10:36  BAŞKAN YILMAZ, “ÇOĞULCU YAKLAŞIMIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”  10:33  MGC SEÇİMİ ÖNCESİ ‘ZİYARET’ TARTIŞMASI  16:41  KALP VE DAMAR HASTALıKLARı SANıLANDAN DAHA ESKIYE DAYANıYOR  16:40  TOROSLAR’ı GURURLANDıRAN PLAKET  16:36  KUMKUYU’NUN ALTYAPı SORUNU BU PROJE ILE ÇÖZÜLECEK  16:34  ATALAY VE ARıKAN’ıN ESERLERI MERSIN DENIZ MÜZESINDE SERGILENIYOR  16:33  AKDÜENIZ BELEDIYE MECLISI, EKIM AYı İKINCI BIRLEŞIMINI GERÇEKLEŞTIRDI   16:19  KARADUVAR’I RAHAT BIRAKIN  16:18  CHP’Lİ BAŞARIR: “CİĞERLERİMİZ YANIYOR!!!”  16:16  STRATEJIK VE JEOPOLITIK PENCEREDEN SURIYE  16:14  CUMHURBAŞKANı’NA AÇıK MEKTUP: KESIN ZAFER IÇIN DOĞRU STRATEJI DOĞRU HEDEF  16:09  YENIŞEHIR BELEDIYESI AKADEMI’DE BIR ILK GERÇEKLEŞECEK  16:08  BAŞKAN ÖZYIĞIT, GENÇLERE SESLENDI: FIKIRLERINIZI BIZIMLE PAYLAŞıN  16:07  ADANALıOĞLU’NDA ESKI ÇÖP DÖKÜM SAHASı’NıN ÜZERI KAPATıLıYOR   16:02  “BARıŞ PıNARı HAREKÂTı”NıN HEDEFI: GÜVENLIKLI BÖLGE   16:00  MUDANYA ATEŞKES ANTLAŞMASı’NıN MONDROS’TAN FARKı  15:58  DR. HIKMET KıVıLCıMLı’NıN DÜŞÜNCELERI VE BILIM INSANı OLARAK DEĞERI  15:56  VAHAP SEÇER’DEN, KOÇAMAZ’A AĞIR SUÇLAMALAR:   12:47  DENIZ TUNCAY AKKAPıLı’NıN ACı GÜNÜ  12:17  PROF. DR. ESAT ARSLAN BU AKŞAM CNNTÜRK’E KONUK OLUYOR 

Annelere Mersin’de destek eylemi

Vatan Partisi’nin Diyarbakırlı annelere destek için yurt çapında başlattığı imza kampanyasına Mersin de katıldı.

 
AYDINLIK / MERSİN

İl Başkanı Lerzan Özgenç, bir basın açıklamasıyla imza masası açtıklarını duyurdu. Özgenç, Mersinlilere şöyle seslendi:

“Evlatlarını bölücü terör örgütü PKK’nın elinden çekip kurtarmak üzere annelerimizin Diyarbakır’da başlattığı soylu direniş bugün 15. gününe erişti. İki hafta önce, ‘10 yaşındaki evladım en son bu binadan içeri girdi, evladımı bu binadan bana geri vereceksiniz’ diyerek Diyarbakır HDP il başkanlığı önüne dikilen Hacire Akar ana ve ertesi gün ona katılan Feyziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer isimli annelerimiz, bu direnişin ateşini fitillediler. Bu sabah itibarıyla PKK’nın elindeki çocuklarını ve PKK’nın kaçırdığı güvenlik görevlisi yakınlarını, en doğru adresten - PKK’ya kadro temin eden HDP’den isteyen ailelerin sayısı 40 olmuştur. Anaların önderliğinde milletin ta kalbinden yükselen ‘teröre lanet’ haykırışını ve aynı zamanda Türk ve Kürt yurttaşların kardeşliğini bütün dünyanın gözüne sokan bu direnişi, Devletimizin kesin adımlarla sonuca ulaştırmasını, millet olarak bekliyoruz. Hain terör örgütünün elinde tutsak olan gençlerimizi en kısa zamanda sağ ve salim geri istiyoruz; Türkiye’yi bölme programıyla kurulan PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin derhal kapatılmasını istiyoruz; güneydoğu sınırlarımızda terör örgütlerine ve onları besleyen ABD’ye karşı ülkemizin gerçek gücünün artık gösterilmesini istiyoruz.”

‘HDP BOŞA KONUŞUYOR PKK BİTECEK’

Açıklamasının sonunda HDP’ye meydan okuyan Özgenç, “Çatışma sürecek” diyen HDP’nin Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e de şöyle seslendi: “PKK ve PKK’ya kadro temin bürosu HDP korksunlar: Bu direniş büyümektedir ve teröre karşı kanıyla canıyla mücadele eden Mehmetçiğimize, Türkiye’nin bölünmesine Kürt yurttaşlarımızın da izin vermeyeceğinin en güçlü mesajını göndermektedir. PKK ve HDP korksun: sözde HDP milletvekili ile sözde KCK temsilcisinin, sözüm ona bağımsız Kürdistan kurulması yönünde arsızca sarf ettikleri ‘savaş da olacak, çatışma da olacak’ ve ‘özgürlük mücadelesi vermiyorsan niye doğuruyorsun’ sözlerinin bölge halkında hiçbir karşılığı yoktur! Son sözlerini söylüyorlar, boşa konuşuyorlar! Vatan Partisi olarak Anneler Direnişini desteklemeye ve bütün Türkiye’ye taşımaya sonuna kadar kararlıyız. Bütün milletimizi aynı kararlılıkla tavır almaya davet ediyoruz.”


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA