16:15  SıĞıNMACıLARıN YÜZDE 40’ı ÜLKESINE DÖNMEYECEĞINI SÖYLÜYOR  15:13  FESTİVAL  12:30  BAŞKAN ÖZYİĞİT, MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR  12:29  BAŞKAN YILMAZ, MGC YÖNETİMİ İLE BİR ARAYA GELDİ  12:28  CHP’Lİ GÖKÇEL: SAĞLIK RANT DEĞİL HAKTIR  11:30  BÜYÜKŞEHIR, SARıKEÇILI ÇOCUKLARı MISAFIR ETTI  11:30  YENIŞEHIR’DE IHTIYAÇLAR BELEDIYE ATÖLYELERINDE ÜRETILIYOR  11:28  BAŞKAN VARAL: HALKıMıZıN UMUDU VE INANCı, EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ  11:28  İNCILER TUVALA DÖKÜLÜRSE  11:26  MTOSB MÜTEŞEBBIS HEYETI FABRIKALARDA INCELEMELERDE BULUNDU  11:26  “DÖRDÜNCÜ AY” SEYIRCIYLE BULUŞTU  11:24  VATAN PARTISI İL BAŞKANı TAŞDELEN YENI YÖNETIMI TANıTTı  11:21  MERSİN, EMITT’TE HER YÖNÜYLE TANITILDI  11:20  BAŞKAN GÜLTAK, MUHTARLARI DİNLEDİ  11:17  BAŞKAN DINÇER’DEN SGK’YA ÇAĞRı  12:58  YENIŞEHIR DEPREMZEDELER İÇIN EL ELE VERDI  12:58  BAŞKAN ÖZYIĞIT: İŞ BIRLIĞI BAŞARıYı GETIRECEK  12:56  ESAT ARSLAN: YENI “BALFOUR DEKLARASYONU”  12:48  AKDENIZ BELEDIYESI’NDE TOPLU IŞ SÖZLEŞMESI İMZALANDı  12:46  CHP’Lİ GÖKÇEL KAMYONCULARIN ÇİLESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI 

NEDEN "TÜRKİYE HALKLARI" DEĞİL DE TÜRK MİLLETİ?

"Türkiye halkları" sözünü bir görev tespiti ve "halklara özgürlük" amacına doğru gidecek bir siyasi hedef olarak alıp onu siyasetlerinin merkezine oturtan bölücülüğün yolunu döşemenin ilk taşı olarak kulananlara, PKK çizgisine yuvarlanan, çukura düşen, Türk milletinden kopuk sözüm ona bazı siyaset yöneticilerine, sokak çakallarına inat; 

ATATÜRK diyor ki: 

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ KURAN TÜRKİYE HALKINA T Ü R K M İ L L E T İ DENİR!"

CHP İstanbul İl Başkanı, İstanbul'da - dikkat edin lütfen- HDP ile birlikte 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde düzenlenen mitingte "Türkiye halkları"ndan söz ediyor.
Herkesin bildiği ve Atatürk'ün de ifade ettiği gibi, çağımızda savaşların kaynağı ve nedeni emperyalizmdir.
Bugün savaşın tek kaynağı açıkça görüldüğü gibi, bölgemizi de kana bulayan, ülkeleri bölmek, 24 milli devletin sınırlarını değiştirerek yok etmek isteyen ABD emperyalizmidir.
ABD'nin 30.000 TIR silah, mühimmat, eğitim, para vb yardım yaparak destek verdiği kara gücü ise, yine herkesin bildiği gibi PKK/PYD takımı ve bunların gölge partisi HDP ile BARIŞ MİTİNGİ düzenlemek sadece milletlerin afyonlanmasına hizmet etmektedir. 
Atatürk'ün anti-emperyalist CHP'si bu oyunun ve ABD'ye hizmetin neresindedir?
Atatürk'ün emperyalizme karşı savaşarak bağımsızlığını kazanmış Türk milli devleti, kurucusu CHP eliyle kendi varlığına son mu verecektir?
Bu nasıl olabilecektir?
Bölge sınırları, ABD'nin BOP'a uygun olarak hangi çerçevede değiştirilecektir? 
Etnik ve inanç farklılıkları temelinde.
Yani milli devletlerin sınırları içinde yaşayan milletler, kendi sınıları içinde "halklar"a, inanç farklılıklarına bölünerek.
Türkiyemiz de BOP içindedir.
ABD, ülkemizi nasıl bölecek?
Sözüm ona "halklar"a bölerek.
Ama önce alıştırılacak.
PKK'nin yıllardan bu yana terennüm ettiği türküyü ya da çiğnediği sakızı "demokrasi", 
"özgürlük", "eşit yurttaşlık", "ana dilde eğitim" gibi kulağa hoş gelen tat ve kokuların hülyaları, bu olmazsa eğer Amerikan Rüyası ile bize yutturarak.
Bunlar, boş hayallerden başka bir şey değildir.
Çağımızda emperyalizme karşı ancak birleşemeyen güçler yenilir.
Millet olan, milli devleti, milli ordusu olan, milli birliğini sağlayan güçler, emperyalizme yenilmez, asla teslim olmaz, aksine eninde sonunda, nesnel olarak birleşen milli devletler karşısında ATATÜRK'ün destek dediği gibi emperyalizm, "mahv u nabud" olacaktır!
Ama nasıl?
İşte sorun buradadır.
Atatürk'ün 4 Eylül'de başlayan milli kurtuluş mücadelesi, savaş içinde fiilen feodal parçalanma ve ayrılıkları tasfiye ederek, onları MİLLET aşamasına yükselterek muzaffer olmuştur.
Bu nedenle, emperyalizme yutulmamak için, milletleri tuzak kurarak "halklar" düzeyine indirmek, milletin dağılmasına, milli devletin yok olmasına, emperyalizmin zafer kazanmasına neden olacaktır.
Canan Kaftancıoğlu'nun "Türkiye halkları" sözü, tehlikelidir.
Türkiye için emperyalist bir tuzaktır.
Türkiye ve CHP, bu oyuna teslim olmayacaktır.
Çünkü ABD artık kan kaybetmektedir. 
Bu savaşı da ABD ve kara gücü PKK kaybetmiştir. 
CHP içindeki HDP'severlerin hiç bir şansı da kalmamıştır.
CHP'nin hâlâ tabanında çoğunluğu elinde bulunduran, parti içinde siyaset yapma hakkı gasp edilmiş, kapıya doğru sürülen biz Atatürkçüler de ATATÜRK'e ve CHP'ye de Türkiye'ye de, kurucu Atamızın vasiyeti doğrultusunda sahip çıkmak, Atatürk'e lâyık olmak zorundayız.
Atatürkçülerin, Atatürk'ün yukarıda ifade ettiğimiz ve devrimin de açıklayıcı formülü olan "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına - halklarına asla değil- TÜRK MİLLETİ denir." stratejik hedefine uygun davranmaları zorunludur. 
CHP üst yönetiminde bu tür gaflet ve dalalet ve hatta ihanetle sonuçlanabilecek Atatürk ve ALTI OK karşıtı siyasi bir çizgiyi savunan klik ve hiziplerin partiyi tasfiye etmek anlamına gelen çabalarına karşı partinin geleceğinde tarihi bir rol oynamalarının zamanı gelmiştir.
Bu kaçıncı uyarıdır?


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA