ATATÜRK’Ü ANMAK, ATATÜRKÇÜ OLMAK | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
10:51  ARSLAN: NEREDEN, NEREYE: “LIBYA’DA İTALYA-TÜRKIYE MUTABAKATı”  11:00  MGC YÖNETIMI AYLıK OLAĞAN TOPLANTı IÇIN ERDEMLI’DE BIR ARAYA GELDI  10:58  BUGÜNKÜ KRIZ, DÜNYANıN GÖRDÜĞÜ TÜM KRIZLERDEN FARKLı   10:58  BAŞKAN ÖZYIĞIT, APARTMAN GÖREVLILERIYLE BULUŞUYOR  10:46  TOROSLAR BELEDIYESI’NDE ÖNCELIK TOPLUM SAĞLıĞı  13:22  1 TEMMUZ KABOTAJ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!  12:14  “SU VE İKLIM DEĞIŞIKLIĞI” KONULU RESIM YARıŞMASı’NıN SONUÇLARı AÇıKLANDı   12:13   MERSIN BÜYÜKŞEHIR, 121 KADıN PERSONEL DAHA ISTIHDAM ETTI  12:10   BAŞKAN GÜLTAK, BAŞARıLı ÖĞRENCILERI YAZ KAMPı ILE ÖDÜLLENDIRDI   12:08  TOROSLAR’DA ’KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT’ DENETIMLERI SÜRÜYOR  12:06   TOROSLAR’DA DUVARLAR SANAT ESERINE DÖNÜŞÜYOR  12:05  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN TEMA VAKFıNA FIDAN BAĞıŞı  12:04  BAŞKAN SARı 2. KEZ TŞOF BAŞKAN VEKILLIĞINE GETIRILDI  12:02  TÜRKİYE MERSİN’E AŞIK AMA MERSİN’İN BUNDAN HABERİ YOK  12:00  BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, GECE-GÜNDÜZ GÖREVDE  13:57  ESAT ARSLAN : ÇAR PUTIN, LIBYA’Yı SURIYELILEŞTIRIRKEN   14:16  SEÇER, HIZMET BEKLEYEN ATGIRMEZ MAHALLESI’NE MÜJDEYI VERDI  14:14  YENIŞEHIR BELEDIYESI HURDA ARAÇLARı HIZMETE KAZANDıRıYOR  14:12  HALK KART’ıN HAZIRAN AYı TUTARLARı YATıRıLDı  14:10  CHP’Lİ GÖKÇEL: ‘KALE’ DÜŞERSE TARIM BİTER 
ATATÜRK’Ü ANMAK, ATATÜRKÇÜ OLMAK

Atatürk, Gençliğe Sesleniş'te bizi o günlerden uyarmıştı:

"Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir" demiş ve varlığımızın ve geleceğimizin temeli olarak bunu ifade etmiştir.
Atatürkçü olmak, O'nun yolunu, rotasını izlemek, emirlerini bugün de yerine getirmektir.
Bugün Atatürk'ü kısaca, somut durumda nasıl anacağız, nasıl Atatürkçü olacağız?
Soru budur!
Atatürkçü olmak, Atatürk'ü anmak, bugün esas olarak mazlum milletlerin düşmanı olan emperyalist güçle ancak mücadele içinde olur.
Bu da bugün bizi içten ve dıştan kuşatmaya çalışan ABD emperyalizmidir.
Emperyalist ABD'ye karşı mücadelede somut olmak gerekir.
Bugün emperyalizm, bölücü ve gerici, kripto örgütleriyle ayni kurtuluş savaşında olduğu gibi benzer hain çetelerle üzerimize saldırıyor.
Ayrıca emperyalizm, soyut bir düşman değil, kendine bağımlı bölücü ve gerici kesimlerle iş gören bir güçtür.
Bugün de PKK, hatta uzantısı HDP ve FETÖ (Gladyo) emperyalizmin ülkemizde cisimleşmiş halidir.
Atatürkçü olmak bugün öncelikle istiklalimizin, toprak bütünlüğümüzün korunması, milletin en geniş birliğininin sağlanması için başta mazlum milletlerin ve bizim baş düşmanımız olan ABD emperyalizmine ve kara gücü bölücü PKK'ye, yıkıcı, darbeci FETÖ'ye karşı MİLLİ BİLİNÇLE en geniş birliği ön plana alarak mücadele etmektir.
Kısacası;
Emperyalist ABD, onunkara gücü PKK/HDP ve ajan örgütü darbeci, yıkıcı FETÖ'yle mücadele etmeden ATATÜRK'Ü ANMAK ve Atatürkçü olmak asla mümkün değildir.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA