16:03  MEZITLILI GENÇLER SAHILI TEMIZLEDI  16:02  ÖLÜMSÜZ ESER KUTADGU BILIG  12:01  BAŞKAN ÖZYIĞIT: GÖREVIMIZ BIREYI ÜRETKEN HALE GETIRMEK   11:58  BALIK TESİSLERİ KURULUYOR, KENT SESSİZ!  16:41  BAAŞKAN SEÇER, İFTAR SOFRASıNDA VATANDAŞLARLA BIRARAYA GELDI  16:39  MEZITLI DOKUMASı MARKA OLDU  16:38  CHP AKKUYU NÜKLEER SANTRALLE ILGILI MECLIS ARAŞTıRMASı İSTEDI  16:36  ÇUKURA DÜŞEN DOMUZ YAVRULARı İTFAIYE EKIPLERI TARAFıNDAN KURTARıLDı  16:34  ÜLKEDEN ÇıKAN DOLARı ENGELLEMEK ZORUNDAYıZ. NASıL Mı?  16:33  GEMİ YÜZECEK Mİ..?  16:29  ANNELER GÜNÜNDEN YEDI YÜZYıL ÖNCEKI TÜRKMEN VE TATAR KADıNı  16:16  ALMANYA’NıN TÜRKIYE’YE HÜCUM PLANı  13:34  4 MAYıS HAREKETI VE 19 MAYıS  16:17  CHP’Lİ GÖKÇEL: AFETZEDE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR  16:16  ATATÜRK’ÜN 2. DÜNYA SAVAŞı ÖNGÖRÜLERI  10:18  TARIHI GÜLNAR OTELI SANATA KAPıLARıNı AÇTı   10:11  GERI DÖNÜŞÜM PARKı MEZITLI’DE AÇıLDı  10:09  GEÇMIŞTEN GELECEĞE 19 MAYıS YÜRÜYÜŞLERI  10:08  YENİŞEHİR’DE HALK TOPLANTILARI BAŞLIYOR  10:06  BASRA VE DOĞU AKDENIZ’DE SAVAŞ RÜZGARLARı 

Mersin Esnafı, CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer’le buluştu

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kentimizi yönetmeye talip Belediye başkan adaylarını esnafla buluşturma etkinliklerinin ilki CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçer’le gerçekleştirildi.

Mersin Marehan Centerda gerçekleştirilen buluşmaya, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile il genelinde kurulu bulunan 70 meslek odasının başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan beşyüzün üzerinde esnaf yöneticisi ile CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP İzmir eski miletvekili Mehmet Ali Susam, kenti yönetmeye talip olan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer katılım gösterdi.

CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçir’i bir buket çiçekle karşılayan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, toplantıda yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların yerel yönetimlerle olan sorun ve beklentileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer konuşmasında ilimize modern sanayi sitesinin kurulması, esnafın yok olmasına zemin hazırlayan AVM’ler ve zincir marketler, yerel idarecilerin alımlarını yerel esnaftan yapması, ticari işletmelerdeki su kullanım ücretinin konut kulanım fiatı üzerinden ücretlendirilmesi, tabela ve ruhsat vergilerinin tabandan tahsil edilmesi, eski Mersin olarak isimlendirilen Akdeniz ilçesinde bulunan Uray caddesi, balık pazarı, kasaplar çarşısı gibi alanların modernize edilerek turizme kazandırılması, otopark sorunu, belediyelerin ekmek, ulaşım gibi konularda ticaret yaparak haksız rekabet oluşturmaması, trafik sorununun giderilmesi, belediye de Esnaf masası kurulması ve Suriyelilerin kayıtsız kuralsız işyeri açmasının önüne geçilmesi konularını masaya yatırdı. Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konularla ilgili yaptığı konuşma toplantıya katılım gösteren üyelerce alkış tufanına tutuldu.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’de yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların ülke ekonomisinin temel taşı olduğunu belirterek, Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konuların büyük bölümünün seçim vaatleri arasında yer aldığını ifade etti. Seçer seçilmesi halinde ilk etapta Akdeniz, Toroslar ve Mezitli bölgesine toplamda 2500 sanayi sitesi kurulması, belediyede esnaf masası kurulması, yerel idarelerin alımlarını yerel esnaftan yapması , su ücretlerinde indirime gidilmesi gibi konuların gündeminde var olduğunu belirtti ve görev verilmesi halinde tüm sözlerinin arkasında duracağını ifade etti. Seçer, ayrıca yerel idarelerin ticaret yaparak haksız rekabet ortamı yaratmasına taraftar olmadığının da altını çizerek “ Şehrimizin sorunlarını hep birlikte çözerek, geleceğimizi hep birlikte dayanışma içinde kuracağız. Belediye, esnafımızın ve halkımızın belediyesi olacak” dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA