10:36  BAŞKAN YILMAZ, “ÇOĞULCU YAKLAŞIMIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”  10:33  MGC SEÇİMİ ÖNCESİ ‘ZİYARET’ TARTIŞMASI  16:41  KALP VE DAMAR HASTALıKLARı SANıLANDAN DAHA ESKIYE DAYANıYOR  16:40  TOROSLAR’ı GURURLANDıRAN PLAKET  16:36  KUMKUYU’NUN ALTYAPı SORUNU BU PROJE ILE ÇÖZÜLECEK  16:34  ATALAY VE ARıKAN’ıN ESERLERI MERSIN DENIZ MÜZESINDE SERGILENIYOR  16:33  AKDÜENIZ BELEDIYE MECLISI, EKIM AYı İKINCI BIRLEŞIMINI GERÇEKLEŞTIRDI   16:19  KARADUVAR’I RAHAT BIRAKIN  16:18  CHP’Lİ BAŞARIR: “CİĞERLERİMİZ YANIYOR!!!”  16:16  STRATEJIK VE JEOPOLITIK PENCEREDEN SURIYE  16:14  CUMHURBAŞKANı’NA AÇıK MEKTUP: KESIN ZAFER IÇIN DOĞRU STRATEJI DOĞRU HEDEF  16:09  YENIŞEHIR BELEDIYESI AKADEMI’DE BIR ILK GERÇEKLEŞECEK  16:08  BAŞKAN ÖZYIĞIT, GENÇLERE SESLENDI: FIKIRLERINIZI BIZIMLE PAYLAŞıN  16:07  ADANALıOĞLU’NDA ESKI ÇÖP DÖKÜM SAHASı’NıN ÜZERI KAPATıLıYOR   16:02  “BARıŞ PıNARı HAREKÂTı”NıN HEDEFI: GÜVENLIKLI BÖLGE   16:00  MUDANYA ATEŞKES ANTLAŞMASı’NıN MONDROS’TAN FARKı  15:58  DR. HIKMET KıVıLCıMLı’NıN DÜŞÜNCELERI VE BILIM INSANı OLARAK DEĞERI  15:56  VAHAP SEÇER’DEN, KOÇAMAZ’A AĞIR SUÇLAMALAR:   12:47  DENIZ TUNCAY AKKAPıLı’NıN ACı GÜNÜ  12:17  PROF. DR. ESAT ARSLAN BU AKŞAM CNNTÜRK’E KONUK OLUYOR 

UZMANLAR YENİŞEHİR’İ MASAYA YATIRDI

5 başlıkta yapılan çalıştaydan çıkacak öneriler Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planını şekillendirecek

Yenişehir Belediyesi, 5 yıllık stratejik planını oluşturma sürecinde 32 mahallede yaptığı toplantılarda vatandaşların taleplerini dinlemişti. Belediye, son olarak 5 ayrı başlık altında çalıştay düzenledi ve vatandaşın taleplerini uzmanlara, sivil toplum örgütlerine, meslek odalarına danıştı. Vatandaşların talepleri ve çalıştaydan çıkan sonuçlar Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planını şekillendirecek. 

Stratejik planını oluşturma sürecinde 32 mahallede toplantılar düzenleyerek ve sandık kurarak vatandaşın taleplerini alan Yenişehir Belediyesi, projenin ikinci aşamasında, 'Yenişehir'in geleceğini hemşehrilerimize sorduk, uzmanlara danışıyoruz' başlığıyla çalıştay düzenledi.
Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan çalıştayda ekoloji, kentsel hizmetler, sosyal hizmetler, kültürel hizmetler ve spor alanlarında çalışma grupları oluşturuldu. Gruplarda yer alan uzmanlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve akademisyenler kendi alanlarıyla ilgili önerilerini aktardı.  
5 ana başlık altında yapılan çalıştay sonucunda her çalışma grubu kendi alanıyla ilgili bir rapor yazacak. Yenişehir’e ilişkin tespit ve önerilerin yer alacağı bu raporlar Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planına yol gösterici olacak.

‘BİRLİKTE İŞ YAPMAK, BİRLİKTE BAŞARMAK İSTİYORUZ’

Çalıştayın açılışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  Yenişehir'de yaşayan vatandaşlara sormadan hiç bir projeye imza atmak istemediklerini, kentin geleceğini Yenişehirlilerle birlikte planlamak istediklerini vurguladı. 
Abdullah Özyiğit, “Belediye başkanlığım öncesinde de egoyu öne koymayan, birlikte başarmayı seven, birlikte iş yapmayı seven bir insandım.  Siyaseti de aynı anlayışla yaptım. Belediye başkanlığını da aynı anlayışla yapmak istediğimi seçim sürecinde anlattın. Seçim süreçlerinde ‘birlikte yöneteceğiz’ denir de yönetime gelince kendi derdimize düşeriz, verdiğimiz sözleri unuturuz. ‘Ben bilirim’ anlayışıyla yönetmek isteriz. Böyle bir yönetici hastalığı var. Biz buna düşmeyelim ve halka soralım dedik.  ‘Halka sormadan hiçbir projeye imza atmayalım’ dedik. Herkesin bir fikri var, benim de fikirlerim var ama ortak aklı, ortak fikri önce burada oluşturacağız. Uzman akıllar burada, bu çalıştayda bir araya gelmiş durumda. Halkın taleplerini, uzmanların görüşlerini önümüzdeki 5 yılda uygulayacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi. 

‘YENİŞEHİR'İ BELEDİYECİLİĞİN DUAYENLERE DE SORACAĞIZ’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit konuşmasının devamında Yenişehir'in geleceğini kentte yaşayan vatandaşlara sordukları gibi belediyeciliğin duayen isimlerine de soracaklarını ve onların Yenişehir ile ilgili fikirlerinden faydalanacaklarını ifade etti. 
Özyiğit, “Önümüzdeki günlerde Yılmaz Büyükerşen, Murat Karayalçın gibi duayenleri de Mersin'de ağırlayıp onların fikirlerinden faydalanacağız. Belki Ekrem İmamoğlu'nu da davet edeceğiz. ‘Halk şunu istiyor, uzmanlar bunları öneriyor, sizlerin öneriniz nedir’ diye soracağız” şeklinde konuştu. 

‘HALKLA BİRLİKTE YOL YÜRÜMELİYİZ’

Türkiye'de belediyelerle bir değişim süreci yaşandığını ve hata yapma haklarının olmadığını aktaran Abdullah Özğiyit şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'de değişim süreci başladı, bu süreç belediyelerle başladı. Belediyelerde başarılı olmamamız gerekiyor, Vahap Seçer'in Mersin'de, Zeydan Karalar'ın Adana'da, bizlerin Yenişehir’de, diğer ilçelerde çok başarılı olması gerekiyor. Hata yapma şansımız da yok, hakkımız da yok. Hizmet odaklı, egodan uzak,  halkla birlikte yol yürümemiz lazım. Bu ülke demokrasi adına özgürlükler adına,  hak ve adalet adına büyük şanssızlıklar yaşadı. Aynı şeyi yaşamayı hak etmediğimizi düşünüyorum. 19089-1994 arasındaki hataları bir daha yaşamak istemiyoruz.”
Yenişehir Belediyesi’nin stratejik planının hazırlanması sürecinde yürütülen projenin danışmanlarından Raif Çakmak, 32 mahallede yapılan toplantılarla ilgili gözlemlerini paylaştı. Projenin danışmanlarından Doç. Dr. Ulaş Bayraktar da, “Bu stratejik olan halkın talepleri, uzmanların önerileri ve siyasi iradenin yani belediye meclisinin kararı olacak” dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA