Artık kimse, aydınlatma direklerinde reklam panosu göremeyecek | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
10:55  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN AILE EĞITIMI MEZUNLARıNA SERTIFIKA  10:52   BAŞKAN YıLMAZ, MEVKIDAŞı GÜLTAK’ı AĞıRLADı  10:46  MERSİN EN ÖNEMLİ TARIM KENTİ  10:46  ’NEŞELİ ÇOCUK FESTİVALİ’ BAŞLADI  10:19  CHP TARSUS ILÇE’DEN “ASKıDA FATURA” KAMPANYASıNA DESTEK  10:15  CHP’Lİ GÖKÇEL: MERSİN SAĞLIKTA DA ÜVEY EVLAT  10:36  DAVUTOĞLU, CHP İLE MÜCADELE ETMİŞ MİDİR?  14:51  ESAT ARSLAN: AB(D)’NIN “SURIYE PEKAKA’Sı” UYDU DEVLETÇIĞI   14:47  BÜYÜKŞEHIR’DEN OKUL ÖNLERINE “KITAP DURAĞı”  14:43  TARSUS CHP’NİN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITIMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ  14:28  BAŞKAN SEÇER: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIRLANIYORUZ”  14:19  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN ‘ASKıDA FATURA’ KAMPANYASıNA DESTEK  14:17  BAŞKAN GÜLTAK, MTSO YÖNETIMINI ZIYARET ETTI  13:08  TARIM SEKTÖRÜ YENİ STRATEJİK SEKTÖR OLARAK ÖN PLANA ÇIKIYOR  12:30  AKDENIZ BELEDIYESI EKIPLERI BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞıNDAYDı  12:16  BÜYÜKŞEHİR’DEN KALİTELİ VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ BUĞDAY ÜRETİMİNE DESTEK  11:51   BÜYÜKŞEHIR MECLISI VE IZ DÜŞÜMÜ!..  18:04   BAŞKAN YILMAZ; "GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARINI TOROSLAR’DA YAŞATTIK"  18:06  GÜLTAK, ÇOCUK KÜTÜPHANESI VE OYUN ODASıNı HIZMETE AÇTı   17:51  YENIŞEHIR BELEDIYESI GıDA YARDıMı SEFERBERLIĞINI SÜRDÜRÜYOR 
Artık kimse, aydınlatma direklerinde reklam panosu göremeyecek

BAŞKAN SEÇER: “MAHKEME BİZİM LEHİMİZE KARAR VERDİ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komite temsilcileri ile bir araya gelerek, kentte var olan sıkıntıları ve bunların çözüm önerilerini konuştu.
Amaçlarının işbirliği içerisinde, el ele vererek, kenti daha temiz ve düzenli bir hale getirmek olduğunu vurgulayan Seçer, aydınlatma direklerine asılan reklamlarla ilgili mahkemeden çıkan kararın lehlerine sonuçlandığını ifade ederek, artık kimsenin direklerde reklam panosu görmeyeceğinin müjdesini verdi. Para ve gelir uğruna kent estetiğine zarar vermeyeceklerini dile getiren Seçer, “Aydınlatma direklerindeki reklamlara kadar kent tertemiz olacak. Mahkeme bizim lehimize karar verdi. Şimdi yasal tebliğ süresini bekliyor. Kentte artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek” dedi.  
Tabela kirliliği konusuna da değinen ve bu problemi kısa süre içerisinde çözüme kavuşturarak, belirli bir standarda oturtacaklarını dile getiren Seçer, “Bizim için kent estetiği önemli. Ortak kullanım ve kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın. Yasalar var, belirli nizam var. Bu ölçüde hareket etmemiz gerekiyor. Herkes kendi yargı ve değerlendirmelerine göre kamu alanlarını kullanacak olsa bu kentte keşmekeş bir durum söz konusu olur” dedi. 
MERSİN/ (FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komitesi temsilcileri ile bir araya gelerek, kentte var olan sıkıntıları ve bunların çözüm önerilerini konuştu. Seçer, amaçlarının iş birliği içerisinde, el ele vererek, kenti daha temiz ve düzenli bir hale getirmek olduğunu vurguladı. 
Komite temsilcilerinin sorunlarını, özellikle esnafın düzen konusunda yaşamış olduğu sıkıntıları dinleyenSeçer, sorunlara hep birlikte çözüm üretmeleri gerektiğini ifade etti. Ziyarette,Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ile MTSO 12 Nolu Komite- Mobilya, Halı ve Ev Eşyası Komitesi temsilcileri yer aldı. 
“Biz gerekli önlemleri almak ve müdahaleleri yapmak zorundayız”
Başkan Seçer, gerekli önlemleri almak ve müdahaleleri yapmak zorunda olduklarını ifade ederek,“Ceza ile bu işi yapmaktan ziyade, bu konuyu esnaflara aktararak, onların da anlayışını bekleyerek, bir işbirliği halinde yapalım. Yoksa yasa neyi gerektiriyorsa gider arkadaşlarımız gereğini yapar, yapıyor. Tabela temizliği yaptık. Şikayetler geliyor, direnenler oluyor. Her tarafı temizlemeye çalışıyoruz” dedi.  
“Artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek”
Aydınlatma direklerine asılan reklamlarla ilgili mahkemeden karar çıktığını ve kararın lehlerine sonuçlandığını ifade eden Seçer, artık kimsenin direklerde reklam panosu görmeyeceğinin müjdesini verdi. Para ve gelir uğruna kent estetiğine zarar vermeyeceklerini dile getiren Seçer, “Aydınlatma direklerindeki reklamlara kadar kent tertemiz olacak. Biz o konuda da ‘uygulama yasalara aykırı olmuştur’ dedik vemahkemeye müracaat ettik. Reklamları topladık.Yürütmeyi durdurma kararı aldılar. Ben Meclis’te de söyledim. Bunun takipçisiyim. Mahkeme bir an önce esastan karar versin. Dün mahkeme bizim lehimize karar verdi. Şimdi yasal tebliğ süresini bekliyor. Kentte artık kimse, aydınlatma direklerinde bir tane reklam panosu göremeyecek”diye konuştu. 
“Kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın”
Seçer, tabela kirliliği problemini kısa süre içerisinde çözeceklerini ve belirli bir standarda oturtacaklarını dile getirerek, “Önüne gelen her yere tabela koyuyor. Refüjlere koyuyor, trafik kurallarını çiğniyor, trafiği tehlikeye sokuyor. Kaldırımın üzerine koyuyor, yaya geçidini engelliyor, yayalara engel teşkil ediyor. Bütün bunları belirli bir süre içerisinde çözeceğiz. Belirli bir standarda oturtacağız. Bizim için kent estetiği önemli. Kent estetiğini bozan en önemli unsurların başında da esnaflarımızın kaldırım işgali geliyor. Lokantacı, tatlıcı, mobilyacı veya bir başka sektörde çalışıyor,başım üstüne, Allah işini, gücünü rast getirsin ama ortak kullanım, kamu alanlarında kafana estiği gibi bir tavır ve davranış içinde olamazsın. Yasalar var, belirli nizam var. Bu ölçüde hareket etmemiz gerekiyor. Herkes kendi yargı ve değerlendirmelerine göre kamu alanlarını kullanacak olsa, bu kentte keşmekeş bir durum söz konusu olur” diye belirtti. 
“Çağdaş bir Mersin yaratmak için çabalıyoruz”
Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini vurgulayan Seçer, amaçlarının çağdaş bir Mersin yaratmak olduğunu ifade etti. Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Bunu zamana yayıyoruz. Belirli bir düzen içerisinde yapmak istiyoruz. Geriden gelen bazı geleneksel anlayışları da kırmak, bu teamülleri ortadan kaldırmak kolay olmuyor. Dolayısıyla belirli bir süre zarfında, insanları da kırmadan dökmeden, onların da yardımına ihtiyacımız var. Esnafımız bizi anlayışla karşılasın. Esnaf Odaları Birliğimiz, Ticaret ve Sanayi Odamız, yani esnaflarımızın bağlı olduğu odalar, STK’lar bize katkı yapsın, yardımcı olsun. Benim bir başına bunu çözmem mümkün değil. Çözerim ama komplikasyonlar olur. Farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Ben de istiyorum kentimde hakikaten Mersin’e yaraşır bir görüntü olsun. Tiril tiril, düzenli olsun. Biz çağdaş bir Mersin yaratmak için çabalıyoruz. İnşallah zaman içerisinde çözeceğiz.”


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA