16:03  MEZITLILI GENÇLER SAHILI TEMIZLEDI  16:02  ÖLÜMSÜZ ESER KUTADGU BILIG  12:01  BAŞKAN ÖZYIĞIT: GÖREVIMIZ BIREYI ÜRETKEN HALE GETIRMEK   11:58  BALIK TESİSLERİ KURULUYOR, KENT SESSİZ!  16:41  BAAŞKAN SEÇER, İFTAR SOFRASıNDA VATANDAŞLARLA BIRARAYA GELDI  16:39  MEZITLI DOKUMASı MARKA OLDU  16:38  CHP AKKUYU NÜKLEER SANTRALLE ILGILI MECLIS ARAŞTıRMASı İSTEDI  16:36  ÇUKURA DÜŞEN DOMUZ YAVRULARı İTFAIYE EKIPLERI TARAFıNDAN KURTARıLDı  16:34  ÜLKEDEN ÇıKAN DOLARı ENGELLEMEK ZORUNDAYıZ. NASıL Mı?  16:33  GEMİ YÜZECEK Mİ..?  16:29  ANNELER GÜNÜNDEN YEDI YÜZYıL ÖNCEKI TÜRKMEN VE TATAR KADıNı  16:16  ALMANYA’NıN TÜRKIYE’YE HÜCUM PLANı  13:34  4 MAYıS HAREKETI VE 19 MAYıS  16:17  CHP’Lİ GÖKÇEL: AFETZEDE ÇİFTÇİ DESTEKLENMELİDİR  16:16  ATATÜRK’ÜN 2. DÜNYA SAVAŞı ÖNGÖRÜLERI  10:18  TARIHI GÜLNAR OTELI SANATA KAPıLARıNı AÇTı   10:11  GERI DÖNÜŞÜM PARKı MEZITLI’DE AÇıLDı  10:09  GEÇMIŞTEN GELECEĞE 19 MAYıS YÜRÜYÜŞLERI  10:08  YENİŞEHİR’DE HALK TOPLANTILARI BAŞLIYOR  10:06  BASRA VE DOĞU AKDENIZ’DE SAVAŞ RÜZGARLARı 

Ünlü Politikacılardan Özeleştiriler !..

Erdal Akalın

Dünyanın en eski mesleği olarak "Fahişelik" bilinir... Bir dönem dünyanın politika tahtında oturan Reagan'ın bu söze atfen söylediği şöyle bir sözü vardır: 

"Bana göre politika, dünyanın ikinci en eski mesleğidir. Ve öğrendim ki, bu ikinci en eski meslek, birinci en eski mesleğe, ona yapışık denecek kadar yakın. Ve aralarında çok büyük benzerlikler var!"  

ABD'li film yönetmeni Mell Brooks, "2000 Yaşındaki İhtiyar Adam" adlı yapıtında; "Başkanlar, karılarına yapamadıkları eylemi millete yaparlar" der. 

Avustralyalı politikacı Malcolm Fraser ise; "Kendi kendini eleştirmek, bir politikacı için mutlaka gereklidir. Ama bunu kamuoyu önünde değil, içinde sadece kendisinin bulunduğu bir odada yapması menfaatleri gereğidir."  

Politikacıların koyu renkli kıyafetlerinden yansıyan ciddiyetleri için ise şöyle birkaç satır!   

Eugene Mc Charty'e göre; "Politikacı futbol antrenörü gibidir. Oyunun bütün kurallarını ve inceliklerini bilecek kadar zeki olmalıdır. Ve bu oyunun çok önemli bir şey olduğuna inanabilecek kadar da akılsız olmalıdır."   

Karşılıklı suçlamalar ve karalar çalınmasına gelince...    

Winston Churchill'in düşüncesi şöyledir: "Politika savaş gibidir. Her ikisinde de yasaktır ama zaman zaman zehirli gaz kullanırız. Savaşta kimyasal sanayi ürünü gazı... Siyasette ise insan ürünü olan gazı..."  

ABD'li yazar John Leonard, politikacı para ilişkileriyle ilgili olarak;  "Politika astrolojidir. Para ise onun burçlarıdır" der...   

Nikita Kruşçef'e göreyse; "Politikacıların hepsi aynıdır. Nehir yokken köprü vaat ederler"...  Simon Cameron'un kayda değer bir itirafı var; "Ben dürüst politikacıyım. Beni satın alanlara asla ihanet etmedim."   

***
 Kıssadan hisse:   

“Çile (Rubai) 
Ne haddi var, ne hududu çektiğim bu çilenin; 
Ne zevk, ne şevk bıraktı vah o hayat denen in; 
Kırık sazımda çalar durur kırık namelerim; 
Derdimin kârı yok, ne görmezin, ne görenin!”,


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış..!
 
  HIZLI ARA
 
 
 
  HAVA DURUMU
 
..

Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika, Mersin Haber, Haberler, Son Dakika, Mersin, Mersin Siyaset 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
demokratmersin.com © Copyright 2007-2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA