10:35  MEZITLI’DE HALK BULUŞMASı COŞKUSU  10:34  MTOSB’DE MODEL FABRIKA’NıN TEMELI ATıLDı  10:32  İTALYA’DAN MEZITLI’YE ÖVGÜLER  10:30  ATATÜRK’ÜN KURDUĞU MİLLİ DEVLET VE TÜRK MİLLETİ Mİ;  10:29  BAŞKAN TUNA; 114 İDDİALI PROJESİNİ TANITTI   17:10  SEÇER, DOĞA DOSTU BELEDIYE TAAHHÜTNAMESI’NI IMZALADı  17:07  YAŞLı NÜFUSU SON 5 YıLDA YÜZDE 16 ARTTı  17:05  ‘ENGELLILERIMIZE DAHA FAZLA ÖZEN GÖSTERECEĞIZ’   13:15  ‘BİZİM GÜNDEMİMİZ İSTİHDAM, YATIRIM, YOKSULLUK’  13:14  HAMIT TUNA: BIZ PROJE VE GÖNÜL ADAMıYıZ  13:00  KıZıLTAN: ÇUKUROVA TÜRKIYE’NIN YENI “EKO-BÖLGESIDIR”  12:59  HAYAL EDEN VE ÜRETEN BIR NESIL IÇIN, ‘BILIM KARAVANı YOLLARDA’  12:58  FARKLı YÖNLERIYLE ÇANAKKALE ZAFERI  12:56  MTOSB 3. BÖLGE TEMEL ATMA TÖRENI GERÇEKLEŞTIRILDI  12:52  HDP’YE 93 MILYON LIRAYı KIM VERDI?  12:50  AKıLSıZ MILLIYETÇILIK OLUR MU  12:44  TÜRKIYE’NIN BEKASıNDA BOR MADENLERININ ÖNEMI  10:40  RUSYA, TÜRKIYE’DEN GIDEN 25 TON MANDALINAYı GERI ÇEVIRDI  10:22  DOĞU AKDENIZ’IN GÜVENLIĞI VE AMIRAL GEMISI MERSİN…  10:19  MEZITLI’YE BAHAR ERKEN GELDI 

Mersin Esnafı, CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer’le buluştu

Bünyesinde kurulu 70 meslek odası ve 65 bin üyesiyle kentin en büyük meslek kuruluşu olan Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince kentimizi yönetmeye talip Belediye başkan adaylarını esnafla buluşturma etkinliklerinin ilki CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçer’le gerçekleştirildi.

Mersin Marehan Centerda gerçekleştirilen buluşmaya, Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer ile il genelinde kurulu bulunan 70 meslek odasının başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan beşyüzün üzerinde esnaf yöneticisi ile CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, CHP İzmir eski miletvekili Mehmet Ali Susam, kenti yönetmeye talip olan CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer katılım gösterdi.

CHP Büyükşehir Başkan adayı Vahap Seçir’i bir buket çiçekle karşılayan Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, toplantıda yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların yerel yönetimlerle olan sorun ve beklentileri hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer konuşmasında ilimize modern sanayi sitesinin kurulması, esnafın yok olmasına zemin hazırlayan AVM’ler ve zincir marketler, yerel idarecilerin alımlarını yerel esnaftan yapması, ticari işletmelerdeki su kullanım ücretinin konut kulanım fiatı üzerinden ücretlendirilmesi, tabela ve ruhsat vergilerinin tabandan tahsil edilmesi, eski Mersin olarak isimlendirilen Akdeniz ilçesinde bulunan Uray caddesi, balık pazarı, kasaplar çarşısı gibi alanların modernize edilerek turizme kazandırılması, otopark sorunu, belediyelerin ekmek, ulaşım gibi konularda ticaret yaparak haksız rekabet oluşturmaması, trafik sorununun giderilmesi, belediye de Esnaf masası kurulması ve Suriyelilerin kayıtsız kuralsız işyeri açmasının önüne geçilmesi konularını masaya yatırdı. Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konularla ilgili yaptığı konuşma toplantıya katılım gösteren üyelerce alkış tufanına tutuldu.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer’de yaptığı konuşmada esnaf ve sanatkarların ülke ekonomisinin temel taşı olduğunu belirterek, Başkan Dinçer’in gündeme getirdiği konuların büyük bölümünün seçim vaatleri arasında yer aldığını ifade etti. Seçer seçilmesi halinde ilk etapta Akdeniz, Toroslar ve Mezitli bölgesine toplamda 2500 sanayi sitesi kurulması, belediyede esnaf masası kurulması, yerel idarelerin alımlarını yerel esnaftan yapması , su ücretlerinde indirime gidilmesi gibi konuların gündeminde var olduğunu belirtti ve görev verilmesi halinde tüm sözlerinin arkasında duracağını ifade etti. Seçer, ayrıca yerel idarelerin ticaret yaparak haksız rekabet ortamı yaratmasına taraftar olmadığının da altını çizerek “ Şehrimizin sorunlarını hep birlikte çözerek, geleceğimizi hep birlikte dayanışma içinde kuracağız. Belediye, esnafımızın ve halkımızın belediyesi olacak” dedi.


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA