13:21  TOROSLAR KENDI PARKE TAŞıNı ÜRETIYOR  13:19  NARENCİYE FESTİVALİ NASIL OLMALI?  13:17  AVRASYACıLıK NEDIR VE NE DEĞILDIR?  15:19  HAYVAN SEVGISINE ADANMıŞ İKI ÖMÜR  15:19  MOSKOVA’NıN ORTADOĞU VE KUZEY AFRIKA PLANı- AMAÇ: BÖLGESEL ITTIFAKLAR INŞA ETMEK  15:14  BAŞKAN ÖZYİĞİT KARDEŞ KENTTE   11:11  İŞTE 7500 YıL ÖNCEKI ANADOLU KADıNı!  14:15  PKK’NİN EZİLMESİ İÇİN ÖNCELİKLE HDP KAPATILMALIDIR!  14:14  ANNELERE MERSIN’DE DESTEK EYLEMI  10:52  BELEDIYE KONSERVATUARı ÖĞRENCILERI, HAYALLERINE KAVUŞTU   10:50  BAŞKAN YıLMAZ, ÇEVRE TEMIZLIĞI YAPTı, SAĞLıK IÇIN YÜRÜDÜ   10:48  AKDENIZ’DE ÜCRETSIZ ÜNIVERSITEYE HAZıRLıK KURSLARı BAŞLıYOR  10:47  CHP’DEN SÜLEYMAN SOYLU’YA ‘NE İŞE YARIYORSUNUZ?’ SORUSU  13:28  YENIŞEHIR’DE PARKLAR SAHNE OLDU, ÇOCUKLAR TIYATROYLA TANıŞTı   13:25  TÜRKIYE-FRANSA ULAŞTıRMA ÇALıŞMA GRUBU II. TOPLANTıSı MDTO’NDA GERÇEKLEŞTIRILIYOR   13:23  MERSIN DENIZINDE KIRLILIĞE GEÇIT YOK   13:16  DR. NÂZıM, TALAT PAŞA’NıN ÖLDÜRÜLMESINI NASıL ANLATıYOR?  10:42  TÜRKÇE TıP EĞITIMI: ESKI AMA GERÇEKLEŞMIŞ BIR HAYALIN ELBIRLIĞI ILE YOK EDILIŞI  14:54  FRANSıZ DERGININ ATATÜRK SAYıSı YOK SATTı  14:54  TOPLUMSAL REFAH IÇIN SANAT 

İbrahm Yalçıner, MGC Başkanlığına Aday

Gazeteci İbrahim Yalçıner, Ekim ayında yapılması planlanan Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Olağanüstü Genel Kurulu'nda Birlik ve Dayanışma Grubu adına aday olduğunu açıkladı. 

Geçmişin kapatılmasından ve yeni bir sayfa açılmasından yana olduğunu ifade eden Yalçıner, "Ancak geçmişi aynı hataları yapmamak adına da unutmamamız lazım. Daha önemlisi bu hataların yanlışların içinde imzalarıyla, kararlarıyla, gizli açık onayları ile yer alanları en azından Başkanlık düzeyinde dinlendirmemiz lazım" dedi.

Gazeteci İbrahim Yalçıner MGC'de düzenlediği basın toplantısında Ekim ayında yapılması planlanan MGC olağan üstü kongresinde başkanlığa adaylığını açıkladı. Konuşmasına MGC'nin olağan üstü seçime gittiği süreci anlatarak başlayan Yalçıner "Bilindiği gibi 5 Mayıs 2108 tarihli kongrede bir oy farkla yeni bir yönetim seçilmişti. Ancak yaşanan kongre sürecinde ben ve arkadaşlarım çeşitli hukuksuzluklar tespit ettiğimiz için, mahkemeye başvurmak zorunda kaldık. Sonuçta mahkeme taleplerimizi haklı buldu. Kongreyi iptal etti. Ardından bir üst mahkemeye Cemiyet yönetimi itiraz etti. Yine mahkeme
haklılığımıza karar verdi. Tabii arkadaşların daha bir üst mahkeme olan Yargıtay’a da başvurma hakları vardı. Arkadaşlar bu hakkı kullanmadılar ve olağanüstü kongreye gitme kararı aldılar. Ben de davayı geri çektim" dedi.

Şimdi son seçimde oy kullanan hazirun listesi üzerinden yeni bir kongre yapacaklarını anlatan Yalçıner "Bu kongrede Cemiyet Başkanlığına adaylığımı burada açıklıyorum. Sanıyorum hemen hepiniz benim Cemiyet yönetimleri ve gazetecilik konusundaki görüşlerimi ve tavrımı biliyorsunuz. Çünkü bunları hemen her ortamda dile getirdim. Tavrı, duruşu ve görüşleri net ve açık olan bir insanım. Uzun süredir de bunların mücadelesini veriyorum. Mahkeme süreci de bunlardan biriydi. Her ne kadar bazı arkadaşları üzsem de bunu yapmak zorundaydım. Gerçi mevcut yönetimdeki arkadaşlar sonradan bizi iyiki mahkemeye verdin dediler. Çünkü bu süreçte iyice anlaşıldı ki, Cemiyetimiz gerek üye kayıtları, gerek üye
sayısı ve nitelikleri, gerekse kongre usulleri bakımından çok kötü yönetilmişti" diye konuştu.

"YENİ BİR SAYFA AÇILMASINDAN YANAYIM"

Geçmişin kapatılmasından ve yeni bir sayfa açılmasından yana olduğunu anlatan Yalçıner "Ancak geçmişi aynı hataları yapmamak adına da unutmamamız lazım. Daha önemlisi bu hataların yanlışların içinde imzalarıyla, kararlarıyla, gizli açık onayları ile yer alanları en azından Başkanlık düzeyinde dinlendirmemiz lazım. Elbette herkes Başkanlığa aday olabilir. Ama açıkçası ben Cemiyeti çıkmaza sürükleyecek kadar böyle yanlışların içinde olsaydım, Başkan adayı olmaya cesaret edemezdim. O nedenle yeni bir bakış diyorum. Yeni bakış, yeni insanlarla olur. Kural budur. Farklı şeyleri farklı insanlar yapar. Farklı ve doğru şeyleri geçmişte yanlışlara bulaşmamış, onun bir parçası olmamış insanlar gerçekleştirir. Ancak İddiası, inancı, heyecanı, bilgisi, birikimi ve mücadelesi olanlar yeni bir sayfa açabilir. Kendimde bu özelikleri görüyorum. Bunun için aday oluyorum" ifadelerini kullandı.

Haber: Esra Şasi Yağmur


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA