Belediye Konservatuarı öğrencileri, hayallerine kavuştu | DEMOKRAT MERSİN | Mersin'in Demokrat Gazetesi

 
 
10:36  DAVUTOĞLU, CHP İLE MÜCADELE ETMİŞ MİDİR?  14:51  ESAT ARSLAN: AB(D)’NIN “SURIYE PEKAKA’Sı” UYDU DEVLETÇIĞI   14:47  BÜYÜKŞEHIR’DEN OKUL ÖNLERINE “KITAP DURAĞı”  14:43  TARSUS CHP’NİN ÖĞRENCİLERE KİTAP DAĞITIMI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ  14:28  BAŞKAN SEÇER: “YENİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIRLANIYORUZ”  14:19  BAŞKAN ÖZYIĞIT’TEN ‘ASKıDA FATURA’ KAMPANYASıNA DESTEK  14:17  BAŞKAN GÜLTAK, MTSO YÖNETIMINI ZIYARET ETTI  13:08  TARIM SEKTÖRÜ YENİ STRATEJİK SEKTÖR OLARAK ÖN PLANA ÇIKIYOR  12:30  AKDENIZ BELEDIYESI EKIPLERI BAYRAM BOYUNCA GÖREV BAŞıNDAYDı  12:16  BÜYÜKŞEHİR’DEN KALİTELİ VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMEMİŞ BUĞDAY ÜRETİMİNE DESTEK  11:51   BÜYÜKŞEHIR MECLISI VE IZ DÜŞÜMÜ!..  18:04   BAŞKAN YILMAZ; "GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARINI TOROSLAR’DA YAŞATTIK"  18:06  GÜLTAK, ÇOCUK KÜTÜPHANESI VE OYUN ODASıNı HIZMETE AÇTı   17:51  YENIŞEHIR BELEDIYESI GıDA YARDıMı SEFERBERLIĞINI SÜRDÜRÜYOR  17:36  BAŞKAN YıLMAZ’DAN BAYRAM KAHVESI  17:29  KıZıLTAN, RAMAZAN BAYRAMıNı KUTLADı   15:34  KıLAVUZ   15:33  YENIŞEHIR BELEDIYESI KENTI NAKıŞ NAKıŞ IŞLIYOR  15:29  CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANTMEN CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI SEÇER’İN SUÇUNU AÇIKLADI  14:38  AKDENIZ’DE HAYAT VAR WHATSAPP DESTEK AĞı KURULDU 
Belediye Konservatuarı öğrencileri, hayallerine kavuştu

Mersin Büyükşehir Belediye Konservatuarı öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren eğitmenlerden aldıkları derslerle, üniversitelerin güzel sanatlar fakültesi ve konservatuar bölümlerini kazanarak, müzik kariyerlerinde basamak atladı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı'ndan eğitim alan 4 öğrencinin 4'ü de üniversiteyi kazanarak, geleceğin yetenekli müzisyenleri olma yolunda ilerliyor. 
 
Yeni dönemde yeni öğrencilerini bekleyen Büyükşehir Belediye Konservatuarı, 26-27 Eylül’deki giriş sınavına 15-40 yaş arası yetenekleri bekliyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde hizmet veren Büyükşehir Belediye Konservatuarı, yetenekleri doğrultusunda eğitim verdiği4 öğrenciyi yetiştirerek, üniversitelerin güzel sanatlar fakültesi ve konservatuar bölümlerini kazanmalarını sağladı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı'ndan aldıkları yoğun eğitimle üniversiteyi kazanan öğrenciler, geleceğin yetenekli müzisyenleri olma yolunda kariyer basamaklarını tırmanıyor.
Öğrencilerden Nimet Çetin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Hüseyin İyidoğan, Selçuk Üniversitesi, Muhammet Ali Sayar, Ankara Üniversitesi'nin konservatuar bölümlerini, Merve Koç ise Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni kazandı. Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde yeni yetenekleri bünyesine kazandırmak için 26-27 Eylül'deki giriş sınavına 15-40 yaş arası yetenekleri bekliyor.
 
8 yıllık hayalini gerçekleştirdi
Büyükşehir Belediye Konservatuarı öğrencisi Nimet Çetin, aldığı eğitimin kariyerinde büyük sıçramalar yarattığını belirtti. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nı kazanan ve 8 yıldır müzikle ilgilenen Çetin, müzikle tanışma hikayesinden bahsederek, “Ben lise dönemindeydim. Bir program izliyordum. Orada bağlama çalıyordu.Babama ‘benim neden bağlamam yok’ demiştim. Ertesi gün babamın bağlamayı alıp gelmesiyle bu hevesim başladı ve arttı. 8 yıldır hem aldığım eğitimlerle hem de hevesimle buraya kadar geldim. Yani bu sene8 yıllık hayalimi gerçekleştirmiş oldum” dedi.
 
Büyükşehir, yetenekli müzisyenlere ücretsiz imkan sağlıyor
Niğde'yi hem memleketi olduğu için hem de sevdiği için tercih ettiğini anlatan Çetin, bağlama çalmaya duyduğu ilginin Büyükşehir Belediye Konservatuarı'ndan aldığı eğitimle vücut bulduğunu anlattı. Müzik eğitimi almak için ciddi bütçelerin harcandığını belirten Çetin, Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz sağladığı imkandan şöyle bahsetti ve “Çoğu insanın müzik eğitimi alması için ciddi bir imkana sahip olması gerekiyor ama Belediye Konservatuarı’nın bize vermiş olduğu ücretsiz imkanlar bizim için çok iyi oldu. Müzikle ilgilenmek isteyenlere burayı tavsiye ediyorum. Hocalarımız çok ilgileniyorlar. Onlar sayesinde çok iyi yerlere gelineceğini düşünüyorum. Fügen, Zekeriya veDilek Hocam’ın bize vermiş olduğu eğitimle hevesimiz artmaya başladı. Onların sayesinde, onların da bize vermiş olduğu katkıyla kazandık. Çok mutluyum”diye konuştu.
 
“Bu sınav için çok ciddi paralar ödeyen insanlar var”
Kayseri Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ni kazanan Merve Koç ise müzikle ilgilenmeye ortaokuldaki müzik öğretmenin kendisini koroya almasıyla başladığını anlattı. Müziğin kendisi için bir tutku olduğunu söyleyen Koç, Neşet Ertaş'ı örnek aldığını söyleyerek, düşüncelerinden şöyle bahsetti;  
“İleride ortaokuldaki müzik öğretmenim gibi bir öğretmen olmak istiyorum. Gerçekten bu sınav için çok ciddi paralar ödeyen insanlar var ve Belediye’nin bize sağladığı bu imkanla birlikte ücret ödemeden kazandık. Öğretmenlerimiz sayesinde, Belediye sayesinde. Zaten memleketimi kazandım. Çok mutluyum, çok heyecanlıyım.”
 
“4'te 4 yaptık”
Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nda 19 yıldan beri eğitmenlik yapan Konservatuar Sorumlusu Fügen Aykın, Konservatuar bünyesinde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerinin olduğunu belirterek, verilen 4 yıllık eğitimin sonunda güzel sonuçlar aldıklarını söyledi. Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nda eğitim alıp Devlet Konservatuarı'na gittikten sonra Büyükşehir Belediye Konservatuarı'nda eğitmenliğe başlayanların da olduğunu belirten Aykın, “Bu yıl 4 tane öğrencimiz yetenek sınavı hazırlığı için bize başvurdu. Onları Ocak ayından beri çalıştırıyorduk. Güzel sonuçlar aldık. 4’te 4 yaptık. 4 öğrencimizi de konservatuara, güzel sanatlar fakültelerine gönderdik”dedi.
 
Büyükşehir, yeni yetenekleri bekliyor
Yeni dönemde yeni yetenekleri beklediklerini belirten Aykın, “Büyükşehir Belediye Konservatuarı, ücretsiz eğitim vermekte. Eğitimlerimiz ücretsiz yapılmakta. İnsanların dışarıda çok büyük paralar ödediği bu hizmeti Belediyemiz ücretsiz vermekte ve gördüğünüz gibi de güzel sonuçlar almaktayız. 26-27 Eylül’de bizim giriş sınavlarımız var. 15-40 yaş arası öğrenci alacağız. Bunun için başvurular başladı. İlköğretim mezunu herkes katılabilir. Bir form dolduracaklar, iki fotoğraf ve kimlik fotokopisiyle gelecekler, kayıtlarını yapacağız. Sonra da sınavlarını yapacağız. Kazandıkları takdirde de 4 yıllık güzel bir eğitim alacaklar. Bizim yerimiz, İstiklal Caddesi’nde Sanat Sokağı’nın içinde. Geldikleri takdirde onları güzel bir şekilde ağırlayacağız”dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA