilmeye başlamasıyla sistem içimizi kemirmeye başladı. NATO’nun Baltık Denizi ile ilgili veto kullanmamız yüzümüzü nereye döndüğümüzün kanıtıdır. Yeniden Atatürk iklimine girdik. Birlikte üretim yapacağımız, paylaşacağımız iklime kavuştuk. Yalnız değiliz. Rusya da, Balkanlar da ve Çin de var. Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan var. Bunlara baktığımızda önümüzde karanlık yok.”

‘HAYDİ ARKADAŞ ÜRET’

Türkiye’nin içinde bulunduğu durumdan çıkmasının ve diğer devletlere olan bağımlılıklarının azaltılması için çözümün üretimden geçtiğini söyleyen Perinçek, şöyle konuştu: “Zonguldak’tan kömür çıkarmayalım, Çukurova’da pamuk ekmeyelim, Balıkesir’de hayvancılığı yok edelim. Bu dönem bitti. Herkese üret diyoruz. Yüksek teknolojimiz yokmuş, maliyet artacakmış, üreteceğiz. Çarkı çevireceğiz ki evimize ekmek girsin. Sanayicimizin duran üretimini canlandıracağız. O fabrika yeniden çalışacak. Yüzde 51’ini kamu, yüzde 40’ını emekçi,yüzde 10’ununu sanayiciye pay edeceğiz. Haydi arkadaşlar üret diyeceğiz.”

‘DOLARIN EGEMENLİĞİNE SON VERİLMEDİR!’

Perinçek, ticarette milli paraların kullanımının önemine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Merkez Bankası hükümetin emrinde olacak. Türk hükümeti yönetmezse yabancılar yönetir. Türk lirasını piyasanın kralı yapacağız. Türkiye’de ne kadar dolar varsa ABD’ye o kadar haraç ödüyoruz. Doların egemenliğine son verilmelidir. Washington resmi yerine Atatürk’ün resminin olduğu, ABD Bayrağı yerine şanlı Türk Bayrağının resmi olacak. Türk lirasının saygınlığı Türk piyasasında artacak. Komşularla milli paralarla ihracat ve ithalat yapacağız. Karşılıklı güven içinde olacağız. Türkiye ekonomisi doğru para politikaları ile yönetilmelidir. Olmazsa olmazlarımız; gıda güvenliği, güvenliğin güvenliği, sağlığın güvenliği, eğitimin güvenliği. Bunu yapmazsak çökeriz. Bugünden bilinçli olarak üretim ekonomisine yüzümüze döneceğiz.”

Hayvancılık Kooparatifleri Birliği Başkanı Faruk Özen de, Üretim Devrimi Kurultayı’nda üreticiye verilmesi gereken desteği belirterek şöyle konuştu: “Üreten,ürettiğiyle karnını, ülkesini doyuran üretim kesimiyiz. Bizler tarımdan uzaklaştırılan nesilin içindeyiz.1925 yılında Atatürk sığır jenerasyonunda verim için çalışmalar yaparken 1980’lerde ithal edilir hale getirildik. Birinci sorun ölçektir. İkincisi tarıma destektir. Katma değerin tarıma ve hayvancılığa engel değil destek olmalıdır.”

‘ÜRETEN BAŞ TACI EDİLMELİ’

Sanayi Odası Meclis Üyesi M. Kerem Başaran da kurultayda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Dünya bize nasıl kısıtlamalar kullanıyorsa bizde onlara aynı kozu kullanmalıyız. Pazarlamaya özel önem vermeliyiz. Komşularla ilişkilerimiz geliştirilmeli, Batı’nın ambargolarına uymamalıyız. Türkiye’nin geleceği üretim ekonomisindedir. Üretim ve üreten baş tacı edilmilidir. Sanayici vatanseverdir. Vatanını düşünerek üretir. Dünya ile önümüzdeki engelleri ancak üretim çerçevesinde çözebiliriz. Milli Kahraman Doğu Perinçek’e Ermeni soykırım yalanını yerle bir ettiği için teşekkür ederim, minnettarız.”

'AK PARTİ'Yİ DIŞLAYARAK MİLLİ HÜKÜMET OLAMAZ'

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 30 Kasım’da Bursa’da düzenlenen Bursa Üretim Devrimi Kurultayı’nda yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Zorlukları paylaştıracak bir hükümet kuracağız. Bu, itibarı, saygınlığı, otoritesi olan, milletin çeşitli kesimlerini kucaklayacak bir hükümet olacak. Artık şunu kabul etmek zorunda herkes, tek başına Ak Parti’nin bu zorlukların üstesinden gelme ve Türkiye’yi bu borç batağından çıkarma şansı gözükmüyor. Tek başına Ak Parti yönetimiyle Türkiye’yi buradan çıkaramayız ama Ak Parti’yi dışlayarak da çıkaramayız. Öyleyse tek başına Ak Parti yönetmeyecek ama Ak Parti’nin de bulunduğu üreticilerin milli hükümetini kuracağız. Toplumun geniş kesimlerini temsil eden, Ak Parti, Vatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi... Tabii bölücüyü, FETÖ’cüyü bu hükümete almayacağız.”


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA