16:59  YENIŞEHIR’DE GELIRLER ARTıYOR  16:57  BAŞKAN SEÇER, MGC BAŞKANı TEPE’YI ZIYARET ETTI  16:55  KARADUVAR SAHILINDE IYILEŞTIRME ÇALıŞMALARı DEVAM EDIYOR  16:53  BÜYÜKŞEHİR’DEN ULUSAL GÖÇ SEMPOZYUMU  16:51  AS(IN)GARİ…!  15:20  MOSKOVA’DA ‘NESILLERIN BELLEĞI’NIN BULUŞTUĞU SERGI  15:15  TALAT ATILLA: KAYNAĞıM CHP’LI BIR MILLETVEKILI!’  11:15  MERSİN’İN DOĞU SAHİLLERİ CANLANACAK  11:13  PIYASALAR KENDI KURALLARıNDA IŞLERSE, ÇÖZÜMLER ORTAYA ÇıKıYOR…  11:11  REŞAT NURI GÜNTEKIN: BIR CUMHURIYET AYDıNLANMACıSı  16:35  DHA MERSİN BÜROSU KAPATILDI  16:32  CHP’Lİ BAŞARIR: “ MAL VARLIKLARI ARAŞTIRILSIN”  13:56  BAŞKAN SEÇER “YıLıN FOTOĞRAFLARı”Nı OYLADı  13:54  AKDENIZ’DE SON MECLIS TOPLANTıSı GERÇEKLEŞTI  13:50  ÖZYİĞİT, “YENİŞEHİR’İN GELECEK 20 YILINI DÜŞÜNÜYORUZ”  13:48  ABIDIN DINO ACıDAN SÜZÜLMÜŞ SANATÇı  13:46  AZTEKLERDE DIŞ SAĞLıĞı  17:37  PANKREAS KANSERININ TEDAVISI BULUNDU!  17:11  OSMANLı’DA VE MILLI DEVLETTE ASGARI ÜCRET!  12:11  AYHAN KıZıLTAN, MERSIN GİAD’ıN KONUĞU OLDU 

ATATÜRK’Ü ANMAK, ATATÜRKÇÜ OLMAK

Atatürk, Gençliğe Sesleniş'te bizi o günlerden uyarmıştı:

"Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir" demiş ve varlığımızın ve geleceğimizin temeli olarak bunu ifade etmiştir.
Atatürkçü olmak, O'nun yolunu, rotasını izlemek, emirlerini bugün de yerine getirmektir.
Bugün Atatürk'ü kısaca, somut durumda nasıl anacağız, nasıl Atatürkçü olacağız?
Soru budur!
Atatürkçü olmak, Atatürk'ü anmak, bugün esas olarak mazlum milletlerin düşmanı olan emperyalist güçle ancak mücadele içinde olur.
Bu da bugün bizi içten ve dıştan kuşatmaya çalışan ABD emperyalizmidir.
Emperyalist ABD'ye karşı mücadelede somut olmak gerekir.
Bugün emperyalizm, bölücü ve gerici, kripto örgütleriyle ayni kurtuluş savaşında olduğu gibi benzer hain çetelerle üzerimize saldırıyor.
Ayrıca emperyalizm, soyut bir düşman değil, kendine bağımlı bölücü ve gerici kesimlerle iş gören bir güçtür.
Bugün de PKK, hatta uzantısı HDP ve FETÖ (Gladyo) emperyalizmin ülkemizde cisimleşmiş halidir.
Atatürkçü olmak bugün öncelikle istiklalimizin, toprak bütünlüğümüzün korunması, milletin en geniş birliğininin sağlanması için başta mazlum milletlerin ve bizim baş düşmanımız olan ABD emperyalizmine ve kara gücü bölücü PKK'ye, yıkıcı, darbeci FETÖ'ye karşı MİLLİ BİLİNÇLE en geniş birliği ön plana alarak mücadele etmektir.
Kısacası;
Emperyalist ABD, onunkara gücü PKK/HDP ve ajan örgütü darbeci, yıkıcı FETÖ'yle mücadele etmeden ATATÜRK'Ü ANMAK ve Atatürkçü olmak asla mümkün değildir.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA