14:26  BIRINCI TÜRKIYE İKTISAT KONGRESI: PROGRAMıN ADı ZAFER İKTISADIYATı!  10:10  BAŞKAN PAMUK, KARADUVAR KÜLTÜR EVINI İNCELEDI  10:09  SANAYICILER ÜRETIM ENVANTERI ÇıKARMA HEDEFINDE  10:07  MERSIN, FESTIVALINE SAHIP ÇıKıYOR.  10:05  MERSIN BEŞIKTAŞLıLAR DERNEĞI FAALIYETLERINI SÜRDÜRÜYOR  10:03  LOJISTIK KOMITELERI ORTAK ÇALıŞMA GRUBU OLUŞTURUYOR  10:00  GAZETECI İBRAHIM YALÇıNER’IN FACEBOOK NOTLARI  09:58  5 YIL İÇİNDE YENİŞEHİR’İN ADINI DÜNYAYA DUYURACAĞIZ  09:53  ÇANAKKALE DENIZ SAVAŞLARı’NıN BAŞLANGıCı  09:52  DINÇER, “BELEDIYELER SANAYI SITESI IÇIN ARKAMıZDA DURMADı”  11:54  MEZITLI BELEDIYESI OKUMA EVI AÇıLDı  11:52  MERSIN GİAD CUMHUR İTTIFAKı ADAYLARı ILE BIR ARAYA GELDI  11:48  ‘YENI YENIŞEHIR’I BIRLIKTE INŞA EDECEĞIZ.  09:12  ’ABD MEYDANı RUSYA VE ÇIN’E BıRAKTı’  14:17  SÜMER KRALIÇESI: ÇOK OKUYUN, ÇOK ÇALıŞıN  14:11  HEDEFTEKI İNÖNÜ’NÜN MAL-MÜLK ILE ILIŞKISI  11:05  CHP’LI GÖKÇEL, GıDA GÜVENLIĞININ ÖNEMINE DIKKAT ÇEKTI  11:03  ATATÜRK SEVGISI YAĞMUR-ÇAMUR DINLEMEDI  10:53  NE YAPALIM, BEKÂRLAR DAİRE BAŞKANLIĞI MI KURALIM?  10:49  MEZITLI’DE ERKEN BAHAR 

CHP AKP’NİN ADALET KARNESİNİ AÇIKLADI

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen TBMM Genel Kurulunda AKP’nin Adalet karnesini açıkladı.

Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun Teklifi üzerine Meclis Genel Kurulunda konuşan Antmen, Adaletin sembolü olan Adalet Ana heykeline değinerek “Adalet Ana kadındır. Bu da Kadın ve Erkeğin eşit olduğunu; onların eşit bireyler, yurttaşlar olduğunu gösterir. Yani kadına şiddetin son 16 yılda yüzde 1400 arttığı, kadının sosyal, ekonomik ve siyasal hayattan dışlandığı, ve kadınla erkeğin devletin en üst organı tarafından 'eşit' görülmediği bir Türkiye’de adalet ana; tıpkı hukuk gibi ikinci plana itildi, şiddete uğradı ve devletin en üst organı tarafından tanınmadı” dedi.

AKP’NİN USTALIK DÖNEMİ MUHALİFLERE SALDIRDIĞI DÖNEM

CHP’li Vekil konuşmasında AKP’nin çıraklık, kalfalık ve ustalık döneminin gerçek açılımlarının farklı olduğunu söyleyerek “ Sizin gerçekteki bu dönemlerinizi açıklıyorum; Adaleti ve devleti FETÖ’yle ortaklaşa yönettiğiniz çıraklık döneminiz, Kavgaya tutuşmanıza rağmen FETÖ ile aynı menzillere yürüdüğünüz kalfalık döneminiz ve darbe fırsatçılığı ile yıllarca FETÖ ile mücadele eden muhaliflere saldırdığınız ustalık döneminiz” ifadelerinizi kullandı.

AKP ADALET KONUSUNDA ON ÜZERİNDEN SIFIR ALDI

Antmen, Meclis kürsüsünden AKP’nin Adalet karnesini açıklayacağını belirterek şu ifadeleri kullandı; “Bakın bundan 10 yıl önce hükümetinizin ‘Yargı Reformu Stratejisi Taslağı’ şimdi okuyacağım 10 amaç altında oluşturulmuştu: Bunlar; Yargı Bağımsızlığının Güçlendirilmesi, Yargının Tarafsızlığının Geliştirilmesi, Yargının Verimliliği ve Etkililiğinin Artırılması, Yargıda Mesleki Yetkinliğin Artırılması, Yargı Örgütü Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi, Yargıya Güvenin Artırılması, Adalete Erişimin Kolaylaştırılması, Uyuşmazlıkları Önleyici Nitelikteki Tedbirlerin Etkin Hale Getirilmesi ve Alternatif Çözüm Yolları Geliştirilmesi, Ceza İnfaz Sisteminin Geliştirilmesi ve Ülkemizin İhtiyaçları ve Avrupa Birliği Müktesebatına Uyum Süreci.

Gelelim karne notunuza.

Yargı bağımsızlığı güçlendi mi? Hayır. Yargının Tarafsızlığının Geliştirildi mi? Hayır. Yargının Verimliliği ve Etkililiğinin Artırıldı mı? Hayır. Yargıda Mesleki Yetkinlik Artırıldı mı? Hayır. Yargı Örgütü Yönetim Sistemi gelişti mi? Hayır. Yargıya Güven Arttı mı? Hayır. Adalete Erişim Kolaylaştırıldı mı? Hayır. Uyuşmazlıkları Önleyici Nitelikteki Tedbirlerin Etkin Hale Getirildi mi? Hayır. Ceza İnfaz Sistemi Geliştirildi mi? Hayır. Ülkemizin İhtiyaçları ve Avrupa Birliği Müktesebatına Uyum Süreci? E AİHM kararını tanımıyorsunuz bile; oturun sıfır. Yani Adalet ve Kalkınma partisi 10 üzerinden sıfır aldı ve sınıfta kaldı!”


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA